drugyj-kubok-ukrayiny-z-programuvannya-yak-tse-bulo

Другий кубок України з програмування: як це було?

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Kharkiv IT Cluster долучився до підтримки другого кубку України з програмування. 

Що це таке?

Kубок України з програмування — це один із наймасштабніших заходів в Україні, приурочений до підвищення рівня алгоритмічної підготовки студентів і школярів. Організатори кубку мають за мету не лише формування й тренування команд для міжнародних змагань, таких як ICPC, а й розвиток технологічного бізнесу в Україні.

Першочергове завдання Кубку — це просування України для фундаментального алгоритмічного навчання й розвитку технологічного бізнесу. 

Хто долучився до участі в кубку?

У Другому Кубку України з програмування взяло участь 307 команд: 

  • 209 студентських
  • 89 школярських 
  • 15 команд ветеранів.

Змагання об’єднали учасників із різних міст України, зокрема Києва, Харкова, Кропивницького, Львова, Ужгорода, Бердичева, Кременчука, Вінниці, Краматорська, Рогатина, Бережан, Полтави, Гусаківки, Запоріжжя, Одеси, Надвірної, Кам’янська, Житомира, Умані, Слав’янськ, Дніпро, Дрогобич, Тернопіль, Черкаси, Чернігів, Кривий Ріг, Луцьк, Ковель, Хмельницький, Олександрію та Чернівці. Крім того, команди змагалися з таких міст, як Лодзь, Краків, Мюнхен, Прага й Баку.

Під час кубку було запропоновано загалом 154 задачі, які стали викликом для учасників і вимірюванням їхньої програмістської майстерності.

Спонсори й партнери Кубку України з програмування

🚀  Організаторами кубку України є команда української платформи EOlymp та кафедра ПІ ХНУРЕ.

Спонсорами та партнерами Кубка стали компанії DataArt, CodeIT, GridDynamics, Sigma Software, CloudWorks, CHI Software, Beetroot Academy, Genesis та Huawei.

Як проходили змагання?

Змагання тривали з листопада 2022 до липня 2023 року. Кожен етап складався з 10 звичайних контекстів, які тривали 5 годин. Кубок відбувся онлайн для зручності учасників, які вибирали один із двох дивізіонів — перший був спрямований на більш досвідчених учасників, а другий був призначений для початківців і школярів. За 10 етапів учасники першого дивізіону склали 76 завдань зі 154 запропонованих, а учасники другого дивізіону — 83. 

Znimok-ekrana-z-2023-11-07-14-21-41 Другий кубок України з програмування: як це було?

Найбільшу кількість розв’язків надіслали з напряму С++ — 5702, а найменше з напряму Go — лише 11 розв’язків. Усього було надіслано 7707 розв’язків. 

Znimok-ekrana-z-2023-11-07-14-21-41 Другий кубок України з програмування: як це було?

Результати сезону

🏅Переможцями першого дивізіону серед усіх учасників стала команда 0_GB_RAM из КНУ ім. Т.Г. Шевченка в складі

Заводника Владислава, Луценка Костянтина й Савчука Костянтина. 

🏆 Переможцями другого дивізіону учасників стала команда КРАН у складі Дорошенка Данила Ігоровича — Сумський Державний Університет, Пермякова Іллі Костянтиновича — Харківський академічний ліцей №45 Харківської міської ради, і 

Шевченка Тимура Антонович — Авторська школа Бойко. 

Ми переконані, що головна мета «Кубка України з програмування» була досягнута. Учасники з усіх куточків нашої країни й поза нею дійсно згуртувалися для вирішення завдань різного рівня складності з програмування.

Вітаємо всіх переможців із крутими досягненнями дякуємо партнерам і спонсорам за підтримку та зичимо натхнення організаторам на новий сезон Кубку України з програмування.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2023

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. it-kubok-ntu-hpi
  2. kubok-ukrayiny-dlya-dosvidchenyh-programistiv
  3. nagorodzhennya-uchasnykiv-fleshmob-olimpiady-kubok-universytetiv

Коментарі