Як базові навички за суміжними професіями роблять нас ліпшими спеціалістами?

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Недаремно на багатьох воркшопах, тренінгах та курсах роблять акцент на загальному розвитку спеціалістів. Це допомагає нам глибше вдаватися в усі аспекти, які трапляються навкруги. У тому числі й в робочі.

Знання суміжних професій це один з головних аспектів професіоналізма. Якщо ти філолог і хочеш працювати у IT-компанії, то маєш вивчити зовнішні аспекти роботи програмістів. 

Такий підхід дозволить тобі виконувати роботу якісніше та доцільніше. Ти зможеш розмовляти однією мовою зі своїми колегами, а що найголовніше, зі своїми замовниками.

Як набути навички суміжних професій

  • Виявіть ті навички, які необхідно набути тут і зараз (терміново). Коли виявите робіть задачі, що стосуються цих навичок самостійно. Розбирайтесь, долучайте експертів, читайте та формуйте особисте ставлення до задачі.
  • Ставте задачі співробітникам, коли знаєте скільки часу та сил треба вкласти у них. Якщо вы керівник відділу чи компанії, та не знаєте скільки реального часу відходить на ту чи іншу роботу, то не зможете ставити задачі й керувати часом своїх підлеглих. У вас просто не буде особистого розуміння скільки годин треба виділити на той чи інший таск.
  • Доки не розібрались самі не ставте задачі своїм прямим підлеглим. Найпрофесійніший керівник той, що знає аспекти кожної задачі. 
  • Якщо ж ви підлеглий, то вам буде корисно розуміти аспекти роботи своїх колег. Це допоможе вам, на своєму етапі, зробити матеріал максимально комфортним для колег та якісним для замовників. 

Коли ми розуміємо як і над чим працюють люди — у нас народжується повага і усвідомленість важливості командної роботи.

Успіхів вам! Навчайтесь та будьте завжди попереду разом з Kharkiv IT Cluster!

Коментарі