Kharkiv IT Cluster на конференції Synergy. IT Business & IT Education
22 грудня Харківський ІТ Кластер взяв участь у конференції «Synergy. IT Business & IT Education» від IT Ukraine Association.
Ольга Шаповал, виконавчий директор Kharkiv IT Cluster, стала одним із учасників дискусії «Нові підходи до співпраці ІТ-бізнес — ІТ-освіта в новій реальності».
Учасники дискусії:
- Олег Шаров, генеральний директор Директорату вищої освіти й освіти дорослих Міністерства освіти і науки України;
- Андрій Переймибіда, директор центру розвитку талантів SoftServe;
- Олександр Шелест, заступник Міністра цифрової трансформації з розвитку цифрової інфраструктури;
- Ольга Шаповал, виконавчий директор Харківського ІТ Кластера;
- Андрій Глибовець, декан факультету інформатики Національного університету «Києво-Могилянська академія».
У ході дискусії спікери обговорили різні теми, які стосуються питань вищої освіти, її взаємодії з ІТ-бізнесом, а також із владою. А саме:
- як змінилася взаємодія ІТ-бізнесу та представників ІТ-освіти в період коронакризи;
- які практики в IT-освіті були введені;
- цифровізація в навчальному процесі в умовах коронакризи;
- подальша співпраця бізнесу та держави для якісної підготовки IT-фахівців.
Представники освіти поділились, що у розпал епідемії більша частина закладів вищої освіти України була готова до переходу на дистанційну освіту. На початку поточного навчального року більшість закладів мали сильні оновлені бази для навчання.
Ольга поділилась думкою щодо того, як використати умови нової реальності для якісної взаємодії між ІТ-бізнесом, ІТ-освітою та владою:
«Необхідно використовувати всі можливості, у тому числі й онлайн-можливості, щоб синхронізувати вимоги ІТ-індустрії та бажані результати від освітніх навчальних закладів. Наприклад, проєкти Kharkiv IT Cluster охопили цього року 600 тисяч людей завдяки багатьом онлайн-івентам та матеріалам.
Якщо ми не будемо боятись ділитись інформацією та матеріалами, то такий sharing knowledge буде розвивати екосистему, створювати нову економіку та нову державу».
Тож важливо, щоб ІТ-бізнес, ІТ-освіта та держава змогли використати труднощі реалій та перетворити їх на можливості для зростання та покращення освітнього процесу.
«Комунікуйте, спілкуйтесь усіма можливими способами. Якщо знайдуться спільні інтереси, знайдуться й нові проєкти та ініціативи», — радить Олег Шаров.
Харківський ІТ Кластер радий долучитися до настільки важливої дискусії, яка може стати поштовхом до якісних змін у технічній освіті та її взаємодії з ІТ-бізнесом і владою!