Харківський ІТ сектор обговорив перспективи співпраці з американською програмою підтримки бізнесу

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

У Харкові представники Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні презентували новий проект «Конкурентоспроможна економіка України». Зустріч відбулася 10 січня за участю Харківського IT Кластера і компаній, що входять до його складу. Проект стартує вже на початку цього року і триватиме 5 років, протягом яких бізнес отримає підтримку – від допомоги у дослідженні ринку до цільового фінансування.

Мета проекту – стимуляція стартап руху і діяльності малих і середніх підприємств в Україні, а також підвищення їх експортного потенціалу.

На даний момент  іде відбір трьох секторів економіки з попередньо відібраних шести. Для цього експерти вивчають потреби основних індустрій, визначають фактори, що заважають їх гравцям стати експортерами, а також вивчають продукти, запропоновані компаніями внутрішньому ринку. Серед досліджуваних секторів – аграрна, легка і харчова промисловості та IT сфера.

В кінці минулого року представники компаній Харківського IT Кластера вже презентували експертам USAID свої продукти й стартапи. Тепер же основний акцент зустрічі був на глобальних питаннях діяльності галузі та конкурентних  перевагах харківського регіону як IT локації.

Представники USAID відзначили, що харківський IT сектор є більш оптимістичним у своїх прогнозах щодо переходу українського IT від аутсорсингової моделі до створення власних продуктів, ніж інші регіони країни, і місцеві компанії вже роблять впевнені кроки в цьому напрямку.

«Причиною тому стала міцна фундаментальна науково-технічна база Харкова», – пояснює виконавчий директор Харківського IT Кластера Ольга Шаповал. «Наші фахівці вже мають достатню експертизу і пропонують ринку свої ідеї та рішення, розуміючи, що так українська IT галузь виграє за рахунок створення додаткової вартості продуктів», – додала вона.

Поява галузевих спільнот – теж показник зрілості бізнесу, і тут IT сектор виступив ініціатором кластерного руху в регіоні. Ігор Ботштейн, співзасновник Agro Food Cluster Kharkiv: “У 2015 році бізнес не чекав на допомогу від держави, а об’єднувався навколо вирішення спільних завдань. Був створений IT Кластер. Ми подивилися на них і їхні успіхи та створили власний Агрофудкластер “.

IT галузь країни динамічно зростає, це підтверджують і прогнозують численні дослідження. Збільшується потреба в більш щільній інтеграції IT технологій в інші сектори промисловості.

В IT Кластері впевнені, що  завдяки автоматизації та сучасним технічним рішенням можна значно підвищити їх ефективність і конкурентоспроможність, проте потрібні інвестиції в матеріально-технічну базу, і в цьому міжнародна підтримка для України буде дуже суттєвою.

Коментарі