Комітет з міжнародного маркетингу: як він працює?

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Проекти Kharkiv IT Сluster здійснюються за ініціативою робочих груп та профільних комітетів. У першому кварталі 2016 року особливо активно кластер діяв в сфері міжнародного маркетингу. Цим напрямком займаються компанії INSART, VERNA, AltexSoft, Rozdoum, а також ті, що приєдналася до нас в минулому місяці – CodeIT й Agilites. Серед завдань Комітету з міжнародного маркетингу, очолюваного Василем Солощуком (INSART) – промоушен Харкова як кращої IT-локації в Східній Європі; співпраця з профільними громадськими організаціями та бізнес-асоціаціями, а також діаспорами з метою лобіювання інтересів IT-компаній Харкова на зарубіжних ринках і багато іншого. Щоб досягти поставленої мети, ми запланували проведення серії вебінарів з представниками бізнесу в Північній Америці і в Європі, збір даних і створення контенту для публікацій про харківську IT-індустрію, встановлення контактів з торговими палатами різних посольств, участь в бізнес-заходах цільових регіонів.
Сьогодні ми хочемо приділити увагу останньому пункту – відвідуванню профільних подій. Виконавчий директор Kharkiv IT Cluster Наталія Виноградська була одним зі спікерів у панельній дискусії на Nordic Business Day 2016 в Одесі, а також взяла участь у звітній зустрічі Canada-Ukraine Сhamber of Сommerce в Києві.
Посольства Норвегії, Швеції, Данії та Фінляндії зібрали представників бізнесу в Одесі 22 квітня. На заході були обговорені найважливіші цільові області для співпраці між Північною Європою та Україною, такі як ІКТ, енергетика, сільське господарство та інновації. Форум був покликаний сприяти прийняттю важливих рішень у сфері розширення співробітництва між цими країнами.
Kharkiv IT Cluster з радістю взяв участь у панельній дискусії про можливості спільної роботи в сфері IT. На форумі обговорювалися наступні питання: тренди IТ-аутсорс (Big Data, IoT, хмарні технології і т.д.), виклики для Нордичного бізнесу в Україні. Особливу увагу приділили зростанню і розвитку українських IT-стартапів. Саме у них є потенціал стати потужною інвестиційною можливістю для скандинавських підприємців. Наталія Виноградська поділилася своїм поглядом на ситуацію в IT-сфері в Україні в цілому, в Харкові зокрема. Вона поспілкувалася з послами Норвегії, Швеції, Данії та Фінляндії про перспективи подальшої співпраці. Форум виявився чудовим майданчиком для старту успішної спільної роботи, так що ми чекаємо реалізації ряду спільних проектів з країнами-організаторами вже в 2 кварталі 2016 року.
Другою подією в сфері розвитку міжнародних зв’язків Kharkiv IT Cluster були Загальні річні збори Canada-Ukraine Сhamber of Сommerce. На зустрічі говорили про результати роботи асоціації в 2015 році. Серед них був і вебінар, проведений спільно з Kharkiv IT Cluster в грудні минулого року для канадських підприємців і учасників кластера. Головною темою зборів стала ратифікації зони вільної торгівлі між Україною та Канадою, завдяки якій нашій країні відкриється 98% канадського ринку. У зв’язку з цим Kharkiv IT Cluster має намір взяти участь у масштабному Форумі в Торонто 20-21 червня 2016 року, а перед ним провести вебінар для знайомства з потенційними партнерами кластера і його учасників. Побажання до програми Форуму та B2B заходи ми обговорили на Canadian Pub Night, яка завершила Загальні річні збори. Наталія Виноградська поділилася планами з Романом Ващуком – послом Канади в Україні – з ним нам вже вдалося результативно працювати в питанні зняття Security Alert з Харківської області для канадських громадян.
Слідкуйте за нашими оновленнями і приєднуйтесь до Kharkiv IT Cluster, щоб разом створювати середовище для технологічного бізнесу в Харкові, підвищувати впізнаваність Харкова як одного з кращих IT-локацій в Східній Європі, розвивати міжнародні зв’язки і залучати інвесторів!

Коментарі