70 трильйонів кадрів на секунду: камера майбутнього

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Хочеш побачити, як виглядає світлова хвиля? Вчені це влаштують! Так близько, наче це звичайні нитки.

У Каліфорнійському технологічному інституті розробили камеру, яка знімає зі швидкістю 70 трильйонів кадрів на секунду! Людське око навіть не зможе побачити в реальному часі те, що зафіксує ця камера.

Для порівняння: смартфон знімає зі швидкістю 1000 кадрів на секунду, професійна камера — 10 000 кадрів на секунду. Одна з останніх камер знімала один трильйон кадрів на секунду. З її допомогою вченим вдалося зафіксувати фотони у воді, які рухалися зі швидкістю 966 млн км/год! Людське око не здатне побачити щось на такій швидкості.

Проте й остання технологія не дозволяла спостерігати за такими фізичними явищами, як ядерний синтез або надкороткі імпульси світла. Ці процеси відбуваються надто швидко.

Нова технологія стислої надшвидкої спектральної фотографії (Compressed Ultrafast Spectral Photography, CUSP) забезпечує зйомку з частотою 70 трильйонів кадрів на секунду та дає змогу зняти детальний рух світлової хвилі, неначе це звичайні заплутані стрічки. Вчені вже не можуть дочекатися, щоб випробувати її в дії!

Нам залишається лише чекати на ці епічні відео та міркувати, як це вплине на науку в цілому. У майбутньому ми зможемо побачити те, про що навіть не здогадувались.

Чекай на прориви в науці разом із Харківським ІТ Кластером, а ми підготуємо для тебе ще більше цікавих новин!

Коментарі