Kharkiv IT Cluster відзначив свою першу річницю

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

15 липня 2016 року в Superior Golf & Spa Resort відбувся IT Open Air Meet Up на честь першого Дня нарождення Kharkiv IT Cluster. Гостей очікувала насичена розважальна програма, а також сюрпризи та подарунки від Харківського  IT Кластеру та партнерів івенту.
Партнерами  IT Open Air Meet Up виступили: генеральний партнер Superior Golf & Spa Resort, партнери Rackray, Versobank, Укрсіббанк, КФ “Сладкий мир”, туристична компанія “Ukr-Brasil”, Почесне Консульство Бразилії в Харкові, Litvinov furniture, громадська спілка “Молодіжні ініціативи”, мережа салонів “Дом оптики”, СК “Арсенал Страхування”, вода “Рощинская”.
Захід почався з лекого фуршету та роботи розважальних зон. Усі бажаючі могли зіграти у танкову битву, випробувати ігровий симулятор, згадати лихі 90-ті у зоні кібер-ретро. Також була можливість провести шахову бліц-партію з представником компанії-партнера “Дом оптики” та, за сумісністю, гросмейстером, Юрієм Корсунським.
DSC_0060 Kharkiv IT Cluster відзначив свою першу річницю DSC_9978 Kharkiv IT Cluster відзначив свою першу річницю DSC_0062 Kharkiv IT Cluster відзначив свою першу річницю
В цей самий час працювала гольф-клініка, в рамках якої проводилися екскурсії полями на гольф-карах. Гості могли спробувати свої сили у гольфі та просто насолодитися красивими краєвидами.
IMG_8817 Kharkiv IT Cluster відзначив свою першу річницю IMG_8875 Kharkiv IT Cluster відзначив свою першу річницю IMG_8917 Kharkiv IT Cluster відзначив свою першу річницю
Офіційна частина заходу почалася з виступу Голови наглядової ради Kharkiv IT Cluster Олександра Медового. Він наочно продемонстрував результати роботи за рік. Доречі, презентація доступна усім.
Важко повірити, що Харківський IT Кластер почав свою діяльність лише рік тому, адже за цей період ми встигли багато зробити.
Kharkiv IT Cluster об’єднав вже 27 харківських IT-компаній. Лише за останній місяць приєдналися три великих гравця технологічного ринку – Mirantis, Akvelon и Ciklum.
Основні напрямки діяльності – International Marketing, Legal Support, IT-community и Education, а на початку липня почалася робота над новим вектором – Goverment Relations.
По кожному напрямку Харківський IT Кластер досяг значних успіхів:
– International Marketing: зняли Security Alert з Харківського регіону з сайтів посольств Канади та США, встановили більш ніж 100 контактів із посольствами, ТПП, профільними бізнес-асоціаціями ТОП-пріорітетних країн для кластеру, провели 8 бізнес-заходів із закордонними представниками;
– Legal: провели 4 навчальних семінари, зустріч із слідчим обласного МВС по перевіркам компаній, 2 зустрічі з регіональною фіскальною службою, взяли участь у профільній підготовці студентів-юристів в програмі IT-право, організували стажування для студентів-юристів у IT-компаніях, розробили моделі та документи дуальної освіти для ХПІ. Також в межах роботи напрямку діє програма  IT Legal Support – допомога в захисті бізнесу від перевірок;
– IT-community: запустили проект IT visa support – 35 осіб отримали поміч в отриманні шенгенських та американських віз, 50 співробітників компаній-учасників кластеру отримали допомогу в складанні корпоративних і бізнес-турів в Європу;
– Education: запустили проекти Kids2IT і Students2IT, які спрямовані на залучення та зрощування молодих спеціалістів, протестували нову навчальну програму “Internet Marketing” в ХНЕУ.
Олександр Медовой під час виступу підкреслив, що однією з головних задач Kharkiv IT Cluster  є виростити в Харкові справжній міцний середній клас: “Кожна галузь має захищати себе від непрофесіоналівю Тому для нас настільки важливий рівень IT-освіти. IT — це сфера, в якій можна дуже рано стартувати та дуже рано досягти успіху. Нам відомі приклади талановитих розробників, які ставали мільйонерами на університетській і навіть шкільній лаві. Чим більше молодих людей почнуть шукати себе в  IT-сфері, чим більше молодих розумів буде щороку отримувати наша галузь, тим вищу сходинку ми займемо на міжнародному IT-ринку”.
DSC_0285 Kharkiv IT Cluster відзначив свою першу річницю DSC_0317 Kharkiv IT Cluster відзначив свою першу річницю IMG_9170 Kharkiv IT Cluster відзначив свою першу річницю
За виступом Олександра послідував skype-call з прямим включенням з Одеси. На зв’язку був Олег Шкуропат, Branch Manager одеського філіалуа Ciklum, який привітав Kharkiv IT Cluster з річницею та висловив свою радість з приводу приєднання компанії до Харківського IT Кластера.
Потім на сцену для привітання було запрошено представника Харківської обласної державної адміністрації, Першого заступника директора Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону Вікторію Белявцеву, яка зробила акцент на важливості діяльності  Kharkiv IT Cluster та його співробітництва із міською та обласною владою. Також Вікторія сказала про те, що пропозиції кластеру включено в “Проект стратегії підтримки Малого і Середнього Бізнесу Харківської області”.
Після виступу виконавчий директор Харківського IT Кластеру, Наталя Виноградська, вручила ТОП-менеджерам компаній-засновників подарункові сертифікати від Генерального партнеру заходу – Superior Golf&Spa Resort.
За цим послідувала музична пауза у виконанні шоу співаючих офіціантів, після якого продовжилися тости та прівітання.
DSC_0406 Kharkiv IT Cluster відзначив свою першу річницю DSC_0421 Kharkiv IT Cluster відзначив свою першу річницю IMG_9318 Kharkiv IT Cluster відзначив свою першу річницю
аступними на сцену вийшли Влад Бек, голова IT-комитету Європейської бізнес-асоціації та ради директорів Sigma Software Group і Костянтин Васюк, координатор IT-комитету Європейської бізнес-асоціації. Влад та Костянтин наголосили на важливості співробітництва між ЄБА та Харківським  IT Кластером у напрямку розвитку міжнародних зв’язків та спільної популяризації української IT-індустрії у світі. Прикладом є партнерське співробітництво у рамках  Seatle Tech Days(ссылка).
За ними урочисте слово тримав Віктор Валєєв, директор асоціації IT Ukraine, який розповів про діяльність асоціації щодо лобіювання змін на законодавчому рівні та важливість подтримки тісного контакту із регіональними кластерами, щоб інтереси усіх гравців ринку були макимально задовільнені при внесенні до законів, що стосуються IT-галузі.
Степан Веселовський, директор Lviv IT Cluster, в своєму привітанні зауважив, що харківському кластеру за рік роботи вдалося провести колосальну роботу та залучити до участі майже стількі ж компаній, скількі львівському кластеру вдалося лише за декілька років праці.
Народний депутат України Роман Семенуха побажав Kharkiv IT Cluster успіхів та процвітання.
IMG_9357 Kharkiv IT Cluster відзначив свою першу річницю DSC_0525 Kharkiv IT Cluster відзначив свою першу річницю IMG_9397 Kharkiv IT Cluster відзначив свою першу річницю DSC_0561 Kharkiv IT Cluster відзначив свою першу річницю
Потім виступили представники міжнародних партнерів та консульств: Емма Турос, виконавчий директор Canadian Ukrainian Chamber of Commerse, Почесний консул Федеративної республіки Німеччина в Харкові та керуючий партнер юридичної компанії ILF Тетяна Гавриш, заступник голови представництва естонського банку Versobank в Харкові Олег Закревський, Почесний консул Франції у Харкові Сергій Політучий, директор з розвитку бізнесу послуг DATA CENTER литовської компанії Rackray Віктор Аляшевіч, Почесний Консул Федеративної Республіки Бразилія у Харкові Сергій Куцевляк,
DSC_0632-200x300 Kharkiv IT Cluster відзначив свою першу річницю IMG_9488-200x300 Kharkiv IT Cluster відзначив свою першу річницю IMG_9526-200x300 Kharkiv IT Cluster відзначив свою першу річницю
DSC_0673 Kharkiv IT Cluster відзначив свою першу річницю DSC_0683 Kharkiv IT Cluster відзначив свою першу річницю IMG_9543 Kharkiv IT Cluster відзначив свою першу річницю
По завершенні офіційних тостів і привітань Почесне консульство Бразилії в Харкові вразило гостей сюрпризом – виступом шоу бразильських барабанів. Запальне футболько-карнавальне шоу підготувало гостей до наступної частини свята.
IMG_9552 Kharkiv IT Cluster відзначив свою першу річницю DSC_0712 Kharkiv IT Cluster відзначив свою першу річницю DSC_0719 Kharkiv IT Cluster відзначив свою першу річницю
Після невеличкої паузи почалося найприємніше – роздавання призів та подарунківю Найактивніші учасники зони розваг отримали солодкі призи – шоколадні фігурки Оскар від партнера заходу, компанії “Сладкий мир”, книги від партнера заходу, банку Versobank, а ті, хто показав себе в шаховій партії з гросмейстером отримали сертифікати від партнера заходу, “Дома оптики”.
Тут настав час трохи розім’яти мозок! Ведучий заходу Макс Розенфельд оголосив старт інтелектуальної вікторини. Усі, хто давав вірні відповіді, отримали призи від партнерів – литовську настоянку від Rackray та футболки від головного гіду міста. На веранді тим часом йшло барбекю-шоу від шефа.
Потім на сцену вийшов гурт  Pringlez, фіналісти відбор на Євробачення-2016, які запалили зал своїм драйвом та позитивом.
IMG_9689 Kharkiv IT Cluster відзначив свою першу річницю DSC_0572 Kharkiv IT Cluster відзначив свою першу річницю IMG_9747 Kharkiv IT Cluster відзначив свою першу річницю
За концертом був видовищний виступ LazerMan та неймовірний 3D-торт.
DSC_0926 Kharkiv IT Cluster відзначив свою першу річницю DSC_0972 Kharkiv IT Cluster відзначив свою першу річницю
На завершення вечора відбувся розіграш призів від партнерів.
Серед компаній-учасників Kharkiv IT Cluster було розіграно крісла-мішки з символікою кластеру від партнера заходу Litvinov furniture. Вони дісталися Agilities, ITOMYCH і Verna. Sloboda Studio та Akvelon отримали кулери на рік та 20 бутилів води від партнера заходу Води Рощинської.
Решту подарунків було розіграно серед учасників заходу, які залишили свої візитівки для розіграшу.
Квиток на Олимпійські ігри від Консульства Бразилії та туроператора  Ukr-Brasil виграла Катерина Родіонова з компанії Verna.
3D-сувеніри з символікою Kharkiv IT Cluster від партнера заходу, організації Молодіжні ініціативи, виготовлені випускником програми IT-Recrut, учасником АТО Олексієм Бугаєвим, отримали Сергій Білобров із Spalah, Аліна Сінькова з Nix Solutions та Володимир Сокол із ХПІ.
Сертифікати від «Дома Оптики» виграли Галина Шакірова з компанії Dev Pro та Максим Самко з Art Lemon.
Сертифікати на страхування від партнера заходу СК «Арсенал Страхування» пощастило виграти Олексію Щербакову из ХНЕУ, Генадію Федоренко з  Technologies of Innovations та Олексію Васюткіну з Promodo.
Також серед гостей розіграли сертифікати на заходи від  Bright Outsource. Квиток на Outsourse People отримала Карінє Туманянц з AltexSoft, а на IT Business Camp – Олексій Гайдук з Fortifier.
Kharkiv IT Cluster висловлює подяку усім гостям та партнерам IT Open Air Meet Up! Ви забеспечили позитивну та дружню атмосферу! Дякуємо за вашу участь, співробітництво, побажання та подарунки. Разом ми зробимо наше місто IT-лідером у Східній Європі!

Відеозвіт про те, як пройшов День Нарождення Kharkiv IT Cluster.

Подивитися усі фотографії з IT Open Air Meet Up >>

Коментарі