Харківський IT Кластер підбиває підсумки трирічної роботи

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Харківський IT Кластер відсвяткував свій трирічний ювілей і підбив підсумки своєї роботи за цей період.

Свою історію Харківський IT Кластер почав у липні 2015 року. Тоді в дуже неспокійний для міста час керівники IT компаній вирішили об’єднати зусилля заради втілення загальної місії: зробити Харків технологічної столицею України з працюючим електронним урядом, сприятливими умовами для роботи бізнесу і високим рівнем підготовки фахівців у вищих навчальних закладах. Сьогодні організація налічує 38 учасників і 11 партнерських навчальних закладів.

Олександр Медовой, член Наглядової ради Кластера і засновник компанії Altexsoft в своєму зверненні до гостей підкреслив, коли ініціатива об’єднатися тільки зароджувалася, люди не задавалися питанням власної вигоди, а навпаки, думали, що можуть зробити для загального добробуту. Проте сьогодні, через 3 роки, статус члена організації дає додаткову цінність, “value” і переваги кожному її учаснику.

Сьогодні в скарбничці Кластера – 34 активних проекти, і кожен напрямок діяльності вже приніс свої результати.

Освітній вектор охопив всі вікові категорії – від дітей і до фахівців високого рівня, які продовжують розвиватися. Понад 200 школярів області провели незабутні дні в офісах компаній, побачили зсередини роботу індустрії і сформували бачення своєї майбутньої професії. Для вчителів інформатики проведено ряд семінарів, присвячених застосуванню фундаментальних знань в актуальних прикладних напрямках, що дасть їм основу для створення дисциплін за STEM стандартами. Робота зі студентами теж дала свої результати – Кластер активно розвиває міську культуру стартапів. 70 студентів партнерських ВНЗ взяли участь у проекті “Kharkiv IT Unicorns”, 30 з них пройшли відбір і стали фіналістами, запропонувавши свої ідеї, а в результаті один проект посів 1 місце в Битві стартапів, яка пройшла в Дніпрі. За підтримки Кластера розроблена нова магістерська програма “Цифрові медіа та стратегічні комунікації”. Вона буде запущена на базі соціологічного факультету ХНУ ім.В.Н.Каразіна з вересня 2018 року із залученням представників бізнесу для викладання практичних дисциплін.

Для розвитку інфраструктури міста Кластер співпрацює з місцевою владою щодо втілення концепції розвитку бренду міста “Smart City”, а також налагодив комунікацію з аеропортом.

Команда Кластера також працювала над зміцненням репутації Харкова як сприятливої і комфортної локації для життя і роботи в IT. За цей час було випущено ряд іміджевих матеріалів в регіональних та національних ЗМІ. Наше місто залишається на слуху ще й завдяки мережі “амбасадорів” – тих, хто виїхав працювати за кордон, але ділиться теплими спогадами про свій старт на батьківщині.

Результатом роботи юридичного напряму стала реальна адекватна підтримка компаній-членів Кластера. Також проводяться тематичні семінари з нововведень в законодавстві, в тому числі і напередодні впровадження в Європі регламенту щодо захисту персональних даних GDPR.

Родзинкою заходу стали результати дослідження харківського ринку IT, який за підтримки Харківського IT Кластеру провела міжнародна консалтингова компанія PricewaterhouseCoopers. Менш, ніж за півроку вони обробили анкети від 40 найбільших IT компаній регіону, які складають 20% всього ринку, а також відповіді провідних вузів та технікумів міста. На основі отриманих даних вони змоделювали сценарії розвитку технологічного ринку регіону, і їх прогнози досить позитивні.

Згідно з їхніми даними, в місті працюють близько 450 IT компаній, серед яких 84 % – невеликі фірми до 80 співробітників. Медіана зарплат по Харківській області є на 25% нижчою за середній показник по Україні через високий рівень по Києву, проте, наприклад, QA фахівці в нашому місті оплачуються вище, ніж в інших регіонах. Ємність харківського IT ринку на 2017 рік становить 803 млн. $, і якщо галузі не заважати розвиватися, до 2025 року вона може вирости у 2 рази, і цей обсяг досягне показника 1.604 млрд. $. При позитивному сценарії і наявності сприятливого клімату до цієї цифри можна додати ще 15 %.

Отже, Кластеру поступово вдається ставати у центрі IT екосистеми міста та закладати міцний фундамент для перетворення Харкова на технологічну столицю країни. З кожним роком тих, хто поділяє цінності організації, стає все більше. Попереду – нові горизонти, партнери, проекти і робота, щоб зробити наш світ кращим.

Коментарі