Трамп призупинив видачу віз H-1B — по них до США їдуть IT-фахівці

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Адміністрація президента Дональда Трампа призупинила видачу віз H-1B (і ще низку віз).

Справа в тому, що H-1B — найпопулярніша віза серед іноземців (і зокрема українців), які їдуть працювати до США в хайтек-індустрію. Обмеження вводиться до кінця року (але його можуть продовжити). Відповідні норми зазначено в указі президента.

Віза H-1B надає іноземним фахівцям можливість легально працювати та проживати на території США. Вона надається на три роки, а потім її можна подовжити ще на три роки. Крім того, отримувач візи H-1B може залишатися на території США й після закінчення її терміну, якщо подав заяву на грін-карту й очікує рішення.

Президент пояснює в указі необхідність такого рішення тим, як на житті американців позначилася пандемія. Через негативний вплив пандемії не можна допустити, аби іммігранти відбирали роботу в американців, вважає Трамп.

«За цей період (з лютого по квітень 2020 року — ред.) близько 20 млн працівників-американців втратили роботу в ключових галузях, де роботодавці зараз шукають на позиції співробітників за візами H-1B та L», — йдеться в указі президента США.

За візами L-1 до США часто їздять працювати підприємці — це рішення також позначиться на інноваційній галузі країни. Наприклад, за цією ж візою приїжджають СЕО стартапів.

До кінця року також призупинено видання візи J-1 (що іноді використовується як тимчасова заміна візи H-1B). Такі візи видають дослідникам і вченим — учасникам програм обміну.

В адміністрації президента вважають, що такий крок забезпечить американців додатковими 525 тисячами робочих місць.

Багато хто з представників американської хайтек-індустрії критикує таке рішення.
«Зупинка програми за візами H-1B погано позначиться на США й інноваціях, розіб’є мрії та життя. Як колишній учасник програми, всім серцем підтримую сім’ї, яких це торкнулося», — пише співзасновник Coursera Ендрю Ин.

Джерело: редакція AIN.UA.

Коментарі