Kharkiv IT Cluster виступив на відкритті бізнес-інкубатора YEP!
Харківський ІТ Кластер взяв участь у відкритті першого в Харкові бізнес-інкубатора при підтримці ініціативи YEP!
Стартова прес-конференція відбулася 15 листопада в Харківському національному університеті радіоелектроніки.
Харків – перше місто в Україні після столиці, в якому було прийнято рішення відкрити бізнес-інкубатор YEP ! За словами організаторів, Харків – визнаний лідер України за кількістю ВНЗ, яскрава і прогресивна студентська столиця. Це дозволяє YEP! розраховувати на успіх проекту в регіоні.
YEP! Starter – це нова україно-естонська програма з розвитку підприємництва, де молоді люди вчяться створювати власні стартапи.
«Для зростання IT галузі в Харківському регіоні, зокрема, необхідно розвивати власні високотехнологічні продукти і рішення, а це вимагає розвитку локального підприємницького середовища. Для цього потрібно навчати молодь створювати і комерціалізувати свої проекти, принципам створення додаткових цінностей і відповідальності за результати своєї роботи. Розуміння того, як працює ринок, буде корисним не тільки для тих, хто запустить свої проекти, а й для тих, хто поєднавши знання IT та бізнесу, підуть працювати в IT компанії Харкова і розвивати галузь, вже будучи частиною існуючого IT співтовариства », – зазначає виконавчий директор Kharkiv IT Cluster Ольга Шаповал.
У новому інкубаторі студенти будуть спочатку навчатися основам підприємництва, маркетингу, менеджменту та механізмам побудови власного бізнесу. Далі їх чекає генерація власних ідей, які їм допоможуть розвинути в проекти. А завершальним етапом буде презентація напрацювань потенційним інвесторам.
Програми YEP! проходять за підтримки Cisco, Deloitte, Lucky Labs, посольств Естонії та Ізраїлю, Міністерства освіти і науки та Міністерства економічного розвитку і торгівлі. Вони включають в себе студентські стартап-клуби в 23 університетах України, бізнес-інкубатор в Києві і програму підприємництва в Молдові.
Ключове завдання Kharkiv IT Cluster – насичення ринку IT якісними кадрами, зокрема, шляхом підтримки цільових проектів. Це – запорука реалізації місії Кластера та забезпечення сталого розвитку технологічного бізнесу в регіоні.