стартап Global Ledger

Український кріпто ML стартап Global Ledger виходить на світовий ринок

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Нещодавно український стартап Global Ledger вийшов на світовий ринок, підписавши стратегічне партнерство зі шведським фінтех концерном Promethiem AG.
Стартап був заснований Олексієм Фісуном і Димитрієм Білоконем, за підтримки бізнес-інкубатора IdeaSoft (член Sigma Software Group). Продукт пропонує унікальну послугу, яка перешкоджає кіберзлочинності та відмиванню грошей, дозволяючи банкам вільно працювати з криптовалютами.
Партнерство з Promethiem – результат стратегії Sigma Software Group та IdeaSoft щодо пошуку та підтримки продуктових бізнес-ідей на базі сервісних ІТ компаній.

Про продукт

Багато країн вже запровадили законодавство, яке дозволяє банкам і фінансовим установам працювати з криптовалютами. Проте існують обов’язкові правові норми, пов’язані зокрема з боротьбою з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму, і банки повинні дотримуватися їх при роботі з криптовалютами. Щоб відповідати всім вимогам, фінансові установи потребують продуктів, які б дозволяли їм перевіряти, звідки надійшла криптовалюта, і оцінити ризик роботи з конкретним клієнтом.

Історія успіху Global Ledger почалася три роки тому. На той час засновники вже мали глибокий досвід роботи у різних проектах Blockchain і FinTech і чітко бачили майбутні проблеми, які виникатимуть у зв’язку із зростанням використання криптовалют. Проєкт був реалізований за базі сервісів IdeaSoft.

«Нам вдалося створити продукт, який допомагає банкам усунути ризики роботи з криптовалютами. Через складність продукту нам знадобилося більше року, щоб його створити і отримати перших клієнтів. Відтоді ми встигли попрацювати з державними установами кількох європейських країн, з банками у Швейцарії та великими фінансовими установами», – розповідає Андрій Лазоренко, CEO та співзасновник IdeaSoft.

Global Ledger негайно доступний у термінових ситуаціях і має бюджетні пакети підписки для компаній будь-якого розміру. Дозволяючи користувачам перевіряти контрагентів, продукт покращує час реагування на кіберзлочинність і збільшує поінформованість про відмивання коштів. Завдяки створеній користувачами базі даних, звітам і сповіщенням, цей інструмент надає найкращі у своєму класі джерела перевірки коштів із набагато більш зрозумілим візуальним представленням, аніж у рішень, що наразі доступні на ринку.

Великі можливості для банків

Global Ledger відкриває багато можливостей для банків і криптобірж, зокрема:

  • Моніторинг та запобігання ризикам відмивання грошей і боротьба з фінансуванням тероризму (AML/CTF) в режимі реального часу
  • Можливість виявляти та протидіяти новітнім технологіям відмивання грошей, таким як анонімізація, смарт-контракти, NFT-шахрайство тощо
  • Виконання комплексної процедури належної перевірки облікових записів організацій та фізичних осіб
    Інтеграція з поточними AML/CTF процесами фінансових установ
  • Збір всієї необхідної інформації для повідомлення про підозрілу діяльність за лічені секунди
  • Проведення розслідування щодо відмивання грошей у криптовалютах

Головна перевага Global Ledger перед конкурентами – це конфіденційність даних. Зібрані дані нікуди не передаються і зберігаються на стороні клієнта, що дозволяє банкам та фінансовим установам дотримуватися загального регламенту про захист даних (GDPR).

«Коли йдеться про роботу з криптовалютами, головне, що хвилює банки – відсутність можливості перевірити джерело надходження грошей. Global Ledger вирішує цю проблему і надає можливість банкам нарешті отримати свою частину величезного ринку криптовалют», — підкреслює Ганна Христіянович, керівниця фінтех-напрямку в Sigma Software.

Про стратегічне партнерство

Нещодавно Global Ledger підписала M&A партнерство з Promethiem Group із забезпеченим фінансуванням у розмірі 3,5 мільйони доларів та виходом на нові ринки.

«Наша кінцева місія — перешкодити злочинній діяльності, використовуючи технологію блокчейн та можливості відстеження. Ми раді бачити нових партнерів, які поділяють ті ж цінності та цілі. Разом ми можемо довести роботу з криптовалютами до рівня, коли фінансові установи та правоохоронні органи зможуть виявляти та реагувати на відмивання грошей за лічені секунди», – говорить Олексій Фісун, генеральний директор та співзасновник Global Ledger Protocol.

«Для українського ринку це перший і досі єдиний випадок, коли продукт, що дозволяє боротись з відмиванням криптовалюти, вийшов на світовий ринок. Ми бачимо великі перспективи в цьому партнерстві, включаючи відкриття офісів Global Ledger в Європі та розширення співпраці зі швейцарськими банками. Дедалі більше європейських країн (Україна серед них) запроваджують криптовалютне законодавство, що відкриває для нас нові можливості в усьому світі та в Україні», – каже Андрій Лазоренко.

«Global Ledger – це комплексний продукт, у якому вже дуже зацікавлені українські та іноземні банки. Це приклад успішного створення продукту на базі сервісної компанії, і я думаю, що він має всі шанси завоювати світовий ринок», – каже Валерій Красовський, CEO та співзасновник Sigma Software.

«У Sigma Software також є упішні кейси, коли вкрай необхідні ринку продукти, створювалися та розроблялися на основі рішення, знайденого в сервіному бізнесі. Одним із яскравих прикладів є Clean.io, який став стартапом року в Балтіморі у 2019 році. Продукт усуває шкідливу рекламу й наразі використовується десятками великих замовників у США. Інженери Sigma Software були співавторами цього унікального рішення. Маючи багаторічний практичний досвід у цій галузі, вони помітили невирішену проблему та придумали рішення, яке одразу викликало високий інтерес потенційних клієнтів. Так само Global Ledger, даючи реальний поштовх розвитку банків, з часом може стати стандартом у фінансовому секторі»,додає він.

Андрій Лазоренко зазначає: «До речі, незабаром ми запускаємо новий криптопродукт і шукаємо профі, який займе позицію CEO наступного блокчейн-єдинорога».


Надсилайте заявки на електрону адресу:
HELLO@IDEASOFT.IO

або напряму
LAZORENKO.A@IDEASOFT.IO

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

Коментарі