Інвестиції в українські стартапи у 2019: огляд українського венчурного та приватного капіталу

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Українська асоціація венчурного капіталу та приватного капіталу (UVCA) та компанія «Делойт» в Україні раді представити результати щорічного огляду ринку українського венчурного та приватного капіталу 2019 року.

Основне у 2019 році для інвестиційного ринку України:

Вперше обсяг інвестицій в українські стартапи та ІТ-компанії досяг півмільярдної позначки за рік. Загальний обсяг венчурних інвестицій в українські ІТ-компанії досяг $510 млн, що в півтора рази перевищує максимум 2018 року.

Кількість угод у 2019 році була майже такою ж, як і у 2018 році: 111 угод у порівнянні зі 115 у 2018 році.

У 2019 році об’єм М&А операцій (злиття та поглинання) збільшився у 18 разів. 15 угод M&A склали $460 млн, тоді як у 2018 році було 7 угод на суму $25,2 млн.

Зростання обсягу інвестицій бізнес-ангелів у 7 разів у 2019 році зрезультувало у $6.1 млн порівняно з $0.9 млн у 2018 році.

“Ми вперше проаналізували ситуацію щодо гендерного різноманіття (gender diversity) засновників стартапів, що залучили фінансування. Виявилося, що у 26% компаній серед засновників є жінки. Так, згідно з даними Crunchbase, у середньому в світі цей показник становить 19%. Я сподіваюся, що ця тенденція гендерної рівності в Україні укріпиться і жінки покажуть себе також ефективними антикризовими менеджерами.”

Ольга Афанасьєва
CEO Української асоціації венчурного капіталу та приватного капіталу (UVCA)

 

2019 рік відзначився 29 виходами для українських інвесторів, при чому середній чек угоди зріс на 78% і склав $5,7 млн. Компанії, що розробляють програмне забезпечення, стали лідерами за кількістю угод та їх об’ємом, посунувши онлайновий сервіс на друге місце. Об’єм угод ТОП-10 виріс майже удвічі та склав $456 млн.
90% залучених інвестицій були капіталом зі США.

Україна з кожним роком посилює свої позиції на міжнародній ІТ-арені, збільшуючи об’єм інвестицій, залучених по всьому світу, і стаючи домівкою для юнікорнів та R&D хабом для іноземних компаній.

“Із року в рік наш звіт демонструє зростання об’єму інвестицій на українському ринку. Незважаючи на те, що у 2019 році країна пройшла через вибори, інвестиції в низку галузей продовжували зростати. Зокрема у сфери, пов’язані з розробкою програмного забезпечення, хардверних продуктів та онлайн-сервісами. І хоча 2020 рік вносить свої корективи, звіт демонструє, що в Україні дійсно є значний потенціал для інвестування. Щойно економічна ситуація у світі стабілізується, Україна зможе похизуватися новим зростанням інвестицій. А поки ми всі маємо старанно працювати над вирішенням внутрішніх питань для підвищення довіри до нас та інвестиційної привабливості нашої країни.”

Володимир Юмашев
Партнер та лідер групи з надання послуг клієнтам у сфері ТМТ «Делойт» в Україні

 

ТОП-10 угод 2019 року:

Інвестиції у зростання (growth):

  • GitLab, $268 млн
  • Grammarly, $90 млн
  • People.ai, $60 млн
  • JiJi.ng, $21 млн

Раунд A:

  • Allset, $5 млн
  • Unstoppable Domains, $4 млн
  • MyCredit, $3 млн
  • AllRight, $1,5 млн

Посівні інвестиції:

  • PromoRepublic, $2,3 млн
  • RetargetApp, $1,5 млн

Деталі тут http://uvca.eu/ua/news/investments-into-ukrainian-startups-in-2019-overview

Коментарі