Хмарні технології – актуальна потреба крупного бізнесу

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

andrushko Хмарні технології - актуальна потреба крупного бізнесуДмитро Андрушко, провідний розробник Mirantis, про хмарні системи, крупні компанії та сучасні потреби глобального бізнесу.
– Дмитро, розкажіть про специфіку й спрямованість компанії Mirantis?
Перш за все, ми технологічна компанія – ми маємо набір рішень та продуктів для створення приватних хмар, англійською private clouds. Це перша особливість нашої компанії. Друга особливість полягає у тому, що ми працюємо з open source технологіями та рішеннями. Тобто практично усе, що розроблюється всередині компанії, ми викладаємо назад у ком’юніті та відкриті репозиторії. Виключення становлять лише специфічні розробки для окремих замовників, пов’язані з ноу-хау або інтелектуальною власністю. Напрацювання більшості інших сервісних компаній не видно. Вони, звісно, говорять і пишуть про свій досвід і експертизу, але що конкретно діється, та як це насправді працює – відкрите питання. Завдяки стратегії open source більшість напрацювань Mirantis можна побачити, випробувати й навіть додати свій код у відповідні проекти. Оскільки Mirantis – один з визнаних лідерів у сегменті хмарних технологій, у нас є дуже відомі глобальні замовники, партнери, і, відповідно, конкуренти в цьому домені.
В цілому, наша експертиза затребувана практично в будь-якому з вертикальних ринків – Fintech, Telco, Enterprise, Energy, Transportation, тобто ми працюємо з будь-якими замовниками, котрі мають завдання створювати або підтримувати приватну хмарну інфраструктуру. За визначенням, це досить крупні організації, які можуть собі дозволити власний дата-центр та відповідну інфраструктуру.
– У деяких компаніях мені розказали про необхідність програмістам розбиратися у певних вузькопрофільних аспектах роботи своїх клієнтів. Наприклад, розробляючи програмне забезпечення для Fintech, IT-фахівцям треба розумітися у роботі фінансового ринку. Як у Вас і з цим, враховуючи специфіку Mirantis?
Ми працюємо на більш низькому рівні – на рівні платформи та інфраструктури. Наше завдання – створити платформу для розгортання програм замовників у хмарі. З точки зору Fintech, для запровадження хмарних рішень зазвичай є набір специфічних вимог, наприклад, відповідність стандартові PCI DSS. І ось таких вимог з безпеки, надійності, доступності у Fintech секторі досить багато. І платформа, і сервіси, які ми будуємо, повинні відповідати вимогам безпеки.
– Це стосується лише роботи співробітників чи внутрішньої роботи усієї компанії?
Зазвичай ми не знаємо, з якими саме програмами працюють замовники. Загалом, для нас важливий лише юз-кейс, тобто які бізнес-завдання виконуватимуть на нашій платформі. Водночас, ми ретельно аналізуємо вимоги до інфраструктури і платформи, на базі якої потім розгортаються корпоративні програми замовників. Наприклад, для одного з американських банків, про який я згадував, ми побудували інтегровану хмару в 16-ти дата-центрах на території США, а замовник уже самостійно розгортав потрібні програми у тих чи інших локаціях.
– Які Fintech кейси у Вас були?
Ми маємо кількох клієнтів у банківському та фінансовому секторах. Це великі фінансові установи глобального рівня. Часто кейси, з якими вони до нас звертаються, схожі – розгортання програм у хмарі. Хмарні інфраструктури, котрі будує Mirantis, дозволяють їм знижувати операційні видатки й досягнути так званих agile operations, тобто швидко та гнучко розгортати програми й сервіси, виходячи з бізнес-процесів і поточних потреб.
– Наведіть, будь ласка, ще приклади бізнесу, де потрібно використовувати хмарну інфраструктуру?
Деякий час тому ми мали великий проект, пов’язаний з перекладом на нашу хмарну платформу дуже відомої платіжної системи. У США майже всі знають день Black Friday – час знижок і розпродажів перед Різдвом. Від Black Friday до Різдва кількість платежів експоненційно зростає, а потім усе стихає і повертається до нормального рівня. Протягом цих двох-трьох тижнів наш замовник потребує набагато більше обчислювальних ресурсів для обробки платежів. Таке завдання – збільшити кількість ресурсів на той чи інший період, а потім знизинти їхнє використання до нормального рівня, – можна вирішити, мабуть, лише за допомогою хмарної інфраструктури.
Ми збудували хмарну платформу, на якій замовник розгорнув свої програми. Важливо, що така хмарна інфраструктура може змінювати свою продуктивність залежно від навантаження. Відповідно, програми, що запускають на хмарній інфраструктурі, можуть масштабуватися (тобто застосовувати додаткові ресурси в міру зростання навантаження для безперебійного обслуговування користувачів). Як тільки кількість запитів знижується, невикористані ресурси можуть звільнюватися, і частина обладнання відключатися.

Коментарі