ТОП-3 стартапи, які зазнали фіаско

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Привіт! Мрієш реалізувати свій стартап? Можливо, тобі навіть здається, що твоя ідея, — це саме те, що потрібно людям і точно принесе прибуток? Велика кількість стартапів ніколи не побачили світ, а частина тих, що побачили, виявились неуспішними. Сьогодні ми розповімо тобі про ТОП-3 стартапи в ІТ, які зазнали фіаско, щоб ти не повторював помилок їх розробників =)

Стартап №1: соціальна мережа Secret

Невелика команда розробників мала на меті створити мережу з повною анонімністю. Гарна ідея, адже останні роки світ тільки те й робить, що намагається захистити анонімність своїх даних. Проєкт швидко розвивався. Проте за анонімністю соцмережі почали ховатись збоченці, розвивались тролінг і булінг. В Бразилії соцмережу заборонили. Тож Secret довелось завершити свою роботу. Повна анонімність — не завжди добра справа.

Стартап №2: Google Glass

Так, інноваційні окуляри, про які говорив увесь світ. Працівники Гугл користувались ними в офісі і мали на меті поширити їх по всьому світу. Проте, як виявилось, місце їм тільки в офісі Гугл, адже людям було не до вподоби те, що хтось в цих окулярах може стежити за ними, фотографувати і знімати відео. Та й всі функції в окулярах є в телефонах, а вони поки що найзручніші для користувачів. Непотрібні ринку стартапи не знаходять успіху у людей.

Стартап №3: Formspring (Spring.me)

Ще одна соціальна мережа, фішка якої була в опитуваннях. Аналогів такої соцмережі на вітчизняних просторах багато, можливо, в них така ж доля. Formspring було заморожено, адже деякі користувачі почали знущатись над іншими, булінг виходив навіть за межі інтернету. Засновники не наважились модерувати проєкт і розпрощались з ним.

При реалізації стартапу, дуже важливо оцінити потреби ринку і які проблеми можуть виникнути після запуску, адже часом неуспішні проєкти, зроблені похапцем, можуть коштувати життя. Цікавих стартапів багато, проте успішних значно менше. 

Тож завжди враховуй найменші деталі, а також наслідки свого стартапу. 

Розвивайся разом з Кластером, а ми підготуємо тобі наступну підбірку із світу ІТ =)

Коментарі