Спільний дослідницький напрямок Quantum, НТУ «ХПІ» та Kharkiv IT Cluster
Один із перших в Україні спільних проєктів у галузі наукових досліджень між IT-бізнесом і університетом Харкова успішно стартував!
Наприкінці грудня 2020 року відбувся урочисте підписання договору про співпрацю компанії Quantum, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» і Kharkiv IT Cluster.
Очікувані результати цього проєкту — покращення ІТ-освіти в синергії бізнесу та університету, розвиток і промоція української науки на міжнародному рівні.
Ця взаємодія стала можливою в межах проєкту Higher HE від Kharkiv IT Cluster.
У межах проєкту планується:
- спільний дослідницький напрямок на базі підготовки аспірантів під менторством провідних фахівців компанії Quantum;
- спільний курс для студентів за напрямом Data Science;
- створення спільного обладнання для проведення досліджень і підготовки майбутніх ІТ-фахівців.
«Україна має гарну репутацію як країна, яка пропонує високоякісні послуги з розробки програмного забезпечення, але де не так багато досліджень та інновацій у комп’ютерній галузі. Ми прагнемо змінити це, аби мати змогу пишатися нашими науковцями не менше, ніж інженерами», — зазначив засновник компанії Quantum Рубен Мелконян.
Реалізація проєкту планується на базі Навчально-наукового інженерно-фізичного інституту НТУ «ХПІ».
«Будь-який сучасний університет виконує три основні функції: навчання, дослідження та експертне формування соціальної думки. Ці функції нерозривно пов’язані між собою — якісне навчання можливе лише тоді, коди викладацький склад є експертним у галузі, здатним до створення нових технологічних рішень, прогнозу розвитку технологій та підходів, а це можливо якщо є широке наукове розуміння наявних задач і проблем. На жаль, поки що ми маємо розрив цих процесів — наука сама по собі, а ІТ-бізнес сам по собі — і це є згубним для розвитку галузі, бо завжди буде існувати запізнення: бізнесу від світових технологічних трендів, а вищої освіти від бізнесу. Цей проєкт — це перший крок у напрямку розриву цього замкненого кола. Ми плануємо вже в січні вийти на формування та узгодження спільного з Quantum дослідження в галузі Data Science, у межах якого здійснюватиметься підготовка кількох аспірантів у НТУ «ХПІ». Такий формат спільного «менторства» у межах підготовки докторів філософії популярний у світі підхід, відомий як Industrial PhD. Разом ми ініціюємо важливий вектор співпраці вищої освіти з ІТ-бізнесом, що забезпечуватиме для Харкова сталий розвиток наукоємного, високотехнологічного ІТ-продукту та консалтингу», — прокоментував підписання договору директор Навчально-наукового інженерно-фізичного інституту НТУ «ХПІ» Олексій Ларін.
Підписання договору та старт проєкту — це результат цілеспрямованої спільної роботи представників IT-ком’юніті Харкова й неодмінно привід для гордості!
«R&D-проєкти — це нова віха в розвитку ІТ-екосистеми нашого регіону. Ми всі дуже вдячні Рубену Мелконяну та Олексію Ларіну за те, що вони її розпочинають», — прокоментувала подію виконавча директорка Kharkiv IT Cluster Ольга Шаповал.