Пройшов XVIII відкритий чемпіонат Харкова з програмування

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

16 травня пройшов XVIII відкритий чемпіонат Харкова з програмування — одне з наймасштабніших змагань в Україні з рішення алгоритмічних задач.

Боротьба за перемогу була гарячою, адже чемпіонат зібрав переможців національних фіналів, світових півфіналів, учасників фіналів світу ICPC, а також переможців і призерів Всеукраїнських і міжнародних олімпіад, зокрема IOI.

Івент організовували молодіжне наукове товариство Q-Bit і кафедра інформаційних систем Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця.

Чемпіонат підтримали компанії NEAR, Сruxlab, Huawei, EPAM, NIX, Sigma Software University, UKAD, GeoComply, CreatorIQ і Snap Inc., а ТОП-10 команд отримали подарунки від компаній та їхні унікальні мерчі! Харківський ІТ Кластер і Програма Tech Talents підтримали івент інформаційно.

imac-480x480 Пройшов XVIII відкритий чемпіонат Харкова з програмування

Хто судив чемпіонат:

  • голова оргкомітету — Григорій Коц, декан факультету інформаційних технологій ХНЕУ ім. С. Кузнеця, к. е. н., доцент;
  • голова журі — Щербаков Олександр, професор кафедри інформаційних систем ХНЕУ ім. С. Кузнеця, кандидат технічних наук;
  • Арзубов Миколай, учитель інформатики ХНВК №45 «Академічна гімназія», заслужений вчитель України, керівник Молодіжного наукового товариства Q-Bit, автор завдань;
  • Фролов Владислав, програміст, головний розробник системи тестування dots;
  • Вечур Олександр, доцент кафедри програмної інженерії ХНУРЕ, тренер студентських команд;
  • Ципко Антон, призер міжнародних олімпіад, головний ідейний натхненник і організатор Всеукраїнських олімпіад із програмування.

ethernet-480x480 Пройшов XVIII відкритий чемпіонат Харкова з програмування

Усіх учасників розділили на дивізіони: шкільний і студентський. Крім того, завдання вирішували й ветерани чемпіонату, переможці та зірки минулих років.

У шкільному дивізіоні взяли участь 222 команди з Києва, Полтави, Хмельницького, Херсона, Вінниці, Ужгорода, Житомира, Миколаєва, Кривого Рогу, Запоріжжя, Дніпра, Рівного та Львова.

У студентському дивізіоні було 164 команди з Києва, Львова, Ужгорода, Вінниці, Житомира, Хмельницького, Запоріжжя, Сум, Полтави й Гомеля (Білорусь).

Учасники чемпіонату вирішували завдання різної складності, в основі яких був відомий мультфільм «Ґравіті Фолз».

laptop-480x480 Пройшов XVIII відкритий чемпіонат Харкова з програмування

Переможці чемпіонату
Боротьба була важкою, але цікавою! Організатори поділилися, що учасники зосереджено вирішували всі завдання, переживали, але викладалися на повну.

Переможцем у шкільному дивізіоні стала команда Sho?. Учасники команди — призери UOI-2021, Всеукраїнської олімпіади.

А в студентському дивізіоні перемогла команда з Харкова Energy is not over.

Її учасники — діючі чемпіони України, фіналісти Чемпіонату світу 2020 року, володарі Кубка України з програмування 2020 року, бронзові призери чемпіонату світу за версією Microsoft BubbleCup 2020 року, дворазові чемпіони Південного Кавказу 2018 і 2019 у особистому й командному заліку та фіналісти Google Hash Code 2020.

А найкращий результат у категорії «вже не студенти» показала команда «ХПІ Morituri». Більш того, усі учасники команди брали участь у чемпіонаті з різних країн – Англії, України, США.

Усіх учасників нагородили дипломами різних ступенів і медалями.

trophy-480x480 Пройшов XVIII відкритий чемпіонат Харкова з програмування

Ми вітаємо переможців чемпіонату та всіх його учасників!
Ми раді, що в Україні так багато активних і відповідальних за своє майбутнє студентів і школярів.

Харківський ІТ Кластер активно підтримує подібні ініціативи, щоб тим самим підтримати майбутні таланти на початку їхньої кар’єри. Адже успішним можна бути вдома!

Коментарі