Kharkiv IT Cluster став технічним партнером фестивалю Інклюзіон

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

З 12 по 19 вересня в Харківському художньому музеї проходив фестиваль «Інклюзіон», присвячений доступності культурних об’єктів людям з інвалідністю. Для людей з проблемами зору були створені аудіогіди, для людей з проблемами слуху – відеогід жестовою мовою.

На офіційній презентації аудіогідів 16 вересня в музеї гості могли не лише прослухати записи, але і поспілкуватися з їх творцями, авторами проекту та експертами з питань інклюзії. Серед 9 експонатів музею, які увійшли в екскурсію, – знаменита картина І.Рєпіна “Запорожці пишуть листа турецькому султану”. Щоб прослухати аудіогід, потрібно завантажити на смартфон безкоштовний додаток IZI.Travel і знайти в пошуковій системі Художній музей. Програма підтримується платформами Android і iOS. Фахівці по звуку постаралися над відтворенням атмосфери музею і окремо записали і додали до аудіогіду шуми, що неодмінно супроводжують відвідувача екскурсії. Цим вони додали реалістичності і допомогли незрячим людям дійсно побачити картину і її оточення.

Зали музею спеціально обладнали роутерами, що роздають інтернет. Аудіогіди були створені силами краудфандінга, а також залучених партнерів. Одним з них став Kharkiv IT Cluster.  Компанія-член кластера Макснет також долучилася до ініціативи та стала важливим технічним партнером проекту, забезпечивши  архітектуру і прокладку надійної мережі,  а ABC допомогла з інфраструктурою інтернет-покриття. Компанія Plarium  також виступила партнером.

Це не перший, і, впевнені, не останній проект кластера, коли технології використовуються для поліпшення міської інфраструктури. І хочеться сподіватися на все більше залучення IT компаній до подібних заходів.

 

Коментарі