Кейс від UNIT.City у Харкові: об’єднуємо креатив і технології

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

У UNIT.City у Харкові з 14 по 16 травня пройшла експозиція робіт криптохудожників POLEMAKIV. Демонстрація цифрових творів мистецтва відбувалася на 120 екранах комп’ютерів iMac. Звідси й символічна назва заходу.

unnamed-7-1100x733 Кейс від UNIT.City у Харкові: об’єднуємо креатив і технології

Виставка об’єднала роботи митців із 9 країн: України, Мексики, Бразилії, США та інших.

Організатори експозиції — криптомитець Нікіта Худяков та засновниця PR-Blockchain agency Альона Карпінська, а інноваційний парк UNIT.City у Харкові виступив співорганізатором.

unnamed-9-1100x733 Кейс від UNIT.City у Харкові: об’єднуємо креатив і технології

Про майбутнє, яке настало

Окрім ознайомлення з NFT-роботами на маковому полі, усі охочі змогли прослухати презентаційні лекції, що відбулися в межах заходу, а також приєднатися до дискусії про популяризацію NFT-мистецтва.
Як зазначили організатори, наразі є важливим популяризувати інформацію серед зацікавленої аудиторії, адже тема CryptoArt чи не найпопулярніша в цифровому просторі. Капіталізація ринку NFT-об’єктів тільки набирає обертів, але вже перевищує 8 млрд дол. США.
«Ми усвідомлюємо потенціал талановитої української аудиторії і те, наскільки важливо дати їй можливість доторкнутися до майбутнього, яке вже настало», — відзначила Альона Карпінська.

unnamed-8-1100x733 Кейс від UNIT.City у Харкові: об’єднуємо креатив і технології

Протягом суботи та неділі експерти ділилися зі слухачами своїми знаннями щодо NFT-маркетплейсів, інтелектуальної власності на NFT-мистецтво, які роботи купляють колекціонери та інших особливостей сфери.
«Було дуже приємно бачити велику кількість однодумців, талановитих людей, які цікавляться криптомистецтвом і зміцнюють українську NFT-спільноту. Ми сподіваємося, що на виставці кожен зміг отримати для себе цінний досвід. Хочеться подякувати всім гостям і учасникам, побажати творчих перемог і нових зустрічей нашої ком’юніті», — зазначила Альона.

unnamed-5-1100x733 Кейс від UNIT.City у Харкові: об’єднуємо креатив і технології

Про NFT

NFT (Non-Fungible Tokens) — це унікальний сертифікат, що засвідчує право власності на цифрові об’єкти. В основі формування NFT — блокчейн-технологія, завдяки якій ці сертифікати мають найвищий рівень безпеки, їх не можна підробити чи змінити.
За допомогою NFT можна продати майже будь-який віртуальний об’єкт — зображення, музику, тексти, 3D-моделі.

У березні JPG-файл зі склеєними разом картинами художника Beeple, які він малював щодня протягом 5000 днів, було продано на аукціоні за 69,3 млн дол. США в ефірах, тобто в криптовалюті Ethereum. Назва колажу Everydays: The First 5000 Days. А DJ 3LAU отримав за свій альбом 11,6 млн дол. США.

unnamed-4-1100x733 Кейс від UNIT.City у Харкові: об’єднуємо креатив і технології

Змішати сфери

Нікіта зізнається, що ідея провести виставку не в традиційній галереї, а в інноваційному просторі здалася дуже цікавою.
«Результат перевищив мої очікування! — поділився своїми враженнями Нікіта. — Роботи, які брали участь у виставці, були чудові, і формат експозиції виявився ідеальним. Величезна кількість позитивних відгуків про подію говорять самі за себе. Точно будемо проводити подібні заходи ще».
Антон Шкоропатенко, СOO UNIT.City у Харкові: «Наш інноваційний парк радо вітає талановитих митців зі сфери мистецтва та підтримує цікаві проєкти. Адже творчість і новітні технології йдуть пліч-о-пліч. І те, що ми побачили на 120 екранах, — саме та неповторна есенція стику інноваційних технологій і креативних індустрій».

unnamed-1-1100x733 Кейс від UNIT.City у Харкові: об’єднуємо креатив і технології

Ще більше креативу!

Тож UNIT.Сity у Харкові — це не тільки про інноваційні технології, а ще й про креативні індустрії, які вдало змішуються між собою. Задля повного функціонування екосистеми потрібні різні погляди та знавці з різних сфер. Тому в інноваційному парку багато спеціалістів із digital-маркетингу, 3D-моделювання, вебдизайну та інших представників творчої частини міста.

Ми прагнемо, щоб ком’юніті зростала та перебувала в неповторному просторовому ландшафті, що сприяє креативній діяльності. Тож запустили конкурс на ескіз арт-об’єкту UNIT.Kharkiv ART. Заявку можна подати до 18 червня. Переможець отримає 40 000 гривень, а арт-об’єкт буде реалізовано на території інноваційного парку.

unnamed-3-1100x619 Кейс від UNIT.City у Харкові: об’єднуємо креатив і технології

До участі запрошуються 3D Artists, майстри зі Street Art, художники, скульптори, архітектори, веб- та інші дизайнери. Тож якщо ви готові:

  • вразити нас яскравою ідеєю;
  • щоб вашим витвором мистецтва щодня захоплювалися резиденти та гості парку;
  • посприяти розвитку креативного середовища в першому інноваційному парку в Східній Україні;

то з радістю запрошуємо до участі. Створимо найкомфортніше середовище для роботи та відпочинку разом!

unnamed-2 Кейс від UNIT.City у Харкові: об’єднуємо креатив і технології

Коментарі