Kharkiv IT Cluster зустрівся з Президентом України Володимиром Зеленським

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

2 вересня в Харкові відбулася зустріч представників бізнесу з Президентом України Володимиром Зеленським у приміщенні Наукової бібліотеки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

IT-галузь у Харківському регіоні представляв Kharkiv IT Cluster, де доповів про своє бачення ключових точок зростання для IT-бізнесу в Харківському регіоні й Україні в цілому.

Володимир Зеленський прокоментував зустріч із представниками Харківського IT Кластера:
«IT в Україні — це золота жила. У нас багато талановитих молодих людей із математичним складом мислення. У деяких країнах є газ чи нафта, а в нас є IT. Тому у влади дуже лояльне ставлення до айтішників».

Представниками від Kharkiv IT Cluster виступили член Наглядової ради Роман Катеринчик та директорка організації Ольга Шаповал.

Роман Катеринчик від імені Харківського IT Кластера доніс інформацію зокрема з двох ключових проблемних питань.

  • Нестабільне регуляторне середовище.
  • Відсутність системної державної політики в розвитку ІТ-освіти.

Учасники обговорили збереження поточних умов оподаткування з одночасним забезпеченням законодавчих змін, щоб нівелювати ризики для ІТ-бізнесу та захистити його від протиправних дій правоохоронних органів. Спрощення візових і формальних процедур залучення іноземних талантів також важливий для сталого розвитку ІТ-галузі.

graduation-cap-480x480 Kharkiv IT Cluster зустрівся з Президентом України Володимиром Зеленським

Дискусія щодо освітнього питання торкнулась усіх рівнів освіти від шкіл до університетів. Роман відзначив проблеми відсутності системної промоції знання англійської мови та математики на державному рівні, а також забезпечення класів інформатики сучасною технікою. Відсутність прозорого законодавчого механізму державно-приватного партнерства також не сприяє залученню коштів бізнесу до інвестування шкіл та університетів.

Роман прокоментував: «В ІТ робота шукає фахівця, а не фахівець роботу. Тому для ІТ-галузі України дуже важливо збільшити держзамовлення таких спеціальностей у закладах вищої освіти».

Володимир Зеленський погодився з актуальністю цих питань і запевнив, що влада націлена на збереження та розвиток ІТ-галузі в Україні та зокрема в Харківському регіоні.

Коментарі