Kids2IT: перша гра для школярів
27 березня Kharkiv IT Cluster провів першу мотиваційну гру для школярів в рамках проекту Kids2IT. Гра пройшла в НАУ “ХАІ” ім.Жуковського і зібрала понад 80 учнів старших класів з понад 10 шкіл Харкова.
Менторами виступила команда Кластера, представники компаній-мемберов і партнерських організацій: EPAM Systems, Insart Ukraine, Publishing house ABC Story, Softserve.
Світ інформаційних технологій є багатогранним і різноманітним, а над однією розробкою працює не один десяток фахівців. Тому цикл ігор проекту Kids2IT спрямований на те, щоб в ігровій формі показати дітям розмаїття професій індустрії і пояснити, що в ній працюють не тільки програмісти.
Гра, розроблена IT Кластером, називається «Smartphone from Scratch», завдання гравців – придумати мобільний телефон, від концепції до прототипу.
Команди формуються на основі ролей в проекті. На початковому етапі включаються генератори ідей, потім бізнес-аналітики, дизайнери, конструктори «заліза», програмісти, тестувальники, PM/Product owner, і, нарешті, sales. В кінці гри школярі презентують ідеї менторам.
Найактивніші школярі отримали призи, а 20 щасливчиків вирушать на екскурсію до компанії Softserve.
Всього в Kids2IT беруть участь понад 20 тренерів, всі вони мають різний бегкраунд, але їх об’єднує бажання допомогти учням шкіл зробити свідомий вибір майбутнього місця навчання.
Довідка про проект Kids2IT:
Мета проекту: Проінформувати школярів і їх батьків про спеціальності, що відносяться до IТ сфері, щоб у майбутньому вони змогли швидко влитися в галузь, збільшити число абітурієнтів, які вступають на технічні спеціальності.
Профорієнтація для отримання вмотивованих абітурієнтів технічних спеціальностей.
Цільова аудиторія: школярі 9-11 класу і їх батьки. Реалізується в школах Харкова та області, а до подальшої розробки концепції можуть залучатися інші регіони.
Стратегічний напрямок: освітній напрямок / насичення ринку кадрами.
Очікувані результати всього проекту:
Підготовка школярів до раціонального вибору вузу
Розвиток освіти в регіоні шляхом поширення практичних знань, відповідних актуальних тематик.
Збільшення кількості школярів в IT гуртках.
Інформування школярів про сучасні IT професії.
Популяризація брендів компаній-учасників Кластера серед майбутніх студентів.