Що нового у ІТ?

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Сфера інформаційних технологій розвивається із неймовірною швидкістю. Наука не стоїть на місці, і ось її нові досягнення! Нещодавно вченим вдалося частково відновити чутливість паралізованої руки.

У пацієнта була травма спинного мозку, в результаті чого він не міг рухатись і відчувати своє тіло. Вчені вживили йому спеціальну мікросхему, яка стимулювала роботу м’язів руки, проте він не міг відчувати дотиків і контролювати силу.

Вчені знайшли вихід — нейрокомп’ютерний інтерфейс. У пацієнта збереглася частина сенсорних нервових волокон, тобто сигнали від мозку до м’язів надходили, але вони були незначними.

Вчені посилювали ці сигнали за допомогою вібруючої пов’язки на голові пацієнта. Спеціальний пристрій створював між м’язами і електродами, які були встановлені у головний мозок, електричну стимуляцію, і пацієнт відчував на дотик предмет.

Технологія потребує доопрацювання, проте це вже величезний прорив у науці! Вчені запевняють, що у майбутньому пацієнт зможе рухати рукою набагато швидше і визначати предмети навіть із заплющеними очима.

Майбутнє створюється сьогодні. Будь на хвилі разом з Харківським ІТ Кластером і чекай на нові історії!

Коментарі