Харківський IT Кластер підбиває підсумки проекту Kharkiv IT Unicorns

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Харківський IT Кластер підбиває підсумки проекту Kharkiv IT Unicorns, який тривав півроку і був спрямований на розвиток стартап-руху поміж молоді регіону. У проекті взяли участь понад 600 молодих людей (переважна більшість – студенти IT спеціальностей). Вони презентували свої стартап-ідеї та пройшли через низку безкоштовних тренінгів, семінарів та відкритих лекцій. Загалом відбулося 10 заходів.
До проекту в якості менторів долучилися представники академічної спільноти, провідні бізнес-тренери Харкова, досвідчені IT спеціалісти, а також керівникіи IT компаній. Поміж них – представники WannaBiz, QuantuMobile, Artjoker, стартап-центру «First Capital», стартап-платформи CROWD та інші.  
Розглядали такі теми, як формування ціннісних пропозицій, дослідження ринку, підготовка бізнес-презентацій та багато іншого. Молоді стартапери отримали не лише теоретичні знання, а й розгорнуті оцінки своїх бізнес-ідей, поради та практичні рекомендації для впровадження ініціатив.
IMG_7565-495x426 Харківський IT Кластер підбиває підсумки проекту Kharkiv IT Unicorns  IMG_7485-495x426 Харківський IT Кластер підбиває підсумки проекту Kharkiv IT Unicorns  20161025_1736190-495x426 Харківський IT Кластер підбиває підсумки проекту Kharkiv IT Unicorns
Перша зустріч проекту IDEA GEN зібрала близько 300 учасників з харківських вишів. Захід складався з двох частин – офіційного відкриття й тренінгу з генерування ідей. Як  результат – 27 учасників представили свої задумки на запропоновані ведучим теми. На авторів найцікавіших ідей очікував сюрприз: троє з них отримали по $100 від анонімного бізнес-ангела.
Також одним із перших етапів проекту був IDEA BATTLE. З-поміж чисельних стартап-ідей координатори Kharkiv IT Unicorns відібрали 15 найперспективніших. Автори виступили с ними перед експертами з IT-компаній та отримали оцінки, коментарі й рекомендації. Найуспішніших також було відзначено призами.  
Протягом усього проекту учасники, іноді під керівництвом менторів, іноді самостійно, працювали над своїми ідеями та презентували результати на регулярних краш-тестах.
DSC_0115-1-495x426 Харківський IT Кластер підбиває підсумки проекту Kharkiv IT Unicorns   DSC_0092-495x426 Харківський IT Кластер підбиває підсумки проекту Kharkiv IT Unicorns  DSC_0143-495x426 Харківський IT Кластер підбиває підсумки проекту Kharkiv IT Unicorns
Студенти Данило Слупський і Олег Войтенко брали участь у Kharkiv IT Unicorns від  самого початку. Вони вирішили розробити платформу для відеоконсультацій. «Наприклад, у Вас виникла якась проблема, Ви відкрили  наш сервіс, ввели запит. Сервіс Вам видав перелік людей, у яких можна спитати поради. Тож, Ви маєте можливість одразу отримати консультацію, сплативши за неї онлайн», – пояснив Данило Слупський.
З цією ж стартап-ідеєю хлопці взяли участь у міжнародному IT чемпіонаті “Золотий Байт”. Турнір проходив у декілька етапів.  Данило та Олег пройшли у фінал, який відбувся у Києві наприкінці квітня. Молоді стартапери вірять у свою ідею, говорять, що протягом Kharkiv IT Unicorns змогли її значно вдосконалити.
“Ми застосовували поради, котрі нам давали. Мені дуже сподобалося, було корисно. Проект систематизував знання, що я мав раніше, а також дав нову інформацію”, – сказав Данило Слупський.
Примітно, що учасники Kharkiv IT Unicorns отримали можливість познайомитися особисто і поділитися думками та планами з американським банкіром, венчурним інвестором Чарльзом Уайтхедом. Він розповів про типи інвестицій, на які можуть розраховувати  стартапи, а також висловив інтерес до харківської IT спільноти. На думку зарубіжного інвестора, Харків має перспективи для виникнення і розвитку стартап-руху.
Нагадуємо, Kharkiv IT Unicorns розпочався у жовтні 2016 року та відбувся за підтримки Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської обласної державної адміністрації в межах виконання Програми сприяння розвитку малого та середнього підприємництва в Харківській області на 2016 – 2020 роки.
До Kharkiv IT Unicorns долучилися провідні харківські університети, поміж них – ХНУРЕ, ХНЕУ ім. С. Кузнеця, ХНУ ім. В.Н. Каразіна, НЮУ ім. Я. Мудрого, ХНУМГ ім. О.М. Бекетова, НТУ «ХПІ», НАУ «ХАІ», УкрДУЗТ.
Коментарі:
Ірина Золотарьова, професор кафедри інформаційних систем ХНЕУ ім. С. Кузнеця; член національної команди експертів з реформування вищої освіти:

“Формування підприємницького мислення, знайомство з принципами роботи сучасного інноваційного бізнесу – дуже важливі в умовах глобалізації. Студенти, та підприємці, які знаходяться на старті, отримали можливість представити експертам свої ідеї, отримати поради, знайти однодумців”.

Юлія Болкун, коуч у Краковській академії ім. Анджея Фрича Моджевського, CEO стартап-платформи CROWD:

“Я була задоволена, дізнавшись що стрімко росте рівень ком’юніті у студентському секторі Харкова. Соціально необхідні ідеї, гарна база нетворкінгу та вишквалка технічних знань зробили проекти ще цікавішими, та перспективнішими. Бажаю наснаги всім фаундерам в подальшій роботі над життєздатним бізнесом”.

 
Медіа про Kharkiv IT Unicorns:

Коментарі