Основне, що треба знати про програму «Доступна іпотека 7%»

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

1 березня стартувала програма підтримки українських сімей, які бажають оновити умови проживання та придбати нове житло. Завдяки державній програмі «Доступна іпотека 7%» в громадян з’явилась можливість отримати іпотечний кредит за доволі низькою ставкою – 7%. Кредобанк – один з перших банків, який долучився до цієї програми і розпочав кредитування. Коротко опишемо основне, що треба знати про умови програми «Доступна іпотека 7%».

Кредобанк

Для кого розрахована ця програма?

Для сімей, які вирішили придбати житло на первинному або вторинному ринках. Отримати кредит можуть як наймані працівники, так і фізичні особи-підприємці (ФОП). Обов’язковим є офіційне працевлаштування.

Програма також встановлює нормативну (максимальну) площу помешкання, яку ви можете придбати в кредит – це 50 кв. м на одного громадянина чи сім’ю з двох осіб та 20 кв. м на кожного наступного члена сім’ї. Наприклад, сім’я з трьох осіб з однією неповнолітньою дитиною може розраховувати на придбання житла розміром 50+20 = 70 кв. м.

Придбати можна квартиру або індивідуальний будинок. Зверніть увагу на те, що на вторинному ринку будівля (чи то багатоквартирний будинок чи індивідуальний) повинна бути досить нова – прийнята в експлуатацію у поточному році або не раніше ніж протягом трьох років, що передують поточному.

Зауважимо, що ви можете взяти участь у програмі, будучи власником іншої нерухомості у поточний момент. Однак її площа не повинна перевищувати визначеної нормативної площі. Також сукупного доходу сім’ї повинно бути достатньо для обслуговування боргу, відповідно до процедур банку.


Основні фінансові показники участі в програмі «Доступна іпотека 7%»
  • максимальна вартість житла — до 2,5 мільйонів гривень;
  • участь власними коштами (початковий внесок) — 20% вартості предмета іпотеки;
  • максимальна сума іпотечного кредиту — до 2 мільйонів гривень;
  • схема погашення: класична або ануїтетна (рівними частинами впродовж дії кредиту);
  • термін іпотечного кредиту — не більше 20 років.
  • без комісії за видачу кредиту

Зверніть увагу

Держава встановлює граничні умови кредитування за цією програмою. Однак, фактично, деякі умови різняться у різних банках відповідно до внутрішньої кредитної політики кожного банку окремо. Так, наприклад, банки можуть встановлювати комісію за видачу кредиту, збільшувати розмір мінімального внеску власними коштами тощо. Банки мають також різні суми вартості послуг нотаріуса, оцінки та страхування майна і т.д.

Реальна річна ставка за програмою, враховуючи максимальні вказані вище умови, у Кредобанку становитиме 8,21% річних (14,9% річних – ставка поза межами програми).

Що це за програма?

«Доступна іпотека 7%» — програма, яка значно здешевлює вартість іпотечного кредиту для кінцевого споживача і реалізується державним Фондом розвитку підприємництва. Держава дозволяє банкам, в рамках програми, видавати кредити на купівлю житла за нижчою від базової ставки на ринку. Особливістю програми є те, що для позичальника діє фіксована ставка у 7% річних на весь строк кредитування, а питання компенсації частини відсотків — різниці між базовою та пільговою ставками – вирішується між фондом і банком.
Дізнайтеся більше про умови та можливість придбати житло у кредит на сайті Кредобанку. А також знайдіть відповіді на ймовірні запитання.

Коментарі