Kharkiv IT Cluster взяв участь у круглому столі «Цифрові трансформації в освіті та суспільстві: вплив програми ЄС ЕРАЗМУС+»

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

13 жовтня 2021 року для представників закладів освіти та наукових установ пройшов кластерний захід з питань цифрової трансформації.

Захід організований Національним Еразмус+ офісом в Україні за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні, Міністерства освіти і науки України та Міністерства цифрових трансформацій України спільно з Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника, Національною командою експертів з реформування вищої освіти Еразмус+ (HERE team) та проєктами Еразмус+ з розвитку потенціалу вищої освіти.

Учасники заходу обговорили тренди цифровізації, її проблеми в освіті, визначили шляхи подолання труднощів, а також очікувані прогнози модернізації. Забезпечення якістю — головне рішення, яке по-різному втілюється у пропозиціях спікерів різних сфер.

Про цифрові трансформації в суспільстві та роль бізнесу доповідала виконавча директорка Харківського ІТ Кластеру Ольга Шаповал.

У своїй промові директорка розповіла про те, як Харківський ІТ Кластер сприяє розвитку цифровізації суспільства та покращенню рівня ІТ-освіти. Як приклади освітніх ініціатив Харківського ІТ Кластера, спікерка виділила наступні:

  • підвищення цифрової грамотності вчителів та їх заохочення до використання цифрових інструментів та контенту — безкоштовні форуми для тисяч вчителів зі всієї України, тренінги як використовувати майнкрафт у створенні навчального контенту
  • облаштування куточків доступу до цифрових навчальних програм у ЦНАПах в Харкові, навчання викладачів університетів цифровим навичкам digital marketing — понад 60 учасників з 14 університетів пройшли безкоштовні тренінги від ІТ-компаній
  • профорієнтація онлайн — кілька тисяч дітей зі всієї України щорічно безкоштовно проходять профорієнтаційні програми від Kharkiv IT Cluster
  • співпраця з Міністерством цифрових трансформацій щодо реформи ІТ-освіти, зокрема, в напрямку викладання інформатики та STEM-освіти у школах
  • NewEdu — міжнародний освітній форум для вчителів, який у 2021 році зібрав понад 10 тисяч учасників зі всієї України
  • регулярні безкоштовні програми підвищення рівня кваліфікації викладачів від представників ІТ-бізнесу з наданням відповідних сертифікатів.

Ділитись своїм досвідом та масштабувати проєкти — це філософія громадської організації Харківський ІТ Кластер. Спільнота постійно розвиває портфель ініціатив з розвитку ІТ-освіти та поглиблює співробітництво з партнерами у цьому напрямку на національному рівні.

 

Коментарі