IT-індустрія вакцинувала більше 30 000 айтішників в Україні

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Станом на середину серпня 2021 року в Україні першою дозою вакциновано більше 30000, другою дозою — більше 24000 ІТ-спеціалістів і спеціалісток. Асоціація стала загальнонаціональною платформою, яка об’єднала зусилля держави та бізнесу, спрямовані на колективну вакцинацію представників IT-галузі. Завдяки їхній налагодженій взаємодії айтішники з усіх куточків України отримали можливість захиститися від Covid-19.

Всеукраїнська кампанія з колективної вакцинації айтішників стартувала у травні 2021 року після того, як Асоціація ініціювала зустріч-обговорення питання вакцинації з МОЗ. На цій зустрічі були присутні представники Асоціації “IT Ukraine”, IT-кластерів України та IT-компаній. У липні відбулася поставка партій вакцин і Асоціація розпочала координацію розподілу перших 4500 доз Comirnaty від Pfizer-BioNTech та 3500 доз Moderna по місту Києву. Наступні поставки вакцин Pfizer, Moderna, Astra Zeneca та CoronaVac були розподілені у регіонах.

Kostyantyn-Vasyuk-414x259 IT-індустрія вакцинувала більше 30 000 айтішників в Україні

“Один з наших пріоритетів як найбільшої профільної спільноти в Україні — піклуватися про добробут спеціалістів та спеціалісток, котрі працюють в ІТ-галузі. Саме тому Асоціація “IT Ukraine” координує кампанію з колективної вакцинації IT-спеціалістів на національному рівні. Перша хвиля колективної вакцинації охопила вже більше 30 000 людей у Києві та регіонах. Дякуємо за підтримку керівникам та команді МОЗ, численним бригадам лікарів за їх нелегку роботу та всім колективам IT-бізнесів, які долучилися до цієї масштабної кампанії. Наразі вакцинація триває”, — коментує Костянтин Васюк, виконавчий директор Асоціації “IT Ukraine.

Станом на середину серпня 2021 року більшість компаній, які є учасницями Асоціації “IT Ukraine”, вакцинували своїх співробітників. А в середньому показник вакцинації серед компаній, які входять і до ІТ-кластерів, сягає 90%. Загалом по Україні першою дозою вакциновано більше 30 158, другою дозою — більше 24 706 ІТ-спеціалістів і спеціалісток.

Infografika-414x233 IT-індустрія вакцинувала більше 30 000 айтішників в Україні
Інфографіка містить дані Асоціації “IT Ukraine” та наступних ІТ-кластерів: IT Dnipro Community, ІТ кластер міста Хмельницького, IT-Асоціація Вінниці, Kharkiv IT Cluster, Тернопільський ІТ кластер, Rivne IT cluster, Chernihiv.IT, Kyiv IT Cluster, Івано-Франківський ІТ Кластер, Львівський ІТ Кластер, IT Family Odesa.

Асоціація “IT Ukraine”, як координатор кампанії, відповідає за:
  • взаємодію з представниками МОЗ для вакцинації у місті Київ;
  • комунікацію та налагодження взаємодії між регіональними координаторами по вакцинації від МОЗ та IT-кластерами;
  • оперативну взаємодію між медичними закладами та ІТ-компаніями;
  • звітування в рамках кампанії по вакцинації.

Mariya-Karchevych-414x259 IT-індустрія вакцинувала більше 30 000 айтішників в Україні

“Основна ціль вакцинальної кампанії — безпека і захищеність всіх українців. З нашого боку ми робимо все можливе, щоб вакцина була доступною, а вакцинація — зручно організованою. Але не менш важливим є свідомий вибір українців вакцинуватися. Важливо, що така велика кількість працівників сфери IT проявили свою активність, виявили бажання і зацікавленість вакцинуватися. Ще раз дякуємо працівникам компаній, які долучилися до кампанії, це насправді великий вклад у здоров’я нації, адже кожен із вас дбає не лише про себе, а і про своїх близьких! Користуючись нагодою, хочемо ще раз нагадати, що будь-який колектив з 50 і більше людей, які бажають вакцинуватися, може записатися на щеплення через контакт-центр за номером 0 800 60 20 19”, — коментує Марія Карчевич, керівник директорату з розвитку цифрових трансформацій в охороні здоров’я МОЗ України.

Для досягнення загальнонаціональних цілей важливо об’єднувати ресурси і діяти злагоджено. Перед Асоціацією постало завдання: в максимально стислий термін вакцинувати якомога більшу кількість IT-спеціалістів. Тетяна Назарчук, заступниця директора з розвитку бізнесу Асоціації стала координаторкою цього складного процесу.

Tetyana-Nazarchuk-414x259 IT-індустрія вакцинувала більше 30 000 айтішників в Україні

“Три причини, чому ми вирішили ініціювати кампанію колективної вакцинації IT-спеціалістів в Україні:

  1. Запит від наших учасників: станом на квітень 2021 року кожна друга компанія-учасниця Асоціації звернулась до нас із проханням про допомогу. В самих же компаніях запит йшов напряму від IT-спеціалістів. Нагадуємо, що станом на 19 серпня 2021 року, Асоціація налічує 72 компанії-учасниці, які об’єднують більше 50 тис. IT-спеціалістів;
  2. Налагоджена система взаємодії з МОЗ і партнерами: наш досвід в організації кампанії #AntiVirus по допомозі лікарям в боротьбі з COVID-19 був успішним, тож ми вирішили координувати процес вакцинації;
  3. Проактивність IT-спеціалістів: айтішники — доволі прогресивна група населення, тож ми сподівались, що вони стануть амбасадорами вакцинації в Україні”, — розповідає Тетяна Назарчук.

У першій поставці надійшло 8000 доз вакцини для вакцинування в Києві, та 612 доз для вакцинування в Одесі. Завдяки підтримці кластерів IТ Dnipro Community, IT-Association Vinnytsia та Chernihiv.IT ми також охопили працівників компаній-учасниць Асоціації у цих містах та вакцинували IT-спеціалістів у регіонах.

Львівський ІТ кластер першим з українських IT-ком’юніті розпочав вакцинацію працівників ІТ-індустрії вакциною AstraZeneca, зокрема компаній-членів спільноти. Загалом Львівський ІТ кластер вже вакцинував 7141 людину першою дозою, та 5772 людей — другою, використовуючи препарати AstraZeneca, Сoronavac, Pfizer та Moderna. Представники кластеру переконані, що запуск колективної вакцинації ІТ-спільноти міста позитивно впливає на динаміку вакцинування у Львові.

Stepan-Veselovskyj-414x259 IT-індустрія вакцинувала більше 30 000 айтішників в Україні

Як тільки ми отримали дорожню карту від МОЗ, згідно з якою дозволили вакцинацію організованих колективів, ми почали діяти. Однією з умов було створення спеціально обладнаного центру вакцинації, а оскільки ми звикли реалізовувати всі проекти якісно та масштабно, то створили перший в Україні великий центр вакцинації. З 22 червня ми розпочали вакцинацію родичів та близьких ІТ-фахівців, і до 1 серпня цією нагодою вже скористалися понад 2300 осіб.
Хочу наголосити, що вакцинація та ревакцинація триває, хоча й такого напливу, який був у травні-липні, ми не спостерігаємо. Всі процеси організовані та працюють злагоджено, а з рівнем поінформованості, і з тією кількістю доз вакцин, яка є в наявності, вдається задовольнити той попит, який ми зараз маємо”, — ділиться Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластеру.

Ольга Шаповал, виконавчий директор Kharkiv IT Cluster, розповіла, що одразу після зустрічі у травні з тоді ще головним санітарним лікарем Віктором Ляшко було зрозуміло, наскільки важливо відкривати центри вакцинації. У Харкові на той момент було організовано багато пунктів вакцинації на базі медичних закладів, тому відкриття центрів на стадіоні влада не розглядала.

Olga-SHapoval-1-414x259 IT-індустрія вакцинувала більше 30 000 айтішників в Україні

“Ми розуміли, що саме через центри вакцинації наші ІТ-фахівці та їхні родичі можуть отримати довгоочікуване щеплення. Тому ми вийшли з ініціативою та 12 червня відкрили перший центр вакцинації на базі наших партнерів банку “Восток” та вже за перші вихідні вакцину отримали понад 800 осіб. Загалом цей процес потребує значної кількості ресурсів, як матеріальних, так і моральних, але ми розуміємо важливість цього проєкту, тому забезпечуємо всім необхідним завдяки підтримці ІТ-компаній та партнерів Kharkiv IT Cluster. У серпні ми почали реалізацію програм групової вакцинації. На сьогодні першу дозу за нашої координації отримали більше 8 тисяч IT-фахівців та членів їх родин, більше половини з яких вже ревакциновано. Ми продовжуємо працювати як з допомогою у реалізації групових заявок для наших учасників, так і з координацією центрів вакцинації, бо кількість бажаючих досі є дуже високою”.

IT Dnipro Community також активно включилися у всеукраїнську кампанію з вакцинації. Команда кластеру показала дуже злагоджену роботу. Вони оперативно комунікували з Асоціацією “IT Ukraine”, і завдяки цьому вдалося досить швидко скоординувати поставки вакцини у цей регіон. На сьогодні IT Dnipro Community організувало щеплення для понад 4000 IT-фахівців (близько 3500 — вакциною від Pfizer-BioNTech, ще понад 550 — CoronaVac).

YEvgen-Gostishhev-414x259 IT-індустрія вакцинувала більше 30 000 айтішників в Україні

“Усього ми допомогли щепити близько 70 ІТ-компаній регіону. Ком’юніті опинилося серед лідерів за кількістю вакцинованих фахівців у Дніпропетровській області. Вакцинація проходила одночасно на декількох локаціях, тож координувати процес було непросто. Ми вдячні медичним бригадам, які демонстрували дива майстерності, вакцинуючи за одну годину до 110 осіб. У “найгарячіші” дні вони вакцинували до 800 фахівців протягом одного дня, при цьому працювали злагоджено та оперативно. У підсумку ми отримали багато відгуків щодо високого рівня організації вакцинальної кампанії, тож відчуваємо, що зусилля не були марними. Це надихає”, — ділиться Євген Гостіщев, виконавчий директор IT Dnipro Community.

Понад 2000 вінницьких ІТ-працівників також вже отримали першу дозу вакцини проти COVID-19. Протягом трьох тижнів вакциною Pfizer/BioNTech вдалося щепити 2100 осіб із 19-ти ІТ-компаній міста.

Dariya-Nyshporska-414x259 IT-індустрія вакцинувала більше 30 000 айтішників в Україні

“Організувати ревакцинацію виявилося значно складніше. За правилами, вона повинна проводитися через 21-28 днів після отримання першої дози, проте залишити 2100 осіб без літніх відпусток чи вберегти від несподіваної хвороби — неможливо. Довелося постійно робити заміни та слідкувати, щоб загальна кількість осіб була кратна 6 (стільки доз у коробках) на усіх точках по місту. Якщо перше щеплення ми провели у три етапи, то для другої дози довелося запрошувати медиків чотири рази. Хоч не завжди все було легко, ця кропітка робота ще більше налагодила співпрацю між компаніями, Асоціацією та держструктурами. Ця кампанія посилила дружні зв’язки між нами”, — розповідає Дарія Нишпорська, PR-менеджерка IT-Асоціації Вінниці та координаторка кампанії з вакцинації.

За словами координаторки Чернігівського ІТ-Кластеру Ольги Рись, найважливіше було організувати зручний для усіх сторін процес та охопити щепленням якомога більше ІТ-спеціалістів.

Olga-Rys-414x259 IT-індустрія вакцинувала більше 30 000 айтішників в Україні

Ми в Chernihiv.IT вакцинували більше 500 співробітників ІТ-галузі та приблизно стільки ж людей отримали другу дозу. Організувати цей процес від ІТ-спільноти було важливо з декількох причин. По-перше, ми вирішили проблему компаній, чисельність яких не досягала 50 необхідних бажаючих. По-друге, у такий спосіб вдалося оптимізувати роботу бригад, які працювали централізовано в Агенції регіонального розвитку, а не окремо на базі кожної компанії. Вдячні Асоціації “IT Ukraine” за комунікацію з МОЗ із питань, які важко вирішувалися на місцевому рівні”, — коментує Ольга Рись, координаторка Чернігівського ІТ-Кластеру.

Ольга додала, що “сарафанне радіо” спрацювало блискавично і привело також ІТ-шників-аутсорсерів. Загалом, вона відмічає, що ІТ-спільнота у ході загальнонаціональної кампанії перевірила себе на стресостійкість та адекватно реагувала на кризові ситуації.

Zagalni-foto-414x259 IT-індустрія вакцинувала більше 30 000 айтішників в Україні

Одне з ключових завдань Асоціації “IT Ukraine” — об’єднувати стейкхолдерів ІТ-галузі для вирішення нагальних питань. У фокусі усіх наших проєктів, перш за все, люди, адже саме щоденна самовіддана робота дозволяє галузі зростати на 20-25% щороку. Асоціація вже не вперше об’єднує зусилля представників держави та бізнесу для вирішення найгостріших соціальних проблем: раніше ми запустили всеукраїнський проєкт AntiVirus, завдяки якому IT-індустрія спрямувала щонайменше 44,9 млн грн на боротьбу з коронавірусом у 2020-му році.

Ми також розпочали системну співпрацю з ІТ-кластерами: станом на середину серпня 2021 року вже 9 українських кластерів підписали договори про стратегічне партнерство з Асоціацією “IT Ukraine”. Глобальні виклики потребують консолідації зусиль та швидкої адаптації, тож Асоціація “IT Ukraine” готова надавати свій ресурс, аби ефективно відповідати на запити індустрії.

Головне фото: www.internationaldisabilityalliance.org

 

Коментарі