Tech Talents Contest: студенти VS девелопери

Tech Talents Contest: студенти VS девелопери

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Наприкінці травня у межах програми Tech Talents (створеної на базі кафедри програмної інженерії факультету комп’ютерних наук) відбувся відкритий конкурс Kaggle з аналізу даних.

Завдання конкурсу було непростим, але цікавим. Спрогнозувати вартість автомобіля, використовуючи задані дані: марка, модель, рік випуску, пробіг, страховка тощо. Спеціально для студентів, які цікавляться темою Data Analysis.

Конкурс тривав 36 годин. Спілкування в робочому телеграм-чаті було дійсно гарячим. Учасники відправляли рішення цілодобово нон-стоп.

Конкурс у цифрах
  • 63 реєстрації.
  • 29 учасників.
  • 4 міста: Харків, Львів, Одеса, Київ.
  • 4 ЗВО: ХНУРЕ, НТУ ХПІ, КПІ, ХНУ ім. В. Н. Каразіна.
  • 5 IT-компаній: представники та участники з компаній Luxoft, Quantum, Sigma Software, Google, Fractal Analytics.
  • 1 дискваліфікація за порушення правил.
  • 335 надісланих рішень.
  • 3 фіналісти.
  • 16 учасників спрацювали краще за Baseline Model.
Як усе було

Для орієнтира було передбачено рішення, порівняне з оцінкою підготовки рівня Baseline. Проте 16 учасників із 29 впоралися краще за Baseline Model.

За правилами конкурсу не можна було використовувати набори зовнішніх даних, які стосувалися статистики з продажів і ціни авто, щоб спрямувати зусилля учасників на пошук закономірностей у наявних датасетах. До речі, через порушення цього правила й відбулася єдина дискваліфікація.

З якими труднощами стикнулися учасники конкурсу:

  • частина даних була відсутня, необхідно було придумати, як і чим їх замінити;
  • частина даних була помилковою, потрібно було це розпізнати та розробити спеціальне рішення, як-от нехарактерний обсяг двигуна;
  • деякі частини даних були однаковими.

Далі потрібно було побудувати модель регресії, спрогнозувати вартість запропонованих на продаж авто.

Найскладнішим челенджем, з яким зіткнулися студенти Tech Talents, була необхідність змагатися з досвідченими розробниками з IT-компаній. Спойлер: вони з цим упоралися.

Що після конкурсу

За результатами конкурсу організатори запропонували учасникам детально розібрати завдання, а фіналісти відкрили свій код. У підсумку всі змогли проаналізувати хід робіт та зміцнити свої навички у вирішенні подібних завдань.

Переможці конкурсу

Варто відзначити, що всі студенти, які брали участь у конкурсі, отримають спеціальні сертифікати. Вони допоможуть нарахувати додаткові бали під час визначення розміру стипендії. А для студентів програми Tech Talents конкурс став заліковим у межах дисципліни з аналізу даних.

Учасники-практики, що увійшли в топ, отримають подарункові набори та ще одне вагоме підтвердження свого професіоналізму до фахової «скарбнички».

Хто ж переміг: студенти або девелопери з практичним досвідом? Цього разу в трійці лідерів опинилися студенти Львівського, Київського та Харківського технічних вишів. Битва була серйозною, перемогла наполегливість і вміння нестандартно мислити.

Найкраще рішення надав студент четвертого курсу ЛНУ ім. Івана Франка Назарій Сухомлин (Львів).
На другому місці студент КПІ та ІПСА (Інститут прикладного системного аналізу) Олексій Ціпа (Київ).
На третьому місці студент четвертого курсу кафедри програмної інженерії ХНУРЕ Ілля Овчаренко (Харків).
Кращими серед студентів третього курсу Tech Talents (вчаться на кафедрі програмної інженерії ХНУРЕ) стали: Іван Євтушенко, Микита Лузан, Ярослав Гончар.
Окремо потрібно відзначити наймолодшого за віком, але не за знаннями учасника – талановитого учня 11 класу Куцина Андрія.

Особливі подяки

Такі конкурси важливі як для студентів, так і для девелоперів із практичним досвідом. Вони дозволяють вийти за межі тунельного сприйняття чинних навчальних і бізнесових задач, розвинути та покращити фахові навички. І кожна така активність можлива завдяки співпраці небайдужих.
Щира подяка модераторам конкурсу Tech Talents Contest за цілодобову підтримку, воркшопи в реальному часі:

  • керівникові програми Tech Talents та доценту кафедри програмної інженерії ХНУРЕ Олексію Туруті;
  • магістру кафедри ПІ ХНУРЕ, Machine Learning Engineer в AltexSoft Дмитру Панченко.

Подяка партнерам конкурсу:

Було круто, дуже гаряче та натхненно!

Коментарі