Перезавантаження освітнього напряму 2.0 від Kharkiv IT Cluster із залученням найактивніших ентузіастів вищої школи

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Позитивна атмосфера і результати зустрічі надає впевненості, що між університетами та бізнесом спільними зусиллями вибудується кооперація.

Основною метою мітапа, який відбувся 29 січня, було сформулювати ключові напрями роботи з вишами і вийти з ними на стратегічну сесію Кластера. Це є важливим завданням для фокусування освітніх проектів Кластера на дійсно актуальних питаннях і напрямах.

Зустріч проходила в форматі фасілітаційної сесії. Цей формат дозволив врахувати експертні думки кожного учасника, спираючись на спільні цілі, а не фокусуючись на відмінностях між бізнесом і вишами.

Всі учасники були згодні з тим, що у харківської вищої школи є сильні сторони і результати, які важливо зберігати. Це і глибокий фундаментальний підхід, і наявність викладачів-«зірок», фанатів своєї справи, які своїм прикладом заражають інших.

Але є і завдання і очікування бізнесу, з якими потрібно спільно працювати.

Учасники прийшли до розуміння, що запит IT-індустрії на молодих фахівців не знаходить відгуку з ряду причин. Основна – відсутність стратегії і бізнес-моделі розвитку освіти. Позначається і низький престиж викладацької діяльності серед молоді.

В результаті робоча група виділила пріоритети для розвитку співпраці Кластера та університетів і сформулювала напрями проектів, успішна реалізація яких неможлива без кооперації вишів та IT ком’юніті.

Бізнес очікує від університетів готовності змінюватися. Наприклад, взяти на себе бюрократію, як в пілотному проекті Kharkiv IT Cluster магістерської програми в ХНУ ім. В.Н. Каразіна.

У свою чергу представники вишів готові стати агентами і лідерами змін, але очікують від IT- індустрії системної експертної підтримки, допомоги в популяризації технічних професій і розвитку всебічного співробітництва.

Власне, на зустрічі і підбивалися проміжні підсумки активних проектів та обговорювалися їх перспективи.  Ось основні з них:

Digital Media. Перший проект з дуального навчання: магістерська програма в ХНУ ім. В.Н. Каразіна.

Проект має на меті наситити навчальну програму практичними заняттями за актуальними напрямами.

Поточні результати: 8 експертів з IT-компаній викладають дисципліни з SEO, SMM, PR.

Пілотний семестр пройшов успішно, незабаром стартує другий. У найближчому майбутньому планується перевести проект в онлайн формат і протестувати реальні можливості його впровадження в роботу вишу на рівні навчальних програм.

Open IT. Серія воркшопів в 7 вишах.

Мета проекту популяризувати IT тренди у вишах і залучити студентів до IT-компаній Харкова.

Поточні результати: узгоджена тематика і орієнтовні дати воркшопів. Обрані теми: Blockchain, Доповнена реальність, Розумний будинок і інтернет речей, Data Science & Big Data, Embedded Systems, Професія DevOps, Практичні аспекти управління проектами.

Для кожної компанії участь в цьому проекті можливість розповісти студентам свою success story і вибрати з них найбільш талановитих і мотивованих.

Professors2IT

Мета проекту аудит навчальної програми Computer Science та проведення курсу підвищення кваліфікації для викладачів цієї спеціальності. Курс розрахований на 72 години. Проект допоможе оновити їх знання з тих дисциплін, які вони викладають, покращити їх hard skills і soft skills.

Поточні результати: експерти-випускники провідних вишів оцінили викладання дисциплін спеціальності Computer Science на предмет актуальности. Дійшли  до висновку, що досить багато з них відстають за рівнем навчання від сучасних реалій, тому від компаній очікуються пропозиції щодо вдосконалення навчальної програми вишів.

Kids2IT. Перший проект у напрямку популяризації за допомогою гейміфікації.

Мета проекту розповісти школярам про професії в IT і сучасні технології в ігровій формі.

Проміжні результати: відхід від стереотипу «айтішник значить, програміст» та від лекцій і презентацій у роботі зі школярами.

Команда Кластера розробила гру, яка дозволяє їм “приміряти” на себе всі ролі в IT сфері. Її протестували на групі учнів 10-11 класів, які побачили роботу IT компаній зсередини і були приємно вражені від побаченого.

У планах провести гру не менше, ніж у 6-ти школах (кількість буде визначатися числом учасників від компаній), а найактивніші школярі отримають бонус екскурсію до IT-компанії.

І наостанок,

Міжнародний освітній форум «New Edu: Tech in Focus»

Мета проекту створити майданчик для ефективної взаємодії IT-бізнесу і мотивованих учасників сфери освіти (від шкіл до вузів) Харкова, Харківської області та сусідніх регіонів.

Проміжні результати: Кластер з 2019 року стає співорганізатором Форуму та очолює Організаційний комітет. Також він формує тематику і наповнює панелі, виходячи з потреб і можливостей розвитку співпраці IT-спільноти зі сферою освіти.

Це єдиний освітній форум такого масштабу і охоплення в Україні, який вже проводиться у Харкові 3 роки поспіль. Результати Форуму надсилаються до Міністерства освіти і науки України. У 2018 році Форум зібрав понад 600 учасників, серед яких представники сфери освіти міста, регіону та з усіх куточків України. Програма була представлена ​​42 спікерами, з яких 10 міжнародних. Вони були запрошені організаторами з усього світу, зокрема Австралії, Естонії, Польщі, США, Фінляндії та багато інших.

Компанії-учасниці Кластера можуть не тільки виступити спонсорами і промотувати свій бренд, а й безпосередньо пропонувати теми для панелей. Спонсорські внески будуть спрямовані на оплату приїзду спікерів з-за кордону за обраними нами тематиками, а також на організаційні витрати Форуму. Вартість квитка покриває оренду Kharkiv Palace і вартість кави-брейків для учасників Форуму.

Цього року захід пройде 4-5 квітня в Premier Palace Hotel Kharkiv.

Кластер приєднався до підготовки цього заходу, оскільки в ньому є величезний потенціал для модернізації нашої освітньої системи і побудови майданчика взаємодії бізнесу, освітніх установ і держави.

Створюємо комфортне середовище для зростання технологічного бізнесу в регіоні

Коментарі