Лист до Міністерства Освіти і Науки України

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Міністру Освіти і Науки

Гриневич Лілії Михайлівні

Від: ІТ спільноти Харківщини

Шановна Ліліє Михайлівно,

Дозвольте висловити Вам щиру повагу від імені ІТ спільноти Харківської області та звернутися із наступного приводу:

Відповідно до наказу МОН від 24.02.2016 р. «Про оголошення конкурсу на заміщення посади ректора  Харківського національного університету радіоелектроніки», відповідно до Закону  України «Про вищу освіту» 26 травня 2016 року відбулися вибори ректора даного навчального закладу.

В результаті проведення виборів склалася ситуація, за якої жоден кандидат не набрав більше 50 відсотків голосів, а друге місце за кількістю голосів зайняли одночасно дві особи. Відповідно до Методичних Рекомендацій «Щодо особливостей виборчої системи та порядку обрання керівника вищого навчального закладу», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 грудня 2014 р. №726, якщо жоден з кандидатів не набрав більше 50 відсотків голосів виборців, організаційний комітет приймає рішення про проведення другого туру виборів. При цьому до бюлетенів для голосування у другому турі включаються лише два кандидати, які набрали найбільшу кількість голосів у першому турі виборів.

Таким чином дана ситуація не врегульована ані Законом України «Про вищу освіту», ані Методичними Рекомендаціями. А будь-яке рішення що не відповідатиме вимогам даних нормативних актів може стати приводом для його оскарження та затягування процесу обрання керівника закладу.

Як нам відомо, комітет з організації та підготовки виборів керівника ХНУРЕ вже звернувся до МОН за роз’ясненнями, запропонувавши проведення проміжних виборів для тих двох кандидатів, що посіли друге місце в першому турі виборів. Така пропозиція суперечить положенням як згаданого вище Закону, так і Методичних Рекомендацій, вочевидь викличе суспільний резонанс і шквал критики, та не матиме законної і легітимної сили.

Дозвольте пояснити нашу зацікавленість у даному процесі. ХНУРЕ є одним із провідних вищих навчальних закладів України, який випускає висококваліфікованих фахівців в галузі ІТ. Щорічно сотні випускників, які із допомогою даного вишу здобули ґрунтовні знання та навички, стають висококваліфікованими спеціалістами, працевлаштовуються в ІТ компаніях Харківщини. Неможливо переоцінити значення вишу для розвитку ІТ галузі, як на рівні області, так і на рівні країни в цілому.  У зв’язку з цим ХНУРЕ традиційно привертає пильну увагу роботодавців до своєї діяльності, які зацікавленні в злагодженій діяльності вишу по кваліфікованій і ґрунтовній підготовці спеціалістів. Величезну роль в даному процесі відіграє керівник закладу.

Саме тому ми, як потенційні роботодавці студентів та випускників ХНУРЕ, зацікавлені в прозорості та законності проведення виборів керівника закладу, і звертаємося до Вас даним листом із проханням забезпечити дотримання цих вимог під час виборів.   

Вважаємо, що ситуація навколо вишу має бути вирішена лише в тому порядку, який не матиме жодних дорікань, та не даватиме підстав для оскарження прийнятого рішення. На нашу думку, такий порядок можливий або в разі проведення нових виборів, або в разі внесення відповідних змін до Методичних Рекомендацій, що будуть затверджені Кабінетом Міністрів України, та, відповідно, винесення рішення, що буде відповідати таким оновленим положенням Методичних Рекомендацій.

Дозвольте додати, що ми повністю підтримуємо дії тимчасово виконуючого обов’язки ректора ХНУРЕ Едуарда Рубіна та впевнені, що він доклав максимум зусиль задля проведення виборів у чіткій відповідності до вимог закону, забезпечив створення належних умов для роботи організаційного комітету та виборчої комісії.

Просимо Вас забезпечити законність та прозорість в процессі прийняття легітимного рішення щодо данної ситуації та в цілому під час проведення виборів керівника ХНУРЕ.

Впевнені, що Ви знайдете вихід із даної ситуації, який у повній мірі відповідав би вимогам закону, отримав підтримку і визнання з боку суспільства та усіх суб’єктів процесу, і, що найважливіше, не зашкодив би навчальному процесу у навчальному закладі. 

З повагою та надією на розуміння,

Kharkiv IT Cluster, AltexSoft, Artjoker, Art Lemon, Argest, Agilites, CodeIT, Itomych studio, MaxNet, Nix Solutions, On Air, Promodo, Raccoon Gang, Sloboda Studio, VIDEAL, SoftServe, X1 Group, Fortifier, Houston Apps

Коментарі