UKRSIBBANK BNP Paribas Group продовжує нагадувати про принципи платіжної безпеки

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

UKRSIBBANK BNP Paribas Group продовжує нагадувати про принципи платіжної безпеки та звертає увагу на нову шахрайську схему з завантаженням стороннього програмного забезпечення для віддаленого доступу на телефон чи комп’ютер.

Схема працює таким чином, що шахрай спочатку використовує програму підміни номера телефону, а потім телефонує клієнту від імені банку. Впродовж телефонної розмови шахрай переконує, що картка заблокована чи по картці проводиться підозріла операція або ж відбувся збій у системі користування додатком інтернет-банкінгу – варіантів безліч. Далі шахрай пропонує зайти у Play Market та завантажити нову програму для коригування даних. Для цього вам можуть надіслати смс-повідомлення з посиланням на завантаження шкідливого ПЗ, яке надає повний віддалений доступ до вашого телефону.

Через шкідливе програмне забезпечення кіберзлочинці можуть отримати віддалений несанкціонований доступ до управління вашим мобільним телефоном, у тому числі до інтернет-банкінгу, SMS-повідомлень з паролями для підтвердження операцій в мережі інтернет, дзвінків, контактів, тощо.

Пам’ятайте, що банк ніколи не просить встановлювати ПЗ віддаленого доступу на ваш телефон та не надсилає посилання для його завантаження в смс-повідомленнях.

 

Щоб захиститися від шахраїв потрібно виконувати базові правила фінансової безпеки:
  • Не передавати конфіденційні дані платіжної картки стороннім особам.
  • Не переходити за посиланнями та не завантажуйте вкладення, отримані від невідомих відправників.
  • Не завантажувати та не встановати програми віддаленого доступу за вказівкою нібито «співробітника банку»
  • Не встановлювати програми AnyDesk або TeamViewer за вказівкою третіх осіб
  • Виконувати сканування пристроїв на наявність сторонніх програм та додатків

Якщо ви помітили, що вашим телефоном керує хтось інший, вимкніть доступ до інтернету, знайдіть та видаліть програми віддаленого доступу, зателефонуйте в банк та заблокуйте картки і доступ до інтернет-банкінгу.

Коментарі