WTM Kharkiv. Session #1

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

12 березня відбулася перша подія від WTM Kharkiv. Session #1 – дискусійна панель експертів, призначена всесвітньому святкуванню International Women Day.

WTM – спеціальна програма від Google. Її мета – створення спільноти для жінок у сфері технологій, де кожен бажаючий зможе обмінюватися інформацією та ресурсами, підтримувати і надихати одне одного. Наразі спільнота WTM є у Харкові, на платформі GDG Cloud Kharkiv. 12 березня організатори запровадили свій перший івент.

Артем Нікульченко, організатор GDG Cloud Kharkiv, Chief Software Architect в Cloud Works

 

«Ми спробували протестувати концепцію спільноти WTM у Харкові за допомогою пілотного івенту. Центральний офіс Google Developers Group приділяє велику увагу практиці святкування IWD (International Women Day) та заохочують усі локальні спільноти підтримати цей тренд. Саме тому ми прийняли рішення першу подію WTM Kharkiv присвятити цій даті та провели ії 12 березня.

 

Якщо честно, ми не очікували, що захід викличе таку зацікавленість. Було надзвичайно приємно побачити повну залу жінок, кожна з котрих здобула значних успіхів в IT і яким було що розповісти та навчити нас усіх».

 

На заході були присутні 45 жінок з усіх сферах IT: QA, Developer, Team Lead, Project Manager, Product Manager, HR, Marketing, PR. Серед особливо запрошенних були Ольга Шаповал, Executive Director at Kharkiv IT Cluster, Катерина Хаіт, Director of Game Platforms Department at Plarium, Викторія Мусіяченко, Owner and founder at WeeklyIT Family, Анастасія Овчаренко, Co-founder and General Manager at Tess Lab, Наталія Процай, General Manager at IT Univer. 

 

У дискусійній панелі приймали участь жінки, що займають ТОП-позиції у харківських IT-компаніях:

 

  • Олена Самарська, General PM в Cloud Works, WTM Ambassador.
  • Світлана Петерсен, Director of Operations в TEAM International,
  • Тетяна Фоміна, фаундер СЕО HR-агентства «Sunny Dolphin»,
  • Тетяна Афанас’єва, Software Testing Manager в EPAM.

Олена Самарська, офиційний амбасадор WTM, General PM в Cloud Works

 

«Обговорювали багато тем: починаючи з відпустки по догляду за дитиною, закінчуючи нюансами управління IT-компанією по-жіночому. Ми з’ясували, що дискримінація в IT це, скоріше, соціальний стереотип. Жінки в українському IT освічені, розумні та самодостатні. Головне, на що я хочу звернути увагу, як WTM-амбасадор – у Харкові є потреба в спільноті для жінок в IT, і ми готові її розвивати та підтримувати».

 

Під час заходу учасниці та експерти обговорювали такі питання:

 

  • Дискримінація в IT: це міф або реальність.
  • Декретна відпустка та кар’єра: як поєднати.
  • Влаштування на позицію: кому віддають перевагу роботодавці.
  • Чи є різниця у чоловічому та жіночому резюме.
  • Дрес-код, офісний етикет, «піца-пиво» та інші чоловічі теми.
  • Менторство та жіноча підтримка в IT.

 

Ольга Шаповал, виконавчий директор Kharkiv IT Cluster відзначила: 

 

«Важливий інсайт після цієї події: якщо культура компанії підтримує overtime work, то вона не підтримує жінок».

 

Сьогодні тема жінок в IT обговорюється достатньо активно на сторінках багатьох спеціалізованих видань та онлайн-майданчиків. Організатори WTM Kharkiv, у свою чергу, намагаються зосередитись на іншому – на створенні підтримувальної спільноти у форматі клубу спеціалістів, де кожна жінка знайде свої ресурси для розвитку та кар’єрного росту.

Коментарі