Тисячі харківських айтішників бажають літати закордон без пересадок

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Понад 4200 перельотів за рік та усі з пересадками! Таку кількість ділових подорожей здійснили співробітники IT-компаній, які взяли участь у дослідженні Харківського IT Кластера.
У грудні 2016 року ми провели опитування поміж 62 харківських IT-керівників. Вони заповнили спеціальну анкету, де відповіли на наступні запитання:

  • Скільки закордонних відряджень здійснили у 2016 році працівники Вашої компанії з Харкова?
  • Скільки закордонних партнерів приїжджали до Вас у 2016 році (кількість осіб)?
  • Вкажіть країни, до яких здійснили відрядження працівники Вашої компаніїу 2016 році?
  • Як Ви нині вирішуєте проблему вильоту до потрібної країни?
  • Чи має Ваша компанія потребу у збільшенні кількості авіанапрямків з Харкова і з якою метою?
  • З аеропортами яких міст світу Ви б хотіли мати пряме сполучення з Харкова?

Проаналізувавши отримані відповіді, наводимо такі дані та наші висновки:

  • У 2016 році працівники компаній, які взяли участь в опитуванні, здійснили 2136 закордонних відряджень. Враховуючи, що відрядження передбачає два перельоти (туди і назад), отримаймо 4272 перельоти за рік.
  • У 2016 році до компаній, які взяли участь в опитуванні, приїжджали 757 партнерів з закордону. Враховуючи, що іноземні гості мали повертатися до дому, отримаймо цифру в 1514 перельотів.
  • Водночас 74% опитаних компаній (46 з 62) відзначили: їхні працівники літають з Харкова, але їм доводиться робити пересадки.
  • 95% відсотків IT-керівників (59 з 62) зауважили, що їхні компанії мають потребу у збільшенні кількості авіанапрямків з Харкова.

Топ 10 країн, з якими харківські IT-компанії мають авіатрафік, – США, Німеччина, Великобританія, Ізраїль, Нідерланди, Канада, Швеція, Австрія, Туреччина, Франція.
За даними Харківького IT Кластера, у Харківській області працює понад 300 IT-компаній, в яких задіяні близько 25 000 IT-фахівців. Майже вся IT-індустрія орієнтована на західний ринок, тобто на Європу і Північну Америку.
Нині напряму з Харкова до Західної Європи можна дістатися тільки одним авіарейсом (Харків-Варшава). Його відкрили приблизно рік тому в березні 2016, і вже влітку планують зробити щоденним.
Однак міжнародні авіаперевізники до нас не поспішають. До початку АТО Харків мав пряме сполучення з Віднем. Але з розгортанням на сході України військових дій, «Австрійські Авіалінії» покинули Харків.
На сьогодні з нашого міста літають регулярні рейси до Києва, Мінська (Білорусь), Тель-Авіва (Ізраїль), Стамбулу (Туреччина), Кутаїсі (Грузія).
Харківський IT Кластер покликаний допомагати IT-ком’юніті у різних сферах діяльності. На наш погляд, проблема авіасполучення Харкова з іншими країнами – одна з найважливіших і найактуальніших.
Тому з січня 2017 року ми започаткували новий проект IT Flight. Його мета – розширення авіанапрямків з Харкова до міст інших країн.

Коментарі