IT4Media: стартував проєкт для медійників від Kharkiv IT Cluster та EPAM Ukraine

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Щоб процеси цифровізації ставали прозорішими для журналістів регіональних ЗМІ, а розуміння IT-галузі — повнішим, Kharkiv IT Cluster і EPAM Ukraine розробили новий проєкт. Протягом місяця медійники дізнаватимуться більше про світ інформаційних технологій, ІТ-бізнес, його роль в економіці країни. Ще й практикуватимуться!

12 серпня відбулася перша зустріч Кластера та IT-компаній із представниками медіавидань Харкова. Вона проходила в mixed-форматі. І вже стартувала реєстрація на другу зустріч — онлайн-вебінар для медійників «Цифровізація міста і країни та безпека в інтернеті».

Реєстрація

Під час першої зустрічі фахівці із медіавидань дізналися про те, яку роль відіграє IT в економіці країни, а також про внесок IT-спеціалістів у розвиток бізнесу й інфраструктури України, зокрема, Харкова.

MyCollages-1-480x480 IT4Media: стартував проєкт для медійників від Kharkiv IT Cluster та EPAM Ukraine

Ольга Шаповал, виконавчий директор Харківського IT Cluster, розповіла учасникам заходу про головні напрямки роботи й місію Кластера. Про те, для чого наша організація об’єднує мемберів та партнерів в одну родину. Ми прагнемо трансформувати Харків в IT-центр міжнародного масштабу! 

«У світі IT — частина економіки. У нас, на жаль, IT є однією частиною, а суспільство — іншою. І в нас чимало інфоприводів побудовано на тому, що поганого трапилося в місті. Але не варто забувати, що IT — перевага нашого міста. Якщо ми будемо мати більше позитивних інфоприводів, то більше людей лишатимуться тут, у цій країні. Варто просувати в ЗМІ ідеї, що IT — частина нашого повсякденного життя та IT — рушій для створення щасливого майбутнього наших дітей» — прокоментувала Ольга Шаповал актуальність проєкту для представників медіа.

Додатково Ксенія Бай, Associate Communications Manager, EPAM, познайомила присутніх із програмою проєкту для медіа та очікуваними результатами: «Контекст IT-галузі надзвичайно своєрідний. І як колишній журналіст я розумію, як складно цю тему висвітлювати в медіа. Шукати теми за межами контексту теж буває складно. А між тим в ІТ-сфері є багато талановитих людей, прогресивних компаній, цікавих розробок — величезний потенціал, про який варто розповідати. Сподіваємось, що проєкт IT4Media дасть журналістам більше  контексту, інфоприводів та корисних навиків».

Спікери заходу:

  • Сергій Шкурупій — керівник локацій ЕРАМ у Харкові та Дніпрі.

«На початку пандемії COVID-19 чимало людей перейшли на “дистанційку”. Наша компанія зробила це за одні вихідні: у березні 2020 понад 8 000 експертів по всій країні перейшли на віддалену роботу з дому. Для нас це відкрило нові можливості: з ЕРАМ тепер можуть співпрацювати експерти з усієї країни, так само наші програми для новачків EPAM University стали доступними з будь-якого міста України. Ми інвестували у свою цифрову інфраструктуру багато років і це дозволило нам зробити перехід легко. Але для багатьох він був іншим. Проте тепер усім зрозуміло, що без IT, інфраструктури, онлайн-ресурсів тощо працювати набагато складніше. Технології стрімко розвиваються. А для України вони можуть бути потужним драйвером розвитку економіки.» 

  • Дмитро Яковлєв — Founder & CEO, SevenPro.

«IT формує Україну майбутнього. Ту прогресивну країну, в якій ми всі хочемо жити. У 2014 році, коли в країні була криза, чимало IT-фахівців стали пакувати валізи, щоби поїхати за кордон. Це стало однією із причин появи Харківського IT Кластера. Це не зовсім стандартний Кластер, як в усьому світі: якщо у світі вони створюються винятково для бізнесу, то у Харкові його створили, щоби разом розв’язувати різні проблеми!» 

  • Олексій Радченко — Co-founder, Raccoon Gang.

«У Харкові є чимало маленьких IT-компаній. Kharkiv IT Cluster показує, що ми здатні об’єднуватися задля спільних цілей та інтересів, щоби разом розв’язувати проблеми. З точки зору підприємницької активності, Харків — №1. Це дає величезний потенціал для розвитку індустрії.» 

12082021_49-640x427 IT4Media: стартував проєкт для медійників від Kharkiv IT Cluster та EPAM Ukraine

Спікери розповідали про становлення ІТ на Харківщині, згадували, як компанії проходили кризи, говорили про соціальні ініціативи, відповідали на запитання журналістів. Наприкінці дійшли висновку: ІТ-галузь дійсно має багато тем для висвітлення. А завдяки залученості регіональних медіа люди можуть краще зрозуміти можливості та роль ІТ-галузі у житті України.

Харків — один з IT-лідерів України.  Зараз тут функціонує понад 500 офісів іноземних та українських IT-компаній. І кожна з цих компаній бере активну участь у благодійних проєктах, проєктах з удосконалення освіти й бізнесу. Їхній приклад може надихнути людей на співпрацю з IT та на створення власних ініціатив.

Бажаєте дізнатися більше про зустріч представників харківських медіа та IT-компаній? Дивіться запис трансляції за цим посиланням! Детальніше про проєкт IT4Media читайте тут.

Коментарі