Завершився турнір IT Brain Ring

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

13 жовтня у Spalah відбувся фінал юніорського інтелектуального турніру  IT Brain Ring.  Переможцями стали учні Харківського фізико-математичного ліцею №27.
Spalah IT Brain Ring стартували 26 вересня. Організаторами стали Education Hub «Spalah» та Агентства США із міжнародного розвитку (USAID) за підтримки громадського союзу Kharkiv IT Cluster.
У змаганні взяли участь більш ніж 600 учнів 6-9 класів із 128 шкіл Харківського регіону. Участь у брейн-рингах була абсолютно безкоштовною. Головна ціль та задача командного турніру – формування пізнавального інтересу до сфери інформаційних технологій, популяризація та сприяння профорієнтаційної спрямованості школярів на професії IT-сфери.
Саме тому перед кожним раундом проходили профорієнтаційні лекції у рамках проекту Kids2IT від Kharkiv IT Cluster. Лекції вели айтішники-волонтери з 10 IT-компаній, які розповідали про особливості роботи у IT-сфері та ділилися своїми історіями.
Протягом трьох тижнів учасники IT Brain Ring проходили кваліфікаційні раунди. На кожному етапі з 8 команд у напівфінал виходила одна.
13 жовтня у фінальному раунді зійшлися команди ХОШ №91 та Харківського фізико-математичного ліцею №27. Після наполегливої боротьби та не найлегших завдань, уперед ввирвалася команда ліцею №27.
По завершенню турніру відбулася урочиста церемонія нагородження переможців. Команди, які посіли 1-3 місце отримали сертифікати, грамоти і медалі, а переможцю дістався ще й кубок. В церемонії взяли участь Віктор Каук, директор Центру технологій дистанційного навчання ХНУРЕ, Олексій Радченко, CEO Raccoon Gang и голова комітету з освіти Kharkiv IT Cluster та Наталія Виноградська, виконавчий директор Kharkiv IT Cluster.
Після офіційної  частини на школярів очікував виступ танцювальної школи All Stars та смачний фуршет.
Spalah проводить змагання IT Brain Ring уже другий рік. Минулого разу у турнірі брали участь 64 школи. За словами Сергія Білоброва, CEO Spalah, ідея проведення ІТ брейн-рингів для дітей прийшла сама собою.
«Багато наших клієнтів, які навчалися у ІТ-школі, просили зробити курси для дітей. Ми створили курс «Основы ІТ для детей» та включили у нього поверхневий розгляд усіх видів ІТ для того, щоб дитина вже з раннього віку мала можливість зрозуміти принципіальні відмінності між ними, могла визначитися з майбутньою професією та почала освоювати її вже зараз. Також ми вирішили проводити змагання, щоб видавати безкоштовні місця на цьому курсі найздібнішим учням.
Ми провели декілька таких змагань серед десяти шкіл міста Харків та запустили курс. Результат перевищив наші очікування. Багато дітей після цього курсу поступили вчитися до нас на повноцінний курс веб-розробки та навчалися вони на одному рівні з дорослими студентами.
У процесі роботи над проектом ми познайомилися із хлопцями з Агентства міжнародного розвитку США USAID. Вони виділили нам фінансування для реалізації проекту на міському рівні. Та вже цього року у змаганні взяли участь більш ніж 100 шкіл Харкова», – поділився с Kharkiv IT Cluster Сергій.
Цей IT Brain Ring обіцяє бути далеко не останнім. Організатори зізнаються, що кожного разу в них з’являються більше та більше нових ідей для реалізації.
[wonderplugin_slider id=”63″]

Коментарі