AnyforSoft: оwnership-формат у співробітництві із замовниками
Форма співпраці, у якій замовники повністю залучені до процесу, дозволяє досягти більшого, оскільки націлена на досягнення інтересів усіх сторін. Прикладом тому служить успішна робота AnyforSoft, однієї з провідних компаній у Східній Європі, що спеціалізується на розробці на платформі Drupal та розробці на JS та PHP. Маючи великий досвід роботи над проєктами у сфері медіа, освіти та рітейлінга, компанія пропонує своїм клієнтам інноваційні діджитал рішення, допомагаючи у досягненні мети бізнесу.
Не клієнти, а бізнес-партнери
Основою успіху команди AnyforSoft є ставлення до своїх клієнтів як до бізнес-партнерів. Це є ключовою частиною корпоративної етики компанії. Члени команди розглядають себе не як виконавців завдання, а як власника бізнесу та реалізують аспекти, що дозволяють клієнтам заробляти більше!
Як такий підхід впливає на ефективність роботи?
Ми вивчаємо потреби клієнта, враховуємо наш досвід у цій сфері, експертизу команди та кращі практики, щоб разом створювати рішення для досягнення поставлених цілей у бізнесі клієнта.
Як комунікація залучає замовника до бізнесу?
До кожного нашого клієнта прикріплюється три менеджери: аккаунт, прожект та сейлз. Тому наш клієнт не тільки завжди знає про все, що відбувається за його запитом, а й також обізнаний про етап розробки, на якому знаходиться проєкт. Можна сказати, що він “особисто присутній” на всіх етапах. Наш обов’язок — впевнитися, що усі сторони чітко розуміють сенс, мету і завдання прийнятих рішень.
Чи пропонуємо ми варіанти, які є кращими, ніж ті, що запропоновані клієнтом? Як ми подаємо такі ідеї?
Звичайно, ми пропонуємо варіанти краще, адже це наша робота! Найчастіше клієнти не знають усіх можливостей вебтехнологій. Наприклад, це може бути автоматизація існуючих робочих процесів або розширення функціоналу. Крім того, наш клієнт обов’язково отримує можливість обирати додаткові пакети послуг, має простір для поліпшень і трансформування сайту в готовий продукт і/або сервіс.
Приклад реалізації нестандартних рішень від Anyforsoft
Для одного з наших найбільших клієнтів — великого медіасервісу, ми реалізували прогресивну систему управління контентом. Спочатку був отриманий запит на не надто складний функціонал, який передбачав більше ручної роботи з контентом, ніж автоматизації.
Ми порадили та створили систему, яка дозволила на 80% скоротити витрати на додавання та оновлення контенту через всю мережу сайтів клієнта. Система проєктувалася, базуючись на потребах клієнта, а не на тому, яке рішення, на його думку, було потрібно. Тому ми змогли вже на етапі демо показати, наскільки ця система краще, ніж та, що спочатку була запропонована клієнтом.
Як такий підхід впливає на взаємовідносини з клієнтами? Як це відчувається під час роботи?
Збільшується коефіцієнт утримання клієнта, все частіше до нас звертаються за рекомендаціями й радять нас своїм бізнес-партнерам — саме таким чином проєкти знаходять нас самі. В результаті, ми працюємо із замовниками довгостроково, бо приносимо їх бізнесу додаткову цінність. Нові клієнти стають запорукою подальшого збільшення retention, а також підвищенню кількості нових клієнтів.
Ownership як цінність команди — інструменти впровадження практики
Ownership — одна з наших цінностей. Власник бере повну відповідальність за певний пласт роботи. Тобто, ми не просто виконуємо таски у джирі, а радимо, як зробити так, щоб вони були корисні й клієнту, і кінцевому користувачу. Таким чином людина стає власником цієї частини роботи.
На які цінності звертаєте увагу, коли відбираєте людей до команди? Що включаєте у співбесіду і т.д.?
Важливо, щоб претендент міг чітко відповісти на кілька запитань: “Що таке бути власником завдання?”, “Які наслідки буде мати провалене завдання?”, “Що могло б мотивувати вас стати власником завдання?”
Які процеси потрібно додати до роботи команди на постійній основі?
Ми радимо робити ресерч, брейншторм серед учасників команди, аналізувати роботу конкурентів і давати поради, що допоможуть клієнту стати лідером. У нас є спільне завдання, адже ми партнери, а не просто виконавці; таким чином й завдання стає простіше.
Що сприяє ініціативі залучення клієнта до бізнесу?
Правильна мотивація — основний стимул. Клієнт повинен бути зацікавлений у розвитку та продажу проєкту. За допомогою фахівців це буде зробити набагато простіше. У висококонкурентному середовищі вже недостатньо просто надавати швидкі оцінки або мати найнижчі ціни. Чим якісніше і привабливіше буде пропозиція, чим краще клієнт її запам’ятає серед десятка інших, тим вище будуть шанси на співпрацю.
Висновок
Що означає стати власником проєкту? Перше — це чітко ставити цілі й орієнтуватися на бізнес-завдання клієнта і реальну ситуацію на ринку. Важливо мати цілісну картину, розглядаючи проєкт як єдине ціле.
Друге — бути контактним. Уся інформація повинна доходити швидко, інакше проєкт буде мати велику кількість недоробок та претензій.
Третє — вміти командно розв’язувати проблеми. Без профільних знань в управлінні це зробити досить складно. Ось чому ми робимо ставку на командну роботу із замовником у форматі Ownership і отримуємо реальний результат!