Kharkiv IT Cluster зібрав мемберів на довгоочікувану зустріч

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Ми чекали на це довгий час, готувались, аби все було в межах карантинних правил, і ось нарешті зібрали усю сім’ю Харківського ІТ Кластера на загальних зборах!

10 червня компанії-мембери та партнери Кластера зібрались разом, аби обговорити проміжні результати, досягнення і плани 2021 року, а також, отримати довгоочікуваний у період карантину, нетворкінг.

Цього року ми зібрали усі наші компанії в Харківському дипломатичному клубі, у нашого нового NGO-партнера.

Найголовніші досягнення ІТ-бізнесу

Загальні збори відкрив президент Дипломатичного клубу Сергій Чернов. Сергій привітав компанії, розповів, чому клуб приєднався до Кластера і якi досягнення вже отримав від кооперації, а також розповів про роботу своєї організації.

Привітав учасників і голова Наглядової ради Харківського ІТ Кластера Олександр Медовий. Засновник компанії «AltexSoft» поділився  досягненнями співпраці компаній, привітав нових працівників Kharkiv IT Cluster i запевнив, що подальша частина року буде ще бiльш насиченою і вражаючою.

Ольга Шаповал, директорка Харківського ІТ Кластера, розповіла детальніше у фактах про те, як ІТ-Харків покращився за перші півроку 2021.

Тож коротко про найголовніше:

 • понад 22 тисячі людей взяли участь в освітніх ініціативах Кластера;
 • 67 ІТ-компаній долучились до освітніх ініціатив;
 • ми зібрали 900 тисяч гривень у благодійному проєкті IT4Life;
 • понад 47 шкіл взяли участь у наших освітніх проєктах;
 • до нас приєднались 2800 нових підписників у соцмережах;
 • ми отримали підтримку у межах програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» і вже розпочали перший спільний проєкт IT Kharkiv: «Open4talents»;
 • ми розповіли про ІТ-Харків і компанії-мемберів ІТ-компаніям зі США, Нідерландів, Азербайджану, Німеччини та Бразилії;
 • отримали нагороду найкращої неприбуткової організації з розвитку бізнесу (Best Business Environment Development NGO) від European Enterprise;
 • зробили значний внесок у зміни до законопроєкту «Diia.City», аби захистити права ІТ-бізнесу;
 • познайомили 514 дітей з Харкова, Полтави та Кременчука з ІТ-професіями у проєкті «Kids2IT»;
 • разом із компанією-мембером «GoIT» запустили проєкт «Teens Valley», у якому вже беруть участь понад 100 підлітків;
 • зібрали понад 350 учасників на дискусійній панелі від Kharkiv IT Cluster і НТУ «ХПІ»;
 • залучили 30 університетів до освітніх проєктів, аби покращити рівень технічної освіти регіону;
 • провели 623 зустрічі з компаніям-мемберами, аби дізнатись краще про їхні потреби;
 • запустили друге масштабне дослідження ринку «Kharkiv IT Research 2021» і презентуємо досягнення вже у вересні цього року.

За ці півроку ми встигли зробити багато, а попереду на нас чекає ще більше досягнень, проєктів і покращень у технологічному бізнесі регіону.

Привітання новачків — мемберів Kharkiv IT Cluster 

На загальних зборах ми не забули й про наших нових мемберів:

 • ApexTech
 • TechStack
 • UKAD
 • CodeTiburon

Представники компаній представили свої набутки, розповіли детальніше про сфери діяльності і можливості співпраці.

«Рівень організації, рівень питань, які вирішує Kharkiv IT Cluster, стає кращим з кожним роком. Я вже давно є мембером Кластеру, та еволюція його розвитку дуже помітна. Круто, що ком’юніті може вирішувати проблеми серйозного рівня, які інші люди вирішити не можуть», – Олексій Холоденко, CEO at CodeIT.

«Як представник освіти, я прекрасно розумію, що освіта та підбір кадрових фахівців, є на сьогоднішній день проблемою. Kharkiv IT Cluster не просто знає усе про цю тематику, але й активно вирішує цю проблему за допомогою профорієнтації та залучення молоді з інших регіонів. Це звісно, дуже круто, усі бачать результати виконаної роботи. А такі заходи роблять роботу прозорою та доступною для всіх учасників процесу», – Володимир Сокіл, «ХПІ».

Харківський ІТ Кластер з гордістю подарував новим мемберам кластеру, почесні таблички, які підтверджують участь у компанії.

«Мені дуже сподобалася презентаційна частина та можливість поспілкуватися із людьми, обмінятися досвідом, та навіть запланувати нові проєкти», – Ксенія Бай, Associate Communications Manager at «EPAM».

«Kharkiv IT Cluster робить таку велику роботу впродовж року. Чесно кажучи, я сидів і думав: «Вау!». Вразила кількість заходів, які були проведені. Це дуже вражає», – Евген Біренбаум, HRD at «Gameloft».

Нетворкінг: те, чого ми так довго чекали

Після офіційної частини учасники зборів розпочали активне спілкування. Ми сумували за таким великим нетворкінгом! Компанії активно обмінювались досвідом, планами, обговорювали проєкти та ініціативи.

Ми зробили багато роботи в перші місяці 2021 року і плануємо досягти ще більше! 

Слідкуйте за нашими новинами — ми розповімо, як покращується середовище для технологічного бізнесу вже зараз!

 

 

Коментарі