Kids2IT: програмування як друга грамотність українських школярів

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Kharkiv IT Cluster з гордістю оголошує, що запущений перший курс з програмування для харківських школярів. Унікальна програма з п’яти лекцій, рейтингова система оцінювання учасників для перевірки ефективності, 140 зацікавлених слухачів – проект Kids2IT почав свою роботу!
18 жовтня в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна на факультеті комп’ютерних наук відбулося перше заняття з програмування для школярів. Система проста: щотижня по неділях проводиться лекція, потім у хлопців та дівчат буде сім днів, щоб вирішити завдання з відповідної теми. Курс спрямований на підвищення кваліфікації вчителів інформатики, залучення дітей у життя харківської IT-спільноти, надання дітям базової теорії, яка стане в нагоді на олімпіадах і при вступі до ВНЗ. Зібрати в одній аудиторії 78 школярів і 7 вчителів з області, а також 46 дітлахів (включаючи дітей-переселенців) і 9 викладачів з різних районів міста Харкова вдалося зусиллями нашого партнера – Харківської академії неперервної освіти. Саме вони займалися відбором учасників проекту за заявками від вчителів інформатики міста та області. Програму курсу створював особисто його талановитий викладач – Микола Арзубов, Заслужений вчитель України.
Від імені Kharkiv IT Cluster дякуємо Харківському національному університету імені В.Н. Каразіна за допомогу в організації лекції та комфортну аудиторію. Представив майданчик для роботи – факультет комп’ютерних наук – Олександр Кузнєцов, завідувач кафедри кібербезпеки і заступник декана з питань прийому студентів, йому кажемо окреме “Спасибі!” Професор мотивував школярів йти на IT-спеціальність, розповів їм про те, яких результатів в цій області можна досягти, закінчивши класичний університет. Крім того, на відкритті проекту виступила Наталія Виноградська, виконавчий директор Kharkiv IT Cluster: вона поділилася історією створення організації та перспективами роботи в IT-індустрії. Від кластеру школярі отримали Kharkiv IT Map з усією корисною інформацією про ІТ-інфраструктуру міста: курси, ВУЗи й компанії.
Після вступної інформації Микола Арзубов почав заняття з розповіді про лінійні алгоритмічні структури. Крім матеріалів лекції, всі учні можуть знайти профільну літературу та домашнє завдання на спеціальному сайті, де і буде відображатися рейтинг учасників проекту Kids2IT: як школярів, так і їх вчителів.
Бажаємо успіху нашому першому курсу! Слідкуйте за новинами проекту на нашій сторінці у фейсбук: https://www.facebook.com/itkharkov.

Коментарі