Kharkiv IT Cluster на конференції Synergy. IT Business & IT Education

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

22 грудня Харківський ІТ Кластер взяв участь у конференції «Synergy. IT Business & IT Education» від IT Ukraine Association.

Ольга Шаповал, виконавчий директор Kharkiv IT Cluster, стала одним із учасників дискусії «Нові підходи до співпраці ІТ-бізнес — ІТ-освіта в новій реальності».

tack-480x480 Kharkiv IT Cluster на конференції Synergy. IT Business & IT Education

Учасники дискусії:

  • Олег Шаров, генеральний директор Директорату вищої освіти й освіти дорослих Міністерства освіти і науки України;
  • Андрій Переймибіда, директор центру розвитку талантів SoftServe;
  • Олександр Шелест, заступник Міністра цифрової трансформації з розвитку цифрової інфраструктури;
  • Ольга Шаповал, виконавчий директор Харківського ІТ Кластера;
  • Андрій Глибовець, декан факультету інформатики Національного університету «Києво-Могилянська академія».

У ході дискусії спікери обговорили різні теми, які стосуються питань вищої освіти, її взаємодії з ІТ-бізнесом, а також із владою. А саме:

  • як змінилася взаємодія ІТ-бізнесу та представників ІТ-освіти в період коронакризи;
  • які практики в IT-освіті були введені;
  • цифровізація в навчальному процесі в умовах коронакризи;
  • подальша співпраця бізнесу та держави для якісної підготовки IT-фахівців.

Представники освіти поділились, що у розпал епідемії більша частина закладів вищої освіти України була готова до переходу на дистанційну освіту. На початку поточного навчального року більшість закладів мали сильні оновлені бази для навчання.

tack-480x480 Kharkiv IT Cluster на конференції Synergy. IT Business & IT Education

Ольга поділилась думкою щодо того, як використати умови нової реальності для якісної взаємодії між ІТ-бізнесом, ІТ-освітою та владою:
«Необхідно використовувати всі можливості, у тому числі й онлайн-можливості, щоб синхронізувати вимоги ІТ-індустрії та бажані результати від освітніх навчальних закладів. Наприклад, проєкти Kharkiv IT Cluster охопили цього року 600 тисяч людей завдяки багатьом онлайн-івентам та матеріалам.

Якщо ми не будемо боятись ділитись інформацією та матеріалами, то такий sharing knowledge буде розвивати екосистему, створювати нову економіку та нову державу».

Тож важливо, щоб ІТ-бізнес, ІТ-освіта та держава змогли використати труднощі реалій та перетворити їх на можливості для зростання та покращення освітнього процесу.

«Комунікуйте, спілкуйтесь усіма можливими способами. Якщо знайдуться спільні інтереси, знайдуться й нові проєкти та ініціативи», — радить Олег Шаров.

Харківський ІТ Кластер радий долучитися до настільки важливої дискусії, яка може стати поштовхом до якісних змін у технічній освіті та її взаємодії з ІТ-бізнесом і владою!

Коментарі