Національний конкурс інноваційних IT-рішень для громад східної України EastCode: які проєкти перемогли

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

15 грудня 2020 року відбувся фінал Національного конкурсу ІТ-рішень для громад східної України EastCode. 15 команд-фіналістів захищали свої проєкти і змагалися за грант від $5000 до $10000 на їх реалізацію.


EastCode був спрямований на збільшення досліджень, нових розробок та проєктів у галузі технологій, які сприятимуть перетворенню українських громад на процвітаючі цифрові спільноти. Нині цифрова трансформація громад є актуальною, адже органам місцевої влади, розташованим уздовж лінії зіткнення, де обмежено фізичний рух, потрібні спеціальні адаптивні інструменти в галузях е-демократії, доступу до послуг та охорони навколишнього середовища.


Теми, з якими подавалися команди на конкурс:
  • Ефективне врядування та посилення участі громадян у прийнятті рішень.
  • Охорона довкілля та сталий місцевий розвиток.
  • Сучасні інструменти наближення публічних послуг до мешканців.

eastcode-winners-1320x694 Національний конкурс інноваційних IT-рішень для громад східної України EastCode: які проєкти перемогли


Усього на Конкурс було подано 112 заявок. Технічний відбір пройшла 41 команда. У півфінал Конкурсу потрапили 35 команд, 15 з них опинилися у фіналі.

winners_east_code Національний конкурс інноваційних IT-рішень для громад східної України EastCode: які проєкти перемогли

Переможцями стали 5 команд:
  • у номінації «Ефективне врядування та посилення участі громадян у прийнятті рішень» — ГО «ЦЕНТР ОБ’ЄДНАНИХ РІШЕНЬ» з проєктом OSBB.Life (комплексне інформаційне рішення, спрямоване на вдосконалення системи управління та контролю звітності для організацій, що обслуговують житловий фонд) та комада Dream Team з проєктом Ecosystem Engage 4.0 (залучення дітей у процеси розробки і реалізації програм розвитку громад).
  • у номінації «Охорона довкілля та сталий місцевий розвиток» — Клуб рибалок України з проєктом EcoWater (інтерактивна карта громадського моніторингу закритих водойм та малих річок Донецької області) та команда Waste Ukraine Analytics з однойменним проєктом В2В маркетплейсу у сфері управління відходами на основі відкритих даних.
  • у номінації «Сучасні інструменти наближення адміністративних послуг до мешканців» — команда advancenet з проєктом платформи для діагностики та реабілітації ПТСР. Також цей проєкт отримав додаткову номінацію.

final-eastcode Національний конкурс інноваційних IT-рішень для громад східної України EastCode: які проєкти перемогли


Переглянути відео трансляцію фіналу Конкурсу і побачити презентації усіх проєктів-фіналістів можна на YouTube.

YouTubeНаціональний конкурс ІТ-рішень EastCode організовано у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, Донецькою та Луганською ОДА за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Канади, Данії, Швейцарії та Швеції. Безпосередньо сам захід проводився платформою кар’єрного розвитку Happy Monday та агентством інновацій Center42.

Проєкт підтримали: ІТ-компанії Eleks, Techiia, Genesis; Асоціація IT Ukraine, Лун Місто, Центр розвитку стартапів на Сході України 1991 Mariupol, Агентство Ефективних Рішень, організація Social Boost, IT BRО, Офіс ефективного регулювання BRDO, Асоціація об’єднаних територіальних громад, Спільнота розробників України DOU, Kharkiv IT Cluster, Асоціація Молодіжних Центрів України, Львівський обласний молодіжний центр, медіа видання «Рубрика»,«Букви», Антикризовий медіа-центр, суспільно-політичний оглядач «Трибун», «Східний варіант», Marketer.

Коментарі