Підводні камені оподаткування IT бізнесу: Legal Talk IX

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

19 жовтня в залі SYNERGY пройшов дев’ятий Legal Talk від Kharkiv IT Cluster. На цей раз говорили про український сценарій BEPS (Base erosion and Profit Shifting), погрози і можливості для IT бізнесу. Партнерами виступили UKRSIBBANK!

Драйвером проєкту виступила Оксана Кобзар (Oksana Kobzar), Head of Legal Kharkiv IT Cluster, адвокат, партнер юридичної компанії Axon Partners.

Спікери Наталія Радченко (СЕО / Co-founder at Legal House), Лана Голян (Legal House), Світлана Мусієнко (Partner at Sayenko Kharenko) і Дмитро Михайленко (Managing Partner at Crowe LF Ukraine) допомогли учасникам розібратися в питаннях майбутнього українського IT бізнесу в умовах, коли в податкове законодавство і практику будуть імплементовані такі поняття, як тест основної мети (Principal Purpose Test) бізнес-структур і ділових операцій, а також оподаткування в Україні Controlled Foreign Companies – контрольованих українськими резидентами іноземних компаній.

За результатами Legal Talk учасники дізналися, як перераховані заходи можуть вплинути на вже чинні бізнес-структури, чи витримають ці структури перевірку тестом ділової мети і про що варто замислитись власникам зарубіжних компаній.

Спікери розкрили питання того, які податкові зобов’язання можуть виникнути в українців у зв’язку з доходом, отриманим їхніми закордонними компаніями. У робочих групах, спільно з експертами, учасники виявляли ризики і опрацьовували варіанти рішень всіх болей, які хвилюють сучасний IT бізнес Харкова.

Світлана Мусієнко говорила про те, що зараз особливо важливо формувати історію легального походження своїх доходів, бути готовими до того, що всі транзакції піддадуться ретельній перевірці. Компаніям потрібно доводити їх бізнес-цілями.

Поговорили також про впровадження автоматичного обміну податковою інформацією, обмінялися думками, як це буде працювати на практиці, наскільки високі ризики та чого слід побоюватися бізнесу в зв’язку з цим. Світлана Мусієнко порекомендувала переглянути роль та необхідність кожної закордонної компанії в бізнес-структурах українських бенефіціарів.

Дмитро Михайленко розповів про те, що чекає бізнес у зв’язку з можливим прийняттям законопроєкту 1210, який передбачає впровадження тесту основної мети. Також учасники змогли дізнатися про те, які новинки з’являться в сфері трансфертного ціноутворення та оподаткування постійних представництв.

Наталія Радченко і Лана Голян розбирали в деталях, як буде працювати тест основної мети на кейсах учасників робочих груп. Надзвичайно цікаво було спостерігати за емоціями учасників, відчувалася загальна залученість. Вийшов справжній брейншторм.

Kharkiv IT Cluster піклується про індивідуальні values ​​для компаній, що входять до його складу. Саме тому Legal Talk IX впровадив інтерактивний формат світового кафе, коли учасники працюють в групах з усіма спікерами по черзі.

Відгуки підтверджують, що все вийшло, як і було задумано – і спікери, і учасники, отримали користь від заходу. Кластер дякує спікерам за те, що поділилися експертизою. Наступний Legal Talk буде ще краще!

Довідка про проєкт: Legal Talk – це проєкт Kharkiv IT Cluster, орієнтований на допомогу IT компаніям Харкова в юридичних та податкових питаннях. Це конференція з ТОП експертами з усієї України, які готові обговорювати та розповідати про головні юридичні болі компаній сьогодні. Окрім виступу спікерів учасники мають можливість особисто ставити питання, отримувати індивідуальні поради та навіть міні-консультації від експертів.

Рекомендовані матеріали

  1. релокація співробітників

Коментарі