ТОП 5 помилок PR-менеджера в IT-компанії

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Цифрова трансформація, діджиталізація, великі дані, штучний інтелект, віртуальна реальність – IТ в Україні продовжує активно рости та розвиватися.

Сьогодні інноваційні технології стають досить звичними, проте, навіть при таких темпах розвитку, не завжди зрозумілими споживачеві. Щоб бути зрозумілими, реалізовувати свої продукти або послуги, пропонувати нові та корисні рішення, IT-сектор повинен говорити. І PR – це один із інструментів діалогу з аудиторією.

Оскільки IT в Україні досить молода галузь, розуміння функцій маркетингу та PR не до кінця сформовано. Розглянемо топ 5 найтиповіших помилок PR-фахівця в IT-секторі:

1. Незнання специфіки продукту. Обгортати складне технічне рішення в привабливу та просту оболонку, будь то розділ на сайті, комерційну пропозицію, презентація або просто лист партнерам – завдання PR-фахівців. Але навіть фахівцеві з комунікацій необхідно розуміти особливості продукту, роботу технічної команди, принципи розробки.
На жаль, часто навіть PR-фахівці, що виходять на серйозні ЗМІ, демонструють некомпетентність і незнання свого продукту.

2.Одноманітність комунікаційних каналів. Сучасні телефони змінили життя людини – тепер ЗМІ і зв’язкам з громадськістю доводиться пристосовуватись до нової культури споживання інформації. Якщо раніше джерел інформації було досить мало (ТВ, радіо, газети, журнали та пряма реклама), то тепер звичні канали комунікації виявилися практично витіснені онлайн-ЗМІ, соціальними медіа та месенджерами з усім розмаїттям каналів. Статистика показує, що більшість IT- компаній замислюються тільки про один або декілька комунікаційних каналів. Важливо пам’ятати, лише комплексний підхід до public relations, який поєднує в собі різні комунікаційні канали, допомагає охопити більший відсоток цільової аудиторії та підвищити їх залученість.

3.Відсутність антикризового PR. Робота PR-служби помітна тільки в разі гучного успіху або провалу. Досвідчені професіонали можуть заробити хорошу репутацію навіть на своїх помилках, а дилетанти – «втратити обличчя» на будь-якому незначному проколі. У динамічному світі будь-яка негативна згадка компанії в ЗМІ або соціальних мережах може призвести до репутаційного краху. Запобігти цьому допоможе швидка реакція PR-фахівця на інформаційну атаку.

У цьому питанні й не тільки PR-менеджеру буде корисний SoMo Bot – унікальний бот для миттєвого моніторингу і доставки згадок про вас, бренд, тренди ринку та конкурентів у ваш Telegram.

У чому ж особливість SoMo Bot?

  • Робить моніторинг та надсилає згадки на цікаву для вас тему як зі ЗМІ, так і з соцмереж Facebook, Telegram, Twitter, YouTube та Instagram.
  • Моніторить офлайн медіа, а саме: друкована преса, ТБ, радіо, форуми та блоги
  • Вміє фільтрувати новини за тональністю (позитивна, нейтральна, негативна)
  • І все це він робить всього за пару хвилин і надсилає у Telegram

Для вас ми маємо унікальну пропозицію: безкоштовно протестуйте Premium-версію SoMo Bot за посиланням

 

4.“Своя атмосфера”. У світі IT постійно відбуваються події різної значущості й відкриття різної величини. Всі ці новини супроводжуються зазвичай детальним технічним описом, який журналісти сприймають як незрозумілу магію й танці з бубном. На тлі загальної низької технічної інформованості населення постійний потік незрозумілих подій створює шум, крізь який дуже складно пробитися. Всі незрозумілі новини осідають на вузькопрофільних порталах без можливості поширення на широкий загал.

5.Ігнорування зворотного зв’язку. Відгуки клієнтів займають одну з провідних позицій у формуванні репутації компанії, але часто ігноруються PR-фахівцями. У сучасному світі опрацьованими мають бути абсолютно всі коментарі в сторону вашої компанії. Неважливо, позитивні це коментарі, чи негативні, конструктивною є критика, чи ні. Відгуки, як і всі згадки компанії, створюють цілісний образ.
Цікаво, як відстежувати всі відгуки та керувати репутацією? Somo bot став унікальним продуктом на IT-ринку України, який швидко і якісно справляється з поставленим завданням.

Детальніше

Людям з технічним мисленням складно оцінити значущість гуманітарної PR-діяльності. Тим більше якщо вона не дає таких швидких і легко вимірюваних результатів, як контент-менеджмент і маркетинг. І все ж завдяки якісно побудованим комунікаціям IT-ринок швидко розширює свої кордони та формує імідж інвестиційно привабливої ​​країни.

Коментарі