Kharkiv IT Cluster брав участь в організації Всеукраїнського семінару методистів інформатики

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Виконавчий директор Kharkiv IT Cluster Наталія Виноградська взяла участь у Всеукраїнському семінарі методистів (завідувачів кабінетів) інформатики обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти “Актуальні питання навчання інформатики в базовій школі: моделювання, алгоритмізація, програмування”. Наталія виступила перед учасниками з презентацією проекту Kids2IT, який включав в себе навчальні заходи для учнів 8-11 класів та вчителів інформатики, а також цикл профорієнтаційних семінарів в школах Харкова та області.
Всеукраїнський семінар методистів організований партнером кластера – Харківською академією неперервної освіти за підтримки Міністерства освіти і науки України, Інституту модернізації змісту освіти, Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації. Мета семінару – підвищення рівня знань учасників у сфері інформаційних технологій, обмін досвідом та презентація кращих методик у сфері шкільної освіти. Головна тема – як “оцифрувати” уроки, покращити навички володіння комп’ютером у вчителів, залучити учнів до навчання за допомогою цифрових технологій.
Спонсором події стали Kharkiv IT Cluster і компанія Nix Solutions. Представники компанії виступили перед аудиторією методистів з презентацією своїх освітніх ініціатив. Крім власних досягнень, вони розповіли про пріоритетні напрямки розвитку IT-індустрії та підготовки IT-фахівців. У другий день семінару учасники відвідали офіс компанії. Nix Solutions – найбільша IT-компанія Харкова з офісом в центрі міста – це найкращий майданчик, щоб повністю зануритися в світ інформаційних технологій і зрозуміти, як влаштована індустрія.
Завдяки зусиллям організаторів та спонсорів, перший день семінару завершився в святковій атмосфері в партнерському ВНЗ кластера – Харківському національному економічному університеті імені Семена Кузнеця – там відбулася вечеря учасників, де вони змогли обговорити всю отриману інформацію.
Отже, Наталія Виноградська розповіла учасникам в чому різниця між професійними асоціаціями та кластерами, зробила короткий огляд кластерів в Україні, описала схему функціонування проекту Kids2IT і надала результати діяльності за 2015 і перший квартал 2016 року. Нагадаємо, що ми провели безліч ініціатив, наймасштабнішими стали: дистанційно-очний курс “Основи програмування” на платформі DOTS під керівництвом Миколи Арзубова і профорієнтаційні семінари в школах. Результат: близько 2000 школярів по всьому Харкову пройшли навчання, 25 волонтерів-айтішників відвідали понад 20 шкіл, тобто 1500 хлопців та дівчат дізналися про можливості навчання та роботи в сфері IT.
Наталія відповіла на питання і дала кілька порад зацікавленим представникам Хмельницької та Сумської областей про організацію роботи зі школярами в рамках кластера і про необхідність представникам освіти шукати діалог з бізнесом в своїх регіонах. Сподіваємося, наші успішні проекти знайдуть свій відгук і в інших містах України!

Коментарі