Активна фаза проекту Kids2IT

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Активна фаза проекту Kids2IT

Стартувала активна фаза проекту Kharkiv IT Cluster Kids2IT – цикл мотиваційних ігор для школярів, щоб залучити їх до IT і в ігровій формі показати їм весь спектр професій індустрії.

Минулого тижня команда Кластеру разом з представниками IT компаній, університетів, а також IT курсів, готуючись до ролі менторів, провели зустріч в офісі Ciklum. Вони відпрацювали демоверсію гри в командах, а також згенерували додаткові ідеї до проекту.

Перша гра для школярів відбудеться вже 27 березня.

Всього в Kids2IT беруть участь понад 20 тренерів, всі вони мають різний бегкраунд, але їх об’єднує бажання допомогти учням шкіл зробити свідомий вибір майбутнього місця навчання, а також показати, що IT індустрія – це не тільки програмування.

Гра, що розроблена для них IT Кластером, називається “Smartphone from Scratch”. Її мета – візуалізувати школярам процес створення пристроїв з поділом його на ролі. На додаток учасники зможуть побачити, які фахівці беруть участь в розробці такого складного пристрою. Команди формуються на основі ролей в проекті: генератори ідей, бізнес-аналітики, дизайнери, конструктори “заліза”, програмісти, тестувальники, PM / Product owner, і, нарешті, sales.

Кожна команда виконує завдання, у відповідності зі своєю “професією”, а ментор контролює процес, відповідає на питання і розповідає докладно про кожен етап життєвого циклу розробки.

Найактивніші школярі отримають призи – екскурсії в офіси партнерських компаній.

Ксенія Торіна, Employer Brand / Employee Experience Specialist at Ciklum:

“Дуже круто, що з’являються такі проекти, як Kids2IT. Демо-гра, проведена Кластером, – відмінна демонстрація того, як можна донести складну і, на перший погляд, незрозумілу для дітей інформацію, розклавши її по поличках і максимально спростивши. Після цієї гри школярі зможуть зрозуміти, що крім програмістів в IT є багато інших професій і напрямків і познайомитися з ними. Дякую Олесі, яка виступила фасилитатором, все було чітко і за таймінгом. Сподіваюся, цей проект буде впроваджений в життя і ми зможемо просунути IT-освіту як перспективну галузь серед харківських школярів”.

Вікторія Ковтун, керівник навчального центру Nix Solutions.

“Зустріч була дуже продуктивною. Ця гра дозволить цікаво продемонструвати школярам більшу частину багатогранності спеціальностей в IT”.

Довідка про проект Kids2IT:

Мета проекту:

Проінформувати школярів і їх батьків про спеціальності, що відносяться до IТ сфері, щоб у майбутньому вони змогли швидко влитися в галузь.

Збільшити число абітурієнтів, які вступають на технічні спеціальності.

Профорієнтація для отримання вмотивованих абітурієнтів технічних спеціальностей.

Цільова аудиторія: школярі 9-11 класу і їх батьки. Реалізується в школах Харкова та області, а до подальшої розробки концепції можуть залучатися інші регіони.

Стратегічний напрямок: освітній напрямок / насичення ринку кадрами.

Очікувані результати всього проекту:

Підготовка школярів до раціонального вибору вузу

Розвиток освіти в регіоні шляхом поширення практичних знань, відповідних актуальних тематик.

Збільшення кількості школярів в IT гуртках.

Інформування школярів про сучасні IT професії.

Популяризація брендів компаній-учасників Кластера серед майбутніх студентів.

Коментарі