Kharkiv IT Cluster ініціював відкриття першого центру масової вакцинації

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

У Kharkiv IT Cluster ми розуміємо, що наразі у людей великий запит на вакцинацію, у тому числі й в IT-ком’юніті Харкова. Тож ми організували для них таку можливість! Наша команда зібрала кількість охочих вакцинуватися та подала списки до контакт-центру МОЗ.

Відтак 12 червня у Харкові розпочав працювати перший центр масової вакцинації. Ініціював відкриття Харківський ІТ Кластер. Центр знаходиться у приміщенні партнерів Кластера – у банку «Восток». На першому поверсі закладу організували зону очікування, а на нульовому проводять щеплення. Уже за перші вихідні прививання вакциною CoronaVac/Sinovac Biotech зробили 898 охочим! Це всі ті, хто став у чергу через додаток «Дія» або через контакт-центр МОЗ.

photo_2021-06-15_14-51-15-414x311 Kharkiv IT Cluster ініціював відкриття першого центру масової вакцинації

Харківський IT Cluster багато та системно допомагав в організації відкриття центру та координації його роботи. Це частина реалізації проєкту ІТ4Life, завдяки якому було запущено сотні точок доступу до кисню та забезпечена допомога лікарям.

«Людям, які попередньо зареєструвалися в “Дії” та через гарячу лінію МОЗ, телефонували та запрошували на конкретний час та дату. Це робиться для того, щоби забезпечити злагоджену логістику та уникнути черг. У порядку живої черги провакцинуватися складніше, адже людям доведеться очікувати на вільний час у бригад. А це іноді від однієї до двох годин. Тож треба планувати свій час та бути в контакті з сімейним лікарем», – наголосила Ольга Шаповал, виконавчий директор Харківського IT Cluster.

Щовихідних у центрі вакцинації працюватиме чотири мобільні бригади, у кожній із яких по три людини – медсестра, лікар та реєстратор.

«Ми, у першу чергу, орієнтуємося на те, щоби не було черг та щоб усе проходило за попереднім записом. Ми виконали всі вимоги, про які просили лікарі. А саме, у них є спеціальні бокси: переносні сумки-холодильники та морозильні камери з необхідною температурою. Все це сприяє правильному зберіганню вакцини», – зазначив Микола Медведєв, замісник начальника департаменту ПАТ «Банк Восток».

З перших уст

Харківський IT Cluster запропонував провакцинуватися усім охочим із компаній-учасників. Синявська Аліна, офіс-менеджер у NIX Solutions, прокоментувала, як це відбувалося у них: «Спершу ми запустили голосування “Чи хочеш ти провакцинуватися?”. У нас усі надзвичайно зраділи такій можливості. Мало того, надходила пропозиція привести із собою родича. І прийшли люди, які мали вільний час 12 та 13 червня, а також погодилися робити щеплення вакциною CoronaVac».

Вакцинація надзвичайно важлива для подолання пандемії. Отже, активна підтримка регіону з боку соціально-активного бізнесу допоможе перемогти у боротьбі із COVID-19.

photo_2021-06-15_14-51-10-414x311 Kharkiv IT Cluster ініціював відкриття першого центру масової вакцинації

Що варто знати про CoronaVac/Sinovac Biotech?

Цю вакцину розробило китайське фармацевтичне підприємство Sinovac Biotech, що спеціалізується на виробництві вакцин проти гепатиту та грипу. Вона містить інактивний («вбитий») вірус. Тобто організм реагує на нього та виробляє імунітет. Загалом охочі мають зробити два щеплення, інтервал між якими – 14-28 днів. Варто зауважити, що вакцина CoronaVac має ефективність на 51% від симптоматичних захворювань та на 83,5% запобігає тяжкому перебігу інфікування та госпіталізації. Перед щепленням варто порадитися з лікарем, оскільки ця вакцина має низку протипоказань: гіперчутливість до одного із компонентів, алергічні реакції, серйозні захворювання нервової системи, підвищена температура тіла тощо.

Коментарі