Kharkiv IT Cluster запустив Hard Skills Exam

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Стартувало сертифікаційне тестування QA фахівців “Hard Skills Exam” від Kharkiv IT Cluster за підтримки освітнього порталу СуХаРі.

Уже поняд тижня випускники IT курсів Харкова та ті, хто навчався індивідуально, складають тест, покликаний оцінити їх професійну підготовку.

Перші 20 осіб, що впоралися з тестом, вже отримали сертифікати з балами і логотипом Kharkiv IT Cluster. Щоб взяти участь в проекті, потрібно заповнити анкету реєстрації.

Іспит складається з 6 блоків: технологія тестування продуктів, володіння основними інструментами тестування, навички роботи з SQL, знання Web-архітектури, принципів розробки та рівень володіння англійською мовою. Це базові навички для роботи на позиції Junior QA.

Питання для Hard Skills Exam склали IT-школи, партнери Кластеру, а валідували IT-компанії.

Курси, що подали питання:  A-level, EasyCode, Hillel, ITEA,  Lemon School, SkillUp, Telesens Academy.

Компанії, що валідували питання: Ciklum, DataArt, Epam, Fortifier, Raccoon Gang, NIX, Sigma Software.

Кожен блок оцінювався окремо, максимально можлива сума балів – 100. Триває тестування 45 хвилин.

Під час тесту учасники можуть подивитися, яка партнерська школа запропонувала конкретний питання.

Один з учасників Hard skills exam зауважив: «Я бачив в тесті питання від своєї школи. Зараз якраз закінчую курси QA, але нас чомусь цього не вчили. Було б цікаво запитати, чому, і дізнатися правильну відповідь»

Один з учасників набрав максимум балів за блок навичок тестування. В цілому важко сказати, які навички більш розвинені у учасників, але навик тестування переважає у всіх “, – зазначає координатор проекту Іван Сіроклин.

 Порівняльна таблиця результатів

hard-skills-exam88 Kharkiv IT Cluster запустив Hard Skills Exam

Варто зазначити, що чек-листи очікувань до навичок учасників сформульовані на сторінці Hard Skills Exam. Матеріал постійно оновлюється з урахуванням змін вимог компаній до компетенцій тестувальників.

Після тестування всі дані з оцінками і резюме учасників розміщуються в єдиній закритій базі. Розгорнуті результати доступні тільки Kharkiv IT Cluster, який інформує про них партнерів проекту Hard Skills Exam, отже найкращі учасники можуть незабаром отримати запрошення на співбесіду.

Самим учасникам Hard Skills Exam – це можливість перевірити свій професійний рівень, співвіднести свої знання і навички з вимогами IT-компаній і отримати їх розгорнуту оцінку.

Команда Hard Skills Exam підкреслює, що тестування не замінює технічну співбесіду, але значно спрощує процедуру пошуку відповідного кандидата IT-компаніям.

Таким чином, Харківський IT Кластер розвиває IT екосистему Харкова, формальну, неформальну освіту, і його взаємодію з бізнесом. Зокрема, допомагає стандартизувати вимоги до IT професій, а IT школам – оптимізувати навчальні програми, щоб вони відповідали вимогам компаній.

 

Коментарі