Підсумки наймасштабнішого чемпіонату з програмування в Україні

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Підбиті підсумки Всеукраїнського чемпіонату з програмування серед школярів, студентів та успішних професіоналів, який пройшов в Харківському національному економічному університеті ім. С. Кузнеця 12 травня.

Kharkiv IT Cluster підтримав чемпіонат і взяв участь у нагородженні переможців. Спонсорами Чемпіонату виступили харківські IT-компанії: NIX, EPAM, INSART, Cruxlab і DataArt.

“На чемпіонаті Харкова вже 12 років збирається інтелектуальна еліта міста”, розповідає Микола Арзубов, засновник і беззмінний організатор Чемпіонату. “Основна ідея – це атмосфера змагання, в якій молодші беруть приклад зі старших, орієнтуються на професію, мотивуються на вивчення фундаментальних технічних дисциплін, знайомляться з IT-індустрією міста і України. Разом ми зможемо підвищити престиж IT професій серед молоді, спрямувати талановитих молодих людей в сторону кар’єри IT інженера.”

Змагання проходять в трьох дивізіонах, сформованих відповідно до вікової категорії учасників: школярі молодшого і середнього віку, старшокласники, а також студенти і IT- професіонали. У кожному дивізіоні визначені призери і переможці.

“Символічно, що конкурс такого масштабу проходить саме в Харкові. Він виступає майданчиком, де розкриваються таланти, які посилюють інтелектуальний потенціал харківської IT індустрії,” зазначила директор Харківського IT Кластера Ольга Шаповал.

Серед учасників цього року була команда, яка представляла Україну на Міжнародній олімпіаді з програмування в Порту – це студенти НТУ “ХПІ” професора Леоніда Любчика, який теж виступає співорганізатором Чемпіонату.

Учасник XVI чемпіонату Михайло Бабенко: “Комусь подобаються комп’ютерні ігри, а хтось отримує задоволення від вирішення завдань. Тут (на чемпіонаті, ред.) завжди є щось нове, і ти відразу отримуєш фідбек. Вирішення такого типу завдань підвищує концентрацію, вчить звертати увагу на важливі деталі і відкидати другорядні, розвиток critical thinking”. До речі, Михайло фіналіст Міжнародної студентської олімпіади з програмування ACM/ICPC цього року, студент НТУ ХПІ і співробітник компанії Snapchat.

В цілому статистика конкурсу виглядає наступним чином:

У XVI чемпіонаті Харкова на одному майданчику в ХНЕУ ім. С. Кузнеця взяли участь 120 команд (по три особи). Ще 80 команд з Вінниці, Києва, Миколаєва, Ужгорода, Одеси, Львова та Херсона брали участь в чемпіонаті Харкова в режимі онлайн.

Переможці:

У студентському дивізіоні переможцем стала команда Харківського національного університету ім. Каразіна в складі Кравцов Артур, Коваль Ілля, Осташев Данило;

У 1-му шкільному дивізіоні перемогла збірна команда фізико-математичного ліцею №27 та Академічної гімназії №45 в складі Обозний Максим, Слободянюк Денис, Пилаєв Ігор;

У 2-му шкільному дивізіоні кращими стали учні Харківської гімназії №83 Казаков Дмитро, Наумчева Софія, Мільшин Микита.

Серед «онлайн» учасників кращими стали команди:

Команда ХСШ №62 в складі Степанов Михайло, Киценко Олександр, Стоянов Михайло (2-й шкільний дивізіон).

Збірна команда Українського фізико-математичного ліцею та ліцею №208 м Київ в складі Заводник Владислав, Луценко Костянтин, Ковригін Андрій (1-й шкільний дивізіон)

Команда ХНВК №45 в складі Побойко Ігор, Кравченко Олександр, Кислинський Олексій. Вони були переможцями найпершого чемпіонату в березні 2007 року. Тоді вони були в 7-8 класі, а зараз вони навчаються і працюють в різних країнах: Олексій – в США, Олександр – в Стокгольмі.

Kharkiv IT Cluster підтримує олімпіадний рух серед майбутніх IT професіоналів і допомагає знаходити таланти, щоб вони зміцнювали інтелектуальний потенціал країни.

Довідка про Чемпіонат:

У 2006 році ХНЕУ та Молодіжне наукове товариство «Q-BIT» виступили з ініціативою про проведення регулярних командних змагань з програмування. І за підтримки міста був заснований «Відкритий Чемпіонат м.Харкова з програмування».

Чемпіонат націлений на популяризацію наукових знань і залучення молоді до наукової діяльності, активізацію роботи спецкурсів, гуртків, наукових співтовариств для молоді, а також створення умов для виявлення обдарованих школярів, щоб допомогти їм визначитися з професією і стати майстром своєї справи.

Чемпіонат проходить регулярно і вже став наймасовішим змаганням з програмування в Україні. За 12 років успішно проведені 15 чемпіонатів, в яких взяли участь в цілому більше 7000 осіб. Багато призерів та учасників Чемпіонату працюють в кращих компаніях Харкова, України та всього світу.

 

Коментарі