Kharkiv IT Cluster на дискусійній панелі Kharkiv EDU Forum 2020

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

15 грудня пройшов Kharkiv EDU Forum 2020. На дискусійній панелі, присвяченій IT-індустрії, виступили учасники Kharkiv IT Cluster і розповіли про одну з найперспективніших професій майбутнього — про IT-фахівців.

security-pin-1-480x480 Kharkiv IT Cluster на дискусійній панелі Kharkiv EDU Forum 2020

Модератором дискусійної панелі виступила Олеся Ульянова, СЕО Telesens, а в самій дискусійній панелі взяли участь представники IT-компаній Кластера: Віктор Шальнєв (CEO Nix Solutions), Геннадій Букшевалов (Head of DevCenter SoftServe), Едуард Рубін (Founder Telesens), Рубен Мелконян (Founder Quantum), Євген Сакало (Head of University Program GlobalLogic).

security-pin-1-480x480 Kharkiv IT Cluster на дискусійній панелі Kharkiv EDU Forum 2020

Спочатку учасники дискусії висловили свої думки про міфи, які склалися про IT-індустрію:

  • IT — це легко;
  • IT — це важко;
  • IT тільки для дівчат;
  • в IT можна працювати без англійської мови;
  • IT — це тільки технічні професії (лише програмісти).

«Міфи в ІТ — це нормально. ІТ — це надзвичайно активна сфера, яка постійно розвивається здебільшого молодими фахівцями. А коли щось популярне, то навколо цього формуються міфи. Міфи — це гарний індикатор того, що галузь розвивається», — поділився своїми думками Євген Сакало.

Рубен Мелконян поділився своєю думкою щодо міфу про те, що ІТ — це легко й математика тут не потрібна:
«В ІТ потрібно глибоко знати математику. Люди, які її знають, вони розуміють, як правильно ці знання застосувати, що і як можна з їхньою допомогою поліпшити. Без математики фахівці обмежені в якості своєї роботи».

security-pin-1-480x480 Kharkiv IT Cluster на дискусійній панелі Kharkiv EDU Forum 2020

За півтори години дискусії учасники обговорили теми, цікаві абітурієнтам, які планують розвиватися в IT-індустрії: які потрібні навички для успішного розвитку в IT, як модернізувати освіту та чи замінить нас у майбутньому штучний інтелект.

Едуард Рубін висловив свою думку щодо розвитку молоді в ІТ:
«ІТ — це величезне поле для вибору інтересів, це ціла індустрія, і світ рухається в цьому напрямку. У наш час молодь немає іншого виходу, як іти в ІТ. Потрібно знайти себе в якомусь напрямку, пов’язаному з ІТ-індустрією».

У подальшій дискусії піднімалися такі питання:

  • шлях формування фахівця в IT-сфері;
  • які софти/харди актуальні в IT-сфері;
  • як фахівці їх набувають — які проблеми виникають на цьому шляху;
  • чи є загроза зникаючих професій в IT-сфері, як підготуватися зараз, щоб потім оптимальніше адаптуватися до змін, перекваліфікуватися;
  • яка інфраструктура необхідна (формальної/неформальної освіти), щоб формувалися якісні фахівці;
  • що робить айтішника айтішником: які фактори в який момент підштовхують людину до вибору саме цієї спеціальності;
  • ключові фактори успіху — що в цьому шляху має бути задля успішного просування в потрібному напрямку.

Про одне з питань дискусії — де починається шлях ІТ-фахівця та що впливає на його успіх — розповів Віктор Шальнєв:
«Успішне формування фахівця залежить від того, яку базу йому дали батьки, який вектор мислення вони йому задали, а також від того, наскільки багато навколо нього можливостей спробувати себе в різних інженерних рішеннях — від гуртків до уроків математики й фізики в школі та навчання в університеті.

Кожна людина може знайти себе в ІТ в різних сферах: хтось піде в дизайнери, а хтось — у Data Science. Але все формується на початку, в дитинстві».

security-pin-1-480x480 Kharkiv IT Cluster на дискусійній панелі Kharkiv EDU Forum 2020

Геннадій Букшевалов також поділився своєю думкою:
«Математики — вони як художники. Художники малюють світ навколо фарбами, а математики малюють формулами й цифрами. Фактично, для того щоб бути успішним в ІТ потрібна здатність описувати навколишній світ у цифрах. Важливо розвивати це вміння з дитинства. Щодо диплома, то зараз потрібно володіти певними навичками та знаннями, вміти щось робити, незалежно від диплома. Є багато навчальних програм, курсів в інтернеті».

Олеся Ульянова додала, що сьогодні мало бути просто експертом у своїй галузі й мати hard skills, адже роботодавці дивляться також і на soft skills.

security-pin-1-480x480 Kharkiv IT Cluster на дискусійній панелі Kharkiv EDU Forum 2020

Це була дуже цікава, а головне — важлива дискусія для ІТ-індустрії, адже, піднімаючи й вирішуючи подібні питання, ми змінюємо ІТ-сферу на краще, відкриваємо її для нових, готових до змін фахівців.

Харківський ІТ Кластер упевнений, що результати нашої експертної панелі стануть основою стратегії розвитку Харківського регіону 2030 року.

Коментарі