Харківський IT Кластер провів зустріч для студентів, які хочуть запустити стартап

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

DSC_0050 Харківський  IT Кластер провів зустріч для студентів, які хочуть запустити стартап
Понад півсотні студентів з різних вишів Харкова стали учасниками Techno Trends Meetup, яка відбулася у ХНЕУ ім. С.Кузнеця. Робоча зустріч стала частиною проекту Харківського IT Кластеру Kharkiv IT Unicorns і була присвячена реалізації стартапів у їхньому технічному аспекті.
“Багато молодих людей мають цікаві ідеї. Їм треба розуміти, як від ідей перейти до практики. Молоді люди повинні розуміти, як влаштований бізнес, як працювати в команді, як презентувати себе,” – відзначила професор кафедри інформаційних систем ХНЕУ ім. С. Кузнеця Ірина Золотарьова.
DSC_0174 Харківський  IT Кластер провів зустріч для студентів, які хочуть запустити стартап
Трохи теорії про стартапи
Techno Trends Meetup мала два робочі блоки. Спочатку – теорія. Учасники прослухали доповіді від представників вишів, партнерів Харківського  IT Кластеру.
Аспірант НТУ “ХПІ” Сергій Бульба зробив розгорнуту презентацію світових стартап-трендів. Доцент УДУЗТ Іван Сіроклин розповів про інформаційні технології, які використовують на залізниці. На його думку, сьогодні ця сфера має велику кількість завдань для IT-спеціалістів.
DSC_0138 Харківський  IT Кластер провів зустріч для студентів, які хочуть запустити стартап
“Залізнична автоматика потребує таких самих інновацій, як і авіатранспорт, як і звичайні побутові речі”, – сказав І. Сіроклин, – проблеми існують вже зараз, і я не бачу сенсу вигадувати якісь там нашийники для кишенькових мишок або пристрої для дистанційного годування котів… Студенти мають розуміти, що все, що ми робимо повинно бути комусь потрібним, воно мусить приносити прибуток”.
DSC_0077 Харківський  IT Кластер провів зустріч для студентів, які хочуть запустити стартап
Практичний досвід плюс тренінг “Ціннісні пропозиції”
Більшу частину робочої зустрічі зайняв тренінг від IT-експерта з практичним досвідом, VP of Product CloudLinux Inc. Віталія Ставропольського. Від нього учасники дізналися про цільові сегменти споживачів і навіть спробували коротко прописати власні ціннісні пропозиції. Віталій прокоментував деякі роботи і дав свої рекомендації.
На думку експерта, студентам важливо розуміти, що над власним стартапом треба багато працювати, але результат, скоріше за все, прийде не одразу. На початковому етапі дуже важливо розширювати свій світогляд, вивчати успішні кейси, переймати досвід проектів, що працюють, і не боятися трансформувати початкові ідеї:
“Сутність успішного продукту, в першу чергу, полягає у тому, що він має бути потрібним споживачам, клієнтам. І неможливо заздалегідь собі уявити, що це, як воно буде, і як воно виглядатиме. Тому не треба боятися відмовлятися від своїх початкових ідей. І постійно пробувати, пробувати, пробувати щось нове,” – пояснив В. Ставропольський.
DSC_0223 Харківський  IT Кластер провів зустріч для студентів, які хочуть запустити стартап
Проект Kharkiv IT Unicorns продовжується
Techno Trends Meetup тривала кілька годин і вийшла досить насиченою. Харківський IT Кластер разом з партнерами вже готують наступні події в межах Kharkiv IT Unicorns.
Нагадаймо, у жовтні 2016 року Харківський IT Кластер запровадив проект Kharkiv IT Unicorns. Це серія навчальних заходів, які спрямовані на активізацію стартап-руху у студентському середовищі Харкова.
Від генерації ідеї до презентації її інівесторові — з жовтня 2016 до травня 2017 усі студенти, які бажають, можуть долучитися до розроблення стартапу.
Організатори, партнери і учасники проекту впевнені: стартап-рух у Харкові треба розвивати. Важливо, щоби молоді люди знаходили підтримку, отримували новий досвід і знання.
Коментарі:
Сергій Бульба, аспірант НТУ «ХПІ»

“Такі заходи дають студентам можливість познайомитися один з одним, почути, як на практиці інших людей було організовано стартапи, де і як знайти фінансування, як взагалі стартанути, з чого почати. Я думаю, це дуже важлива”.

Сергій Знахур, директор Startup-центру при ХНЕУ ім. С Кузнеця

“У різних університетах Харкова з’явилися групи талановитої молоді, їхнім ідеям потрібен певний вихід. Знаєте, коли зігрівається котел, вода починає скипати, і пара шукає вихід. Було б добре, якби точкою виходу цієї пари став загальнохарківський рух, який підтримує Харківський IT Кластер”.

Олена Петрова, учасниця Techno Trends Meetup, Business Development Manager

“Такі заходи треба проводити не лише для студентів, а й для IT-компаній та їхніх керівників. Тому я прийшла сюди, щоби подивитися на те, як усе відбувається, почерпнути ідеї, взяти щось для себе”.

Влад, студент, участник проекту Kharkiv IT Unicorns

“Я маю конкретну ідею, але не знаю, як її реалізувати з комерційної точки зору. Ось це я й хочу дізнатися… Хотілося б дізнатися, як усі ці моменти опрацьовувати, як все це робиться… Тема, яка розглядалася сьогодні, відкрилася для мене трохи з іншого боку, що не був доступний людям, які не мають досвіду в реалізації власних проектів”.

Подивитися фотозвіт з Techno Trends Meetup

Коментарі