Хто такий Ecosystem builder: Kharkiv IT Cluster взяв участь у міжнародній конференції EU4Digital ICT Innovation

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Цього жовтня Харківський ІТ Кластер бере участь у циклі закритих онлайн-подій для європейських організацій, які сприяють інноваційному розвитку та діляться своїм досвідом.

На першій зустрічі EU4Digital ICT Innovation учасники розбирали основні місії і візії розбудови екосистеми та їхнє втілення на різних етапах на прикладі європейських країн. Тема, яка об’єднала всіх присутніх — як створити комфортні умови для росту технологічного бізнесу.

На заході учасники обмінювались досвідом щодо процесів побудови та координації підприємницьких екосистем, організації співпраці між ключовими гравцями всередині екосистеми. Обговорили можливості розширення екосистеми та її підтримку — оптимізація поточної діяльності, фінансування зацікавлених сторін для підтримки підприємців і стартапів.

«Ecosystem builder — це місток між владою і підприємством», — головний меседж усіх презентованих кейсів з розбудови сприятливих умов для інновацій. Кроки побудови екосистеми в усіх випадках подібні між собою — визначити потреби та білі плями, об’єднати підприємців, освіту і владу, нести свої цінності та бути фасилітатором, — але на спосіб рішення впливає контекст конкретної країни чи регіону.

Річардас Валанчяускас, Director of Innovation and Industry Department of the Ministry of Economy and Innovation of the Republic of Lithuania, розповів про систему, завдяки якій урядовці підтримують стартапи. Основні цілі міністерства у підтримці розвитку стартапів — залучати акселераторів, які сприяють реалізації інновацій, підтримувати розвиток продуктів, посилювати співпрацю між наукою та бізнесом.

Head of Startup Lithuania, Роберта Рудокєнє — одна з найвпливовіших жінок Європи в стартап галузі. Організація, яку вона очолює, StartUp Lithuania, — національний фасилітатор екосистем при міністерстві економіки та інновацій, який збільшує кількість стартапів і допомагає їм рости.

Значна частина проєкту — освітня, під час якої влаштовують хакатони зі створення стартапів, а також виводять їх на вищий рівень з можливістю втілення.

Про інновації в економічній сфері Литви розповіла Рута Мяркявічюте, Director of Financial Services and Markets Supervision Department at Bank of Lithuania. Прозорий банк регулярно проводить дослідження і прогнози, а нові фінансові інструменти та фінансові технології створюють інновації, які приносять користь суспільству.

Іспанський досвід будування екосистем презентував Альваро Сімон де Блас, President of National Association of Spanish Buisiness and Innovation Centres (ANCES). На думку Альваро, розуміти підприємства — основне для ecosystem builder.

Хордій Ґарсія, Chief Operations and Strategy Officer at Empresa Nacional de Innovacion, Sociedad Anomia (ENISA), розповів про те, як ораганізація пропагує культуру підприємництва та проєкти інноваційного бізнесу.

Маленьке містечко — не вирок, а можливість створити міцну спільноту. Так було з іспанським містом Саламанка, де навколо університету розбудували дослідницьке середовище для інновацій і підприємництва. Про це доповідав Хуан Мануель Корчадо, Director of BISITE and Professor at University of Salamanca.

В кінці івенту на всіх учасників чекав нетворкінг: в окремих кімнатах представники своїх країн розбирали які озвучені кейси можна застосувати в себе вдома. Kharkiv IT Cluster завжди радий долучитись до обміну думками з міжнародними організаціями і пересвідчитись у тому, що харківський досвід розбудови екосистеми цілком відповідає європейському.

 

Коментарі