«Місто в місті», «місто IT-шників», або що ж таке інноваційний парк UNIT.Kharkiv

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

UNIT.Kharkiv — перший інноваційний парк у Східній Україні.

Це місце, де створюються екосистема та інфраструктура для розвитку бізнесу в сфері високих технологій і креативних індустрій.
Головним інвестором UNIT.Kharkiv є бізнесмен Василь Хмельницький та його холдингова компанія UFUTURE. Раніше подібний проект — UNIT.City — був запущений у Києві п’ять років тому, і зараз він успішно функціонує.

«Коли команда Василя Хмельницького вирішила створити IT-парк, то з’ясувалося, що в Україні немає таких проектів. Інвестор зібрав менеджерів і вони поїхали світом. Вони оглянули 10-15 комплексів в Ізраїлі, США, Франції, Білорусі та інших країнах. Дізналися, як це працює, і взяли краще від кожного з них. Так з’явилася концепція UNIT.Kharkiv», — розповідає СEO проекту Владислав Сокол в інтерв’ю Newsroom.

11-1100x734 «Місто в місті», «місто IT-шників», або що ж таке інноваційний парк UNIT.Kharkiv

“The place where ideas come to life” — це місія інноваційного парку.
UNIT.Kharkiv створює інноваційне середовище для розвитку харківського ком’юніті інноваторів, IT і креативного підприємництва, перетворюючи місто в провідний інноваційний центр України.

Як результат, на одній території будуть об’єднані робоча й розважальна зони, створено інноваційне «місто в місті», яке буде генерувати нові практики і можливості.
10-1100x734 «Місто в місті», «місто IT-шників», або що ж таке інноваційний парк UNIT.Kharkiv

Резиденти інноваційного парку

Зараз інноваційний парк розташовується на 13 000 кв.м. сучасного офісного простору. У п’яти івент-холах на 21, 60, 70, 250 і 570 осіб проходять заходи, а близько 200 постійних резидентів щодня приходять працювати.
Резидентами є переважно представники IT-сфери, digital маркетингу та інших сучасних індустрій. Наразі компаніями-резидентами є IT-компанія Mobidev, агентства цифрового маркетингу Webline Promotion і Morris Digital, міжнародна освітня платформа LABA Platform та інші (всього їх близько 25).

Якщо переключити увагу з великих офісів на зону коворкінгу, то можна помітити невелику компанію з 3D-моделювання, в міні-офісі з вимкненим світлом фрілансер Наташа займається відмальовуванням бекграунду для ігор, а на кріслі-мішку з пуером затишно розташувалася веб-дизайнерка Дар’я.

9-1100x734 «Місто в місті», «місто IT-шників», або що ж таке інноваційний парк UNIT.Kharkiv

Проект передбачає ряд послуг для компаній, що бажають розмістити свої офіси в UNIT.Kharkiv. Наприклад, на локації є туристичне агентство Extra Travel, яке знає запити IT-сфери і організовує бізнес-тури в провідні компанії світу. А від компанії-резидента Axon Partners можна отримати юридичну підтримку з будь-яких питань.

Чим відрізняється UNIT.Kharkiv від бізнес-центру або звичайного коворкінгу

Орендуючи місце в коворкінгу, міні-офіси, комерційну нерухомість або проводячи свої заходи в UNIT.Kharkiv, ви автоматично стаєте частиною унікальної екосистеми, яка концентрує бізнеси нового покоління і створює можливості, яких раніше не було.

Як помічає Владислав: «Декілька років тому я багато подорожував Нідерландами та помітив, що вони роблять акцент на перебудові великих інфраструктурних об’єктів та створюють сучасні офіси для IT-компаній. Але вони не доповнюють це частиною екосистеми. Тобто вони просто беруть великі площі, переробляють під IT-компанії, і на цьому їх функція закінчується. Проте сьогодні цінність полягає зовсім в іншому. Сьогодні цінність в тому, щоб створити тусовку, або ж ком’юніті. У цій локації ми збираємо та ретельно враховуємо всі ці фактори, адже ми з Антоном Шкоропатенко, СOO UNIT.Kharkiv, вчимося в київської команди. Ми переймаємо в них досвід та застосовуємо на цьому майданчику».

Антон додає: «Так, лише з площами каши не звариш. Треба створювати інфраструктуру та наповнювати її людьми — такими, які думають та прагнуть до розвитку».

Чому резиденти UNIT.Kharkiv обирають саме інноваційний парк

Ми вирішили запитати самих резидентів, чому ж їм подобається UNIT.Kharkiv.
Ось що говорить SMM-фахівець Аня: «По-перше, мені подобається оточення, великий простір, і тут тихо. Ще тут смачна їжа. А по-друге, тут дуже лояльний менеджмент — відкрита до комунікації команда, яка готова підказати і допомогти. Клієнтоорієнтованість на вищому рівні».

8-1100x734 «Місто в місті», «місто IT-шників», або що ж таке інноваційний парк UNIT.Kharkiv

Важливо зауважити, що UNIT.Kharkiv — це не просто здача приміщень в оренду. Це побудова унікальної екосистеми, де люди і бізнеси взаємодіють між собою. В інноваційному парку щотижня проходять освітні та розважальні заходи для резидентів (це і винна дегустація з сомельє, і кіновечори, ігри в Мафію, майстер-класи з ораторської майстерності та переговорів, скетчінгу, тощо). На таких заходах резиденти можуть краще познайомитися між собою, запартнеритися, почати працювати разом або просто подружитися.

UNIT.Kharkiv — це місце, де за чашкою кави на кухні можна познайомитися, порадитися, замовити послуги або знайти собі замовника, домовитися про спільну гру в теніс або PS. Вже зараз помітно, як резиденти входять у колаборацію та підсилюють бізнеси один одного.

СEO інноваційного парку впевнений: «Найголовніше в сучасному світі — це комунікація та знання. Та комунікація, яку ви щодня будете проводити тут зі своїми працівниками, зі своїми колегами з інших фірм, надає вам можливість масштабуватися в два, п’ять, а може й у десять разів швидше».

7-1100x734 «Місто в місті», «місто IT-шників», або що ж таке інноваційний парк UNIT.Kharkiv

Круті можливості для резидентів

UNIT.Kharkiv постійно ділиться з резидентами будь-якими можливостями: домовляється про партнерські програми лояльності для резидентів — від знижок на гру в VR і курси з motion design до безкоштовних квитків на великі бізнес-форуми. До речі, саме зараз в соцмережах інноваційного парку проходить розіграш 12 подарункових боксів від UNIT.Kharkiv та BookChef.

Окрім того, резиденти завжди запрошуються на заходи, що проходять в івент-холах, а керівництво інноваційного парку завжди готове вислухати запит і надати найкращий варіант його вирішення.

6-1100x734 «Місто в місті», «місто IT-шників», або що ж таке інноваційний парк UNIT.Kharkiv

Для того, щоб у резидентів була максимальна ефективність роботи, керівництво парку постійно працює над поліпшенням комфортної інфраструктури. Резидентам доступні open space на 45 осіб, міні-офіси для команд від 2 до 7 осіб, офісні простори від 60 кв.м. до 10 000 кв.м., лаунж-зони, мітинг руми на 4, 10 і 14 осіб та Skype-руми (якими можна користуватися до 2 годин на день безкоштовно), душові, 2 кухні з внутрішнім баром, поінти з готовими стравами, Business Diner, парковка на 300 місць. Зараз проходить реконструкція літнього двору, де до липня з’являться open air zone для івентів до 150 осіб (прощавай, карантине), кафе і тренажерний зал для резидентів.

А високошвидкісний Wi-Fi, принт-зони, цілодобова охорона, консьєрж-сервіс, технічне обслуговування, клінінг і доступ 24/7 дозволяють резидентам забути про зайвий клопіт та вивільнити час для вирішення дійсно важливих завдань.

5-1100x734 «Місто в місті», «місто IT-шників», або що ж таке інноваційний парк UNIT.Kharkiv

Як зазначає Антон: «У зв’язку з коронавірусною кризою багато компаній переглянули своє ставлення до нерухомості та постійної оренди, і зараз всі прагнуть отримати більш гнучкі рішення щодо роботи та офісних просторів. Коворкінги повністю закривають цю нішу — ви можете приходити сюди попрацювати тиждень або місяць — тобто на стільки, на скільки потрібно. Навіть якщо ви працюєте віддалено, офлайн-зустрічі все одно необхідні, і це факт. Ми ще не навчилися працювати повністю віддалено та незалежно. Тому ви можете приходити до нас, працювати з командою тиждень чи день. Вас це абсолютно ні в чому не обмежує, і вам не потрібно шукати офіс з передоплатою на 3 місяці вперед десь у незрозумілих місцях. Тож це один з ключових моментів, чому ми так швидко зростаємо».

4-1100x734 «Місто в місті», «місто IT-шників», або що ж таке інноваційний парк UNIT.Kharkiv

Переваги для компаній

Великою перевагою UNIT.Kharkiv для компаній є можливість масштабування. Це дозволяють і інфраструктура, і екосистема. Ви можете прийти до UNIT.Kharkiv самотнім фрілансером в open space, знайти партнерів, розширитися до 6 осіб і перебратися в міні-офіс, а потім побудувати команду на 1 000 осіб і вам у найкоротші терміни буде надано офісний простір на 3 500 кв.м. із максимально гнучкими орендними умовами.

Найбільш це важливий фактор для IT-компаній, які постійно в динаміці або розширюються, або скорочують штат і переводять на віддалену працю. В центрі міста дуже складно в короткі терміни знайти відповідний за розмірами офіс.

З цього приводу є що сказати Владиславу: «Як керуючий IT-компанією, я повністю розумію всі процеси, які відбуваються в IT-компаніях. І тут є дуже вагомий фактор — це масштабування. Тому що IT-компанія практично ніколи не може перебувати у статиці. Якщо вона знаходиться в такому статичному положенні, що не зростає та не зменшується, то це означає, що вона десь на етапі помирання. Тож для власника IT-компанії дуже важливо легко збільшити або легко зменшити офіс. Так трапляється, що прийшло нове замовлення і ви активно берете нових співробітників. Відповідно, вам потрібно більше площі. Або, навпаки, певний замовник «відвалився», тим більш із ситуацією, що зараз у світі, таке часто буває, і вам потрібно зменшити площі, які ви орендуєте».

3-1100x734 «Місто в місті», «місто IT-шників», або що ж таке інноваційний парк UNIT.Kharkiv

Антон додає щодо івент-зони інноваційного парку: «Вона складається з кількох конференц-залів, один з яких на 570 осіб. Це один з найбільших існуючих у Харкові залів. У нас ви можете провести заходи до 1 000 осіб. Ми маємо команду, яка надасть професійну технічну підтримку; чудову локацію, комфортне розташування, адже знаходимося в 10 хвилинах від центру міста та менш ніж за хвилину від метро. А велика парковка дозволить провести захід абсолютно будь-якого рівня, і запрошені гості будуть задоволені локацією».

2-1100x734 «Місто в місті», «місто IT-шників», або що ж таке інноваційний парк UNIT.Kharkiv

«Ми чудово розуміємо, наскільки зараз є важливим час, і намагаємося скоротити зайві часові витрати наших клієнтів. Тож резидент може вранці сходити до тренажерного залу, прийняти душ, провести ділову зустріч у мітинг-румі, попрацювати в себе в кабінеті або зоні open space, порелаксувати за читанням книги в лаунжі (до речі, ми нещодавно запустили свій крос-букінг), а потім сходити на івент у конференц-зал або прокачатися на курсах, які постійно запускаються в UNIT.Kharkiv (а це зараз і IT-курси спільно з компанією Academy Smart, і курси SMM, SEO та PPC спільно з Webline Promotion). І все це — не виходячи з інноваційного парку», — говорить Антон.

«Це те, що ми називаємо побудовою «міста в місті». А в подальшому — це майже 10 гектарів житлової та комерційної нерухомості, де все необхідне буде під рукою», — резюмує Владислав.

1-1100x727 «Місто в місті», «місто IT-шників», або що ж таке інноваційний парк UNIT.Kharkiv

Для гостей UNIT.Kharkiv відкритий з 9 до 21 та гостинно запрошує до себе. Самому або з командою можна прийти познайомитися з інноваційним парком, співробітниками і резидентами, а за чашкою кави вам проведуть екскурсію локацією. І хто знає, може вам одразу захочеться залишитися 🙂

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. релокація співробітників

Коментарі