IT4Media. Журналістам — про ІТ в Україні та Харкові

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

19 серпня відбувся третій вебінар у рамках проєкту для журналістів IT4Media від Kharkiv IT Cluster та EPAM Ukraine. Для представників регіональних медіавидань експерти презентували тему «ІТ в Україні та Харкові». Мета проєкту — розповісти журналістам про IT-індустрію, її можливості та цільову аудиторію.

Про що говорили на вебінарі?

1. Типи IT-компаній і тонкощі їхньої роботи. 

photo_2021-08-19_18-48-21-640x427 IT4Media. Журналістам — про ІТ в Україні та Харкові
Спікер — Валерій Красовський, CEO та співзасновник компанії Sigma Software: «Майбутнє за тими компаніями, що надають послуги, яких потребує ринок. Сьогодні поширена думка, що для України краще продуктові компанії, ніж сервісні. Проте не можна сказати які краще, якщо ринок вимагає якийсь сервіс чи послугу, це значить він потрібен.

Якщо говорити про те, який бізнес в майбутньому залишиться, то я вважаю, що сервісний бізнес у будь-якому випадку буде існувати, хоч і зазнаватиме трансформації. Але і продуктових компаній буде все більше, через те що все більше з’являється можливостей для діджиталізації та все більше можливостей для автоматизації бізнесів.

Наразі весь світ активно рухається до великої кількості готових рішень. За рахунок більшої кількості венчурного капіталу, можливостей для стартапу фінансуватися і бажання клієнта отримати готовий продукт “у пакунку”, а не винаходити велосипед із нуля. Так з’являється велика кількість продуктових компаній, які надають так званий “Software as a Service”, коли не обов’язково купувати готовий продукт “у пакунку”. Можна підписатися на певний сервіс, зайти на сервери продуктової компанії та скористатися сервісом».

2. Огляд ринку і можливостей ІТ в Україні. 

Ancent-109-640x427 IT4Media. Журналістам — про ІТ в Україні та Харкові

Спікер — Ольга Шаповал, виконавча директорка Харківського IT Cluster: «Харківські IT-компанії практично для всіх сфер бізнесу розробляють певні рішення. А ще вони чимало інвестують у світ, адже для них важливо, у якому місті/країні вони живуть. Наприклад, IT-спеціалісти часто займаються волонтерством. Вони вірять, що можуть побудувати країну, в якій буде комфортно жити. 

Kharkiv IT Cluster — idea based organization. Ми об’єднуємо компанії, яким «не однаково»! Компанії, які дозріли, щоб щось змінювати спільно з іншими компаніями, розв’язувати певні задачі. І все для того, щоби було більше можливостей для реалізації свого потенціалу в усіх напрямках».

3. Освіта і кар’єра в IT. 

photo_2021-07-19_10-01-34-360x480 IT4Media. Журналістам — про ІТ в Україні та Харкові

Спікер — Денис Гриньов, керівник навчальних програм ЕРАМ в Україні: «Вища освіта та IT-галузь безумовно пов’язані. Очікувати, що після навчання в університеті в компанію прийде готовий спеціаліст — неправильно. Адже недостатньо тих знань, які студенти отримують у виші. Це лише перші кроки назустріч роботі в IT, а далі людині треба навчитись роботі в команді, проєктній взаємодії тощо. 

Наразі варто говорити про трикутник, який знають в усьому світі: держава, університет та індустрія. В Україні IT-компанії прагнуть робити якомога більше спільних проєктів між індустрією та університетами. Адже нам важливо бачити фахівців, які розуміють корпоративні цінності компанії, які цінують командний дух, уміють працювати в команді, мають фундаментальні знання і так далі. Ми доповнюємо фундаментальні знання з вишів  практикою й проєктним навчанням!». 

Бажаєте дізнатися більше актуальної інформації про сучасний стан IT-індустрії в Україні та, зокрема, у Харкові? Радимо переглянути запис вебінару!

Нагадуємо, що завершився теоретичний блок проєкту IT4Media. 2 вересня стартує практична частина! На ній представники медіа дізнаються про основи верстки та про особливості створення інтерактивної інфографіки.

Маєте додаткові запитання щодо участі в IT4Media? Напишіть нам листа: info@it-kharkiv.com.

Коментарі