Марафони з програмування: підсумки та плани

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

 Харківський IT Кластер підбиває підсумки двох марафонів з програмування, які провів минулого тижня у рамках міжнародної ініціативи “Європейський тиждень коду” Meet and Code.

Два тематичних івенти, по 7 годин кодингу на кожному, понад 30 учасників, що спробували на практиці механіку програмування, та усвідомлення ролі технологій у сучасному світі – все це стало результатом роботи команди Кластеру та партнерів івенту, а саме: A – Level, Освітній портал СуХаРі, Raccoon Gang, Telesens Academy. Менторами виступили спеціаліст з верстки  Ганна Хрипливець та інженери з Data Science Engineer у компанії Quantum Костянтин Кройс та Ілля Стрельніков. Спікерам вдалося настільки зацікавити слухачів, що навіть юні учасники залишилися до кінця заходу у вихідний день.

На першому марафоні створювати простіший штучний інтелект, що дозволяє розпізнавати маркування пластику з фото предмета та підказати, як його переробити або утилізувати. Головною ідеєю було показати, що простіший додаток може допомагати вирішувати повсякденні завдання, наприклад як сортувати сміття. Це може стати основою великого проекту, якщо хтось забажає його продовжити та створити повноцінний програмний продукт.

61b92a2f-9f57-4ac9-bff1-bb27140e60b1 Марафони з програмування: підсумки та плани

 

Другий захід був присвячений основам верстки сайтів. Учасники вчилися створювати веб-сторінки, з огляду на доступність для людей з порушеннями сприйняття кольорів.  Як обирати кольори та чим підсилювати інформативність елементів сайту – про це дізналися учасники під час марафону.

В цьому році темами івентів стала доступності веб-ресурсів, а також питання екології. Івенти проходили на хвилі загальної популярності програмування і дає можливість кожному спробувати свої сили. А ще побачити, які завдання вже зараз можна вирішувати за допомогою коду, адже технології роблять світ цікавішим і яскравішим абсолютно для всіх.

“Життя у інформаційному столітті зобов’язує знати хоча б основи програмування”, – написав один з учасників. А інша підсумувала, що  “майбутнє – за штучним інтелектом”. 

Світ стає цифровим, тож програмування викладається вже у молодших класах. А Kharkiv IT Cluster  впроваджує подібні ініціативи, щоб все більше людей долучилися до програмування та знайшли омріяну професію в світі технологій та вакансію в одній з компаній регіону.

Ініціатива Meet and Code проводиться за фінансування корпорації SAP, яка надає підтримку та забезпечує ресурсами неприбуткові організації. В Україні вона реалізується Ресурсним центром ГУРТ, що є партнером Глобальної мережі TechSoup.

 

Коментарі